Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çizim amaçlı tablet

paramecium

Öne çıkan mesajlar

şuradaki konuda önerilenler doğrultusunda XP-Pen Deco 01 V2 almıştım, yarı yarıya ucuzdu o sıralar. memnumum, profesyonel çizer olmadığım için tatmin ediyor beni. ama şu anki fiyatlarla alsam sanırım şunu alırdım:
https://www.hepsiburada.com/one-by-wacom-medium-10-9-x-7-4inc-yuksek-hassasiyetli-grafik-tablet-ctl-672-p-hbv00000hgsfv

Sosyal ağlarda paylaş

Procreate sahane bir uygulama. Bende ipad 8 var, onla dahi amatoru eglendiriyor. Pro ve kalemi cok daha iyi, benim tek elestirim kagida gore yuzeyin cok daha zor kontrol edilebilir olmasi. Ipadle aliyorum notlarimi ve kaleme gore cok kotu yaziyorum. Resim cizerken procreate’te kalem ozeliklerini ayarayip bazi sorunlardan kurtuldum gerci. 

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Oğlum çizime çok meraklı ve PC'de çizmek istediğinde mouse ile olmuyor haliyle. Kullanırken bıktırıp köşe atılmayacak, uygun fiyatlı bir tablet marka/model öneriniz var mı? Bir de; bu cihazların 2. eli alınır mı?

Saygılar.

ipad pro değil de, ipad air bakabilirsiniz + paperlike (bu şart)

çizim için masanın üstüne koyar, 200-300tl'ye de masaya sıkıştırmalı arm alınır - baya geniş kullanımı.

bence çocuğu destekle ?

yeteneği varsa ders alır, sınavı kazanır - (pera+mimar sinan) güzel sanatlar vs. okur -

edit:  eğitim indirimi var apple'da ama TR fiyatları abartı, yurtdışı tanıdık + education indirimini hesaba katarak ipad air uygun. dubai'den getirtin tanıdık varsa...

indirimsiz 2500 AED ipad air: 8,492.14TL - 

https://www.apple.com/ae/shop/buy-ipad/ipad-air

TL fiyatı 11.999 TL

**

dubai education indirimli - 7,853.69tl / 2312 AED

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Büyük oğlanda Air 4 var, ufaklıkta Air 2. Kalem almak zorunda kaldım geçen hafta; büyük oğlanın okul tuttu pdf şeklinde sınav yaptı ve parmakla ne kadar kolay yazılabilir! Büyük oğlan, çizime meraklı ufaklığa tabletini vermek pek istemiyor ?

Her ikisinde de laptop olunca, 500-1000₺ bandında bir çizim tableti ile PC'e bağlayıp işi çözeyim istedim. Ama ilk aşamada Air 4 ile deneme turu yapmak daha iyi olacak gibi.

Ücretsiz veya mantıklı seviyede ücretli hangi uygulama önerirsiniz? PS falan fazla detaylı olur çocuk için ?

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi air 4 dedigin native apple pen destekli yeni air’lar degil sanirim?

Bence hem cizim icin hem de okul icin ipad 9. Edition + apple pen bayagi is gorur. Eski ipadleri de satarsin. Fiyat performans krali. www.pt.com.tr den fiyatlara bir bak derim, apple store’dan cok daha ucuza satiyorlar (premium reseller adamlar)

O kagit hissi veren ekran koruyucularin cok kotu oldugunu soyluyorlardi bu arada, review izlemistim 2 3 tane, renkler falan matlasiyordu direk. 

Sosyal ağlarda paylaş

Profesyonel kullanıcıyım. 15-16 sene içinde 3 tane wacom kullandım (intuos pro vs.). 3-5 ay önce yenilemem gerekti, baktım ettim, huion aldım. Çin malı/markası. Normal kullanıcıların hiç bir şekilde farkı anlaması mümkün değil wacom ile. Bütçe dahilinde cocuk için düşük/orta seviyeli huion alın derim.

Selamisahin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar selam yeni konu açmayayım dedim, ben fotoğrafçılık ile uğraşıyorum, genel olarak faydalı olacağını düşünüp araştırmaya giriştim, araştırdıkça daha çok hoşuma gitti grafik tabletler, wacomun touch özelliğini falan da düşündüğümde baya kullanışlı duruyor, Magic Mouse ile çalışıyorum şuan o da mevcut hoş ne kadar tutarım ne kadar memnunum tartışılır. One by Wacom fiyatından dolayı ilgimi çekti, expresskeys yok sadece ama bir elim zaten sürekli klavyede olduğu için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kalem hassasiyeti de gayet yeterli duruyor benim için araştırmalarım sonucunda, acaba ben mi göremiyorum bu aletin negatif bir yanı var mı diye düşündüm almadan önce var mı kullanan ne dersiniz? MacBook Air kullanıyorum 13" için small modeli yeterli olacak diye düşünüyorum ama elim büyük biraz medium mu alsam diyorum bir yandan, 15x9cm çok küçükmüş gibi geliyor düşününce? bazı insanlar zorlanırsınız tarzı yorumlar yazmış sürekli elinizi kaldırmanız gerekir şeklinde. Bana bir yardım edin az ?

Meow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 23.12.2021 at 06:43, Aiko dedi ki:

Paperlike'tan bahsedilmiş birkaç kere. Bu güzel hissiyat verebilir fakat uzun vadede kalemin ucunu eritiyor o ekran koruyucu. Ben araştırdığımda bu şekildeydi 2 sene önce. Yenisi vs. çıktıysa bilmiyorum. Çıplak ipad'e alışmaya çalışın derim.

eritiyordur da, paperlike'siz da cok kayiyor kalem, cizimde fln daha iyidir belki kalemin kaymasi ama yazarken bi tik konforsuzluk yaratiyor. 

yorumlarda hep ipad pro ya takmayin, rengler gg oluyor denmis ama hep. trade-off u dusunup kullanmak lazim.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.12.2021 at 06:47, Goering dedi ki:

kalem ucuna slikon en parça alınacak...

bu ipad in masrafi bitmiyor zaten, 1k euro dan fazla veriyorsun alette kulaklik jack'i yok, demin gittim ona da para bayildim, aparat aliyorsun harici.

daha ne masraflar cikaracak bakalim, bi klayvesi 300 euro zaten nasi bisiyse.

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, senko dedi ki:

bu ipad in masrafi bitmiyor zaten, 1k euro dan fazla veriyorsun alette kulaklik jack'i yok, demin gittim ona da para bayildim, aparat aliyorsun harici.

daha ne masraflar cikaracak bakalim, bi klayvesi 300 euro zaten nasi bisiyse.

ek olarak USB-C dock veya kablo alman gerekli net bir şekilde, en az 2xUSB çıkışı ve 1xusb-c in olsun (power dışında ekstra) ? 

bir de yatakta kullanmak için ARM al, sandalyeye bağla

"suratına düşmesin"

Sosyal ağlarda paylaş

One by Wacom diye konu aç, youtube video'su koy

kullanan pek yoktur, görsel sanatlar bölümünden birilerini tag'le

çizim paylaşanlar DM at ?

bir de mesaj atarken PARAGRAF KULLAN @Meow

this is the way, burası ekşi değil kullanıcı sayısı az. anında reaction almayı bekleme, biz birbirimize laf atıyoruz 2 hafta sonra cevap geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

kullanamam paragraf 20 yıldır buradayım ben 6 farklı hesabım banlandı forumun demografiklerine hakimim, sadece tablet boyutunu medium alsam 13" monitörde sıkıntı yaşar mıyım onu merak etmiştim aslında :<

mesajın genelinde bir konu bütünlüğü olmadığı için paragraf kullanamadım abi aklımda halledicem onu bir ara fsdagsd, aslında sorduğum soruların cevabını da aldım izlediğim videolardan ama patiden okumayınca samimi gelmiyor adamlar, sürekli biri beni kandırmak istiyormuş gibi hissediyorum :l

ps: cevap için teşekkürler bu arada 

edit2: kendi yazdığım mesajları bile okumakta zorlanıyorum artık ben ilacımı içip az daha ara veriyorum foruma, unutmayın ama okuyorum, her gün, her dakika...

Meow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...