Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hazır/hazır toplama sistem bakıyorum, site önerileriniz

Sam

Öne çıkan mesajlar

Asus xonar U5 bakıyorum fiyatı indirimde yakalarsam almayı düşünüyorumda driver sorunu çokça şikayet edilen konular arasında.

Asus Xonar U5 5.1 USB sound card

Pros

-Convenient for moving, ease of plugging in cables, installation

-Gives games and music a nice clarity and volume bump

-Lots of back-end options in Sonic Studio

-Great for combating background noise over VOIP

Cons

-Push buttons feel pretty tacky

-Onboard sound can sometimes steal control ?

anakarttaki ses cipi kontrolü rastgele aktif mi oluyor demek bu ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Dahili ses kartı nasıl kontrol alsın anlamadım. Şu anda benim makinaya iki tane ses kartı bağlı (dahili dahil 3), dahili hiçbir şeye karışmıyor. 15 senedir bir sürü harici ses kartı kullandım, hiçbirinde öyle bir şey yaşamadım, yaşayanı da duymadım.

Xonar U5 dedim ama o eski bir kart aslında, ses kartlarında öyle bir teknolojik gelişme yok ama sürücü sorunları olabilir cidden Windows 11 ile. Onu araştırmak lazım. Ama GPU gibi eskidi, kaldırmıyor yok tabii. SNR oranı filan epey iyi Xonar U5'in, güzel specleri var. Alınır bir kart.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.03.2022 at 13:29, GreenPeace77 dedi ki:

Asrock B450 PRO4 Rev2 AMD AM4 1000 tl tam fiyat performans ürünü anakart tenks @KHaRoN ?

soyle bi deal dustu onume, cok gec degilse ufak bir farka baya ciddi bir upgrade sayilabilir. 

https://www.amazon.com.tr/dp/B08BCQF1BD

(degisirse diye not dusmus olayim: 7 mart 2022, saat 22:40 da stokta 4 adet kalmis, 1497 lira olarak gozukuyor )

Sosyal ağlarda paylaş

baylar yorumlar için teşekkürler yine çok hızlı biçimde güzel bilgi aldım sayenizde. 

kafamda bir şeyler şekillendi ama şimdi de gürültü olayına takıldım biraz, kasaların gürültü seviyelerine bakıyorum ama genelde fan ayarı yapmadan çoğu kasanın genelde gürültülü olduğunu okudum. kasaların mutlaka etkisi vardır +2000 falan verip iyi kasa alıp yine gürültüye maruz kalır mıyız bunu tam anlayamadım açıkçası. üstadlar ufak yorumlarsanız çok sevinirim.

Sosyal ağlarda paylaş

evet, gürültü için en iyi önleyici kasa içi ses yalıtıcı döşenmiş olanlar ama çoğu kasada hala yok bu. seçerken öyle bir kasa aramak lazım. çoğu ‘iyi kasa’nın derdi şu ara bol bol hava girsin, başka birşeyi sallamıyorlar. ben zor buldum toz ve ses kesen işte yazmıştım phanteks 600. ayrıca gpu ve cpu fanları da önemli tabii, yetersiz fanlar daha çok yırtınıyor ısı düşürmek için, bu da ses arttıran bir etken. daha büyük, daha çok fan genelde çok hızlanması gerekmediğinden daha az sese yolaçar.

Sosyal ağlarda paylaş

gamersnexus incelemeleri iyidir kasa için. iki ucu boklu biraz. izole olsun çok açık olmasın dersin fanlar daha çok çalışır gürültü yapar, açık olsun dersin açık diye duyarsın bu sefer de. elindeki fanlarin bile gıcık ses çıkardığı bir rpm aralığı denk gelir, biri birini tutmaz.

genel manada işin sırrı minimum 120mm güzel fanlar kullanmak ve kasa fanlari için de bir fan curve ayarlamak. şartlara göre değişeceği için doğal olarak kimse sana fan curve yapıp yollamaz. gpu'lar bu konuda aşağı yukarı iyidir, fazla ses yapmaz ama gerisini kurcalamak gerekebilir. fanın hızı kadar bu hızın seri değişmesi de rahatsız edici mesela, hysteresis vs bu yüzden kurcalamak ideale ulaşmak için iyidir.

Sosyal ağlarda paylaş

gamers nexus'u bayağı bir yorumlayarak dinlemek lazım, hardware jesus'a kalsa kasasız anakartın üstüne klima üfletmek filan en iyi olur çünkü. herkesin ayda bir kasanın içini açıp toz alacağını varsayıyor. öyle birşey yapamayanlara: dev gözenekli metal mesh tozu tutmaz, tutar diyenlere inanmayın. toz alıp fanı bozulan kasa da inanılmaz sinir bozucu ses yapar.

Sosyal ağlarda paylaş

41 dakika önce, Sam dedi ki:

gamers nexus'u bayağı bir yorumlayarak dinlemek lazım, hardware jesus'a kalsa kasasız anakartın üstüne klima üfletmek filan en iyi olur çünkü. herkesin ayda bir kasanın içini açıp toz alacağını varsayıyor. öyle birşey yapamayanlara: dev gözenekli metal mesh tozu tutmaz, tutar diyenlere inanmayın. toz alıp fanı bozulan kasa da inanılmaz sinir bozucu ses yapar.

doğru, airflow daima öncelikli adam için. ama testleri vs çok güzel yapıyor, veri görmek için çok güzel bir kaynak bence. kasayı positive pressure kurabilirsen mesh'in falan çok sorun yaratmamasi lazım aslında. ben bu şekilde hiç temizlemeden 2 seneden fazla kullandım oldukça açık bir kasayı (obsidian 750 ama önü açık olandan), geçen gün açtım üff tozlu :S hissi bile yoktu içeride. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.03.2022 at 23:07, GreenPeace77 dedi ki:

kargoda ya asrock  geliyor ürün saolun ? msi pekte istemiyordum zaten. asrock yurtdışında çok bilinen tutan markaymış bizde bilinmiyor malum asus msi birazda giga satılıyor. aradaki farkla creative ses kartı bakınıyorum asus u5 2012 çıkışlıymış ürün.

2012'den beri Z77 çipsetli Asrock anakart kullanıyordum. Bir sıkıntı yaşamadım. Yakın zamanda ekran kartım bozulup sistemi upgrade edene kadar kullandım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
On 10.12.2021 at 10:50, goldbären dedi ki:

görürüz kim kimi uplıyor........ ,,,,,,

yazdığımız zaman 2400 dolar olan rtx3080 şimdi 1100 dolardan az. 3000+ dolar olan rtx3800ti ise 1500 dolardan az. o gün kenara dolar atan kazandı. kart fiyatını görünce direkt başlığı aradım ? ?

https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-rtx3080-ventus-3x-plus-10gb-320bit-gddr6x-pci-express-x16-lhr-nvidia-ekran-karti-p-HBCV00000YISPM

https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-rtx-3080-ti-ventus-3x-12gb-oc-384bit-gddr6x-pci-express-x16-ekran-karti-rtx-3080-ti-ventus-3x-oc-p-HBCV000009FVNH

Sosyal ağlarda paylaş

@df cidden iyi ucuzlamışlar keşke kartına iddiaya girseydin...

ben hala ekran kartlarında geçen seneki kıtlığın kripto talebi kısmının az olduğunu düşünüyorum. küresel enflasyonla yeni seriler yine pahalı olacaktır liste fiyatı olarak. iki senelik kart artık 3080, talep daralınca yetişmişlerdir üretime... banane banane xD

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...