Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedimin Cinsi ne ?

Kindolare

Öne çıkan mesajlar

10 dakika önce, goldbären dedi ki:

anlaşılan önceki kediyi geri atıp uslusunu alayım demişsin, ancak "sahiplendiğin" aile seni dolandırmış mı diye bir şüpheye düşmüşsün. e malum kimse 500 yuro verip 300 yuroluk kedi almak istemez...

ilk kedi my ass.

Şirin ve popüler gözükmek adına forum konularında bu konuya yaptınız yorumu açıkçası komik buldum... Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi kötü bir hastalığınız ayrıca da saçma sapan hastalık boyutunda (ki bir psikoloğa görünün derim) bir egonuz var 

Cheetos ile ilk başlarda çok ciddi sıkıntılar yaşadık ancak en son kızımın gözünü kaybetmesine (tırnağı son anda gözünü sıyırdı) sebep olacaktı ki artık yollarımızı ayırmaya karar verdik ve kendisine çok iyi bakan bir ailede diğer kedisi  ile beraber şu anda ona çok iyi bakıyorlar... (bilmiyorum belkide aramızda frekanslarımız uyuşmadı) 

Evet yukarıda ilk kedim diye yazdım... çünkü bu tarz cins bir kediye ilk defa bakıyorum ve yaklaşık 6 aydır da bende... belki ikinci kedim yazsaydım burada bunları yazmazdın ancak yine de kötü niyetli birisi olduğundan yazacak bir şey illaki bulurdum...

Son olarak sana maddi açıdan herhangi bir şey ispatlamak zorunda değilim ki -e malum kimse 500 yuro verip 300 yuroluk kedi almak istemez...- sözün bile senin ne denli sıkıntıda olduğunun açık bir tezahürüdür

Son olarak konuya cevap vermek istiyorsan verebilirsin  (konu dahilinde) vermek istemiyorsan da rica ederim yanıt verme... Kendine iyi bak ve umarım üslubunda bundan sonra daha dikkatli olursun....

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Kindolare dedi ki:

Şirin ve popüler gözükmek adına forum konularında bu konuya yaptınız yorumu açıkçası komik buldum... Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi kötü bir hastalığınız ayrıca da saçma sapan hastalık boyutunda (ki bir psikoloğa görünün derim) bir egonuz var 

Cheetos ile ilk başlarda çok ciddi sıkıntılar yaşadık ancak en son kızımın gözünü kaybetmesine (tırnağı son anda gözünü sıyırdı) sebep olacaktı ki artık yollarımızı ayırmaya karar verdik ve kendisine çok iyi bakan bir ailede diğer kedisi  ile beraber şu anda ona çok iyi bakıyorlar... (bilmiyorum belkide aramızda frekanslarımız uyuşmadı) 

Evet yukarıda ilk kedim diye yazdım... çünkü bu tarz cins bir kediye ilk defa bakıyorum ve yaklaşık 6 aydır da bende... belki ikinci kedim yazsaydım burada bunları yazmazdın ancak yine de kötü niyetli birisi olduğundan yazacak bir şey illaki bulurdum...

Son olarak sana maddi açıdan herhangi bir şey ispatlamak zorunda değilim ki -e malum kimse 500 yuro verip 300 yuroluk kedi almak istemez...- sözün bile senin ne denli sıkıntıda olduğunun açık bir tezahürüdür

Son olarak konuya cevap vermek istiyorsan verebilirsin  (konu dahilinde) vermek istemiyorsan da rica ederim yanıt verme... Kendine iyi bak ve umarım üslubunda bundan sonra daha dikkatli olursun....

Kızına peluş kedi alırsan gözü çıkmaz, mutlu mesut yaşarsınız. Bence kedilere de daha fazla zulüm etmeyin ailecek.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, eXhausTed dedi ki:

Kızına peluş kedi alırsan gözü çıkmaz, mutlu mesut yaşarsınız. Bence kedilere de daha fazla zulüm etmeyin ailecek.

Merhaba.... 

Size de saygımı koruyarak cevap vermek istiyorum (ki çok zor olacak benim için bunuda bil olur mu )

İnsanların kendi evlerinde neler yaşadığını, neler gördüğünü , neler için çabaladığını bilmeden anlamadan empati yapmadan burada beni linçlemeye çalıştığında hayvan sever değil sadece komik görünüyorsun bunu bil olur mu ? 

Yaşamadığın anlar görmediğin şeyler hakkında yorum yapma...

Saygılarımla

Sosyal ağlarda paylaş

30 dakika önce, Kindolare dedi ki:

bu nasıl bi beyan, ilk defa cins kediye bakıyosan, ilk defa cins kediye bakıyorum dersin, ilk kedim olacak demezsin. 

ne tuhaf insanlarsınız ya. bi de gelmiş herkese laf sokup duruyor, yok ağzımı bozmamak için zorlanıcam ama bozmıcam falan. Hani yazdıklarını okuduğumuzda başımızı önümüze eğip utanmamız gerekiyormuşcasına dimi, "hay allah, haksızlık ettik çocuğa... :(("

31 dakika önce, eXhausTed dedi ki:

en doğru yorum şu olmuş. İlla hayvan bakmak zorunda değilsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Kindolare dedi ki:

Teşekkür ederim yorumunuz için… kedim için özellikle dikkat etmem gereken birşey var mı ? İlk kedim olacakta…

british shorthair colorpoint

Bu daha olasi.. Bende var disi erkek bsh, ciftlesmislerdi biri buna benzer cikmisti ikiside bsh olmasina ragmen.

ozel bir sey yapman gerekmiyor sonucta kedi, su, yemek, temiz tuvalet ve ilgi bu kadar. diger kedinin canavar halini de anliyorum bir ara oyle bir vahsiye sahip olmustum, vererek dogrusunu yapmissin. olmuyorsa iki taraf icinde eziyete gerek yok. en azindan sokaga atmadin.

tuvalet olarak litter robot 3 tavsiye ederim, muhtesem bir icat. haftada bir, iki kedi icin, bir kere torbasini yeniliyorum o kadar. 

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Scalanova dedi ki:

sh sho

7 dakika önce, Scalanova dedi ki:

Bu daha olasi.. Bende var disi erkek bsh, ciftlesmislerdi biri buna benzer cikmisti ikiside bsh olmasina ragmen.

ozel bir sey yapman gerekmiyor sonucta kedi, su, yemek, temiz tuvalet ve ilgi bu kadar. diger kedinin canavar halini de anliyorum bir ara oyle bir vahsiye sahip olmustum, vererek dogrusunu yapmissin. olmuyorsa iki taraf icinde eziyete gerek yok. en azindan sokaga atmadin.

tuvalet olarak litter robot 3 tavsiye ederim, muhtesem bir icat. haftada bir, iki kedi icin, bir kere torbasini yeniliyorum o kadar. 

Yorum için teşekkürler... Birilerinin beni anlaması çok değerli...  Ben hala blue point ragdoll ile colorpoint arasında kaldım... Neyse önemli olan şu anda nasıl olduğu... Kedimle çok mutluyum birlikte çok eğlenceli vakit geçiriyoruz... Kendisine çoraplarımdan güzel bir top yaptım... Birlikte top yakalamaca en favori oyunumuz... 

Birde mama olarak exclusion mama kullanıyorum... Veteriner bunu önermişti.. Tüylerini düzenli taramama rağmen aşırı dökülme vardı... Ancak sanki proplan çok daha iyiydi gibi... Tecrübelerinize göre mama konusunda ne düşünüyorsunuz ? 

Sosyal ağlarda paylaş

benimkiler icin bir cok mamayi denedim, kendimde yas mama yaptim, ama su an royal canin british short hair adult kullaniyorum arti cesitli turden yas mamalar. bozita diye bir markaninkini seviyorlar karidesli olani. 

royal canin baya baya iyi kuru mama olarak tuyleri parlak kendileri enerjik vs. bir cok urun dene (tabii kaliteli icerik sunanlari yas ve kuru, whiskas vb degil yani) bu secilmisler icinde elbet birileri daha cok hosuna gidecektir onlardan devam edersin.

British Shorthair Adult - Royal Canin

Bozita Chunks in Sauce 6 x 370g | Free P&P on orders £39+ at zooplus!

birde kedin 6 ay-bir yas civarinda tuy degistirdigi icin de tuy dokuyor olabilir. bizimkilerde kittenden adulta gecerken tuy degistirme esnasinda tuye bogmuslardi ortaligi.

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ne tatava yapmışsınız lan adam bir kedi değiştirdi diye. Yaptığı şey de kediyi başka bir aileye sahiplendirmek olmuş. Ben olsam sokağa atardım :d

Rastgele bir kedi alıyorsun ve nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmenin imkanı yok. Çocuğuma zarar verebilecek, saldırgan bir hayvanı ben de istemezdim evde; bunu ayıplamak da kimsenin üstüne vazife değil.

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

aynen kanka kedi sahiplenip 6 aydır o kedinin veterinerden içeri adım atmaması falan gayet normal şeyler ülke şartlarında, katanayla falan insan öldürüyorlar size ne lan adamın kedisinden? İsteyen istediği canlıya istediği gibi davranır bu ülkede, bilemezsiniz kimin ne yaşadığını tamam mı?

Sosyal ağlarda paylaş

üff vıcık vıcık duygu sömürüsü kasma iki dakika ya, yok katanayla insan öldürüyorlarmış bilmem ne. Gören de adam kediye eziyet etmiş sanacak. Alt tarafı başka birine vermiş işte ki dediğim gibi sokağa atsaydı bile zarar vermiş olmazdı. Daha çok özgürlüğüne kavuşmuş olurdu hayvan

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, Gizli dedi ki:

üff vıcık vıcık duygu sömürüsü kasma iki dakika ya, yok katanayla insan öldürüyorlarmış bilmem ne. Gören de adam kediye eziyet etmiş sanacak. Alt tarafı başka birine vermiş işte ki dediğim gibi sokağa atsaydı bile zarar vermiş olmazdı. Daha çok özgürlüğüne kavuşmuş olurdu hayvan

bu yüzyılda, bu yaşta, şu kadar paragraf yazıdan, kelime seçiminden tut cümle yapısına, o kadar temel savunma mekanizmalarını kullanmasından duygu sömürüsüne kadar içeriği görüp şu yorumu yapıyorsan zaten karşılıklı tartışmaya gerek yok, benim hatam. 

edit: bu arada amacım hakaret etmek ya da tartışma çıkarmak değil, ben kendimi böyle ifade ediyorum, bazıları çok seviyor, bazıları nefret ediyor, akşam akşam gerdiysem kusura bakma.

Meow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
8 saat önce, Kindolare dedi ki:

Ragdoll'dan ziyade british'e daha yakın duruyor. Ragdoll'un yoğun tüylü yeleleri oluyor. Ek olarak tüy yapısı olarak uzun ama daha seyrek oluyorlar. Böyle fotolara bakınca aralıklı diziliminden fark edebiliyorsunuz. Türkiye'de ragdoll sayısı diğer ırklara göre gerçekten çok az. Birkaç yetiştirici secereli show kalite şeklinde uçuk fiyatlara yavrularını sahiplendiriyor. Ragdoll iyidir ben çok severim, kalbimin sultanı tüylü bacım ile evde aşk yaşıyoruz ?

Mama konusunda ise besin değerleri iyi olan markaları tercih etmek lazım. Ucuz değiller ancak kedinin uzun vadeli sağlığı açısından şart. Royal Canin, ProPlan, Hills ve N&D'ler epeyi yaygın. Protein oranı yüksek olan Orijen, Acana ve True Instinct gibi başarılı markalar var. Bunların hepsi veteriner dışında internette kolayca bulunabiliyor.

Hills'in ihtiyaca yönelik veteriner tavsiyesiyle verdiği başarılı özel mama serisi var. Atıyorum kedinin alerjisi varsa ona uygun geliştirilmiş maması falan bulunuyor. Benzer şekilde sadece veterinerlerde satılan Virbac var. Hills gibi spesifik mama serisi dışında Virbac'ı tavsiye ederim: Virbac Yetişkin Kedi Maması

Virbac'ı tavsiye etmemin sebebi beslenme dışında hayvan sağlığı konusunda sağlam araştırma yapan Avrupa merkezli pharmaceutical group olmasından geliyor. Yüksek protein düşük karbonhidrata sahip. Aynı zamanda böbrek, tüy ve diş gibi konularda kapsayıcı özellikleri var. Mesela su tüketimini arttırarak böbreklerin çalışmasını sağlıyor. Ben kısırlaştırdıktan sonra geçip memnun kalmıştım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...