Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Modem sorusu

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

Selam pati ahalisi gene bir teknolojik alet sorusu ile karşınızdayım.

Ben Vodafone (Fiber), annem de ADSL (TTNET) modemlerimizden memnun degiliz. Black Friday ayağına yeni modem mi alsam diyorum, ama ev kullanıcısı için f/p'si yüksek modem hangileridir, neye dikkat etmek lazım hiç bir fikrim yok. Öneriniz var mı?

Ek olarak, aramayı kullanıncada kimi ISPlerin modem değiştirince sorun yaratabildiğini okudum, TTNET/Vodafone bazında sorun yaşadınız mı modem değiştirince yada yaşayan/yaşatılan birini duydunuz mu paylaşabilirseniz çok yardımcı olur

Sosyal ağlarda paylaş

Bende, bazen internet gittiginde modemi full resetlemeden (şu garip kalem ucu soktugumuz yerden), interneti hiç bir şekilde geri gelmiyor, daha iyiye gidecegine inancım yok.

Annem'de internet çok sıklıkla gidiyor, bununda modemin 10+ senelik şu ufak beyaz kötü modemlerden olmasına bağlıyoruz, keza daha yeni modemleri olan komşularında falan bağlantı kopma problemi bu sıklıkla olmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Keenetic extra dsl kullanıyorum, yaşadığım sorunlar.

-Bazen kabloda internet oluyor ancak wifi'de internet gidiyor.

-Bazen internet kesiliyor (modemde hat kırmızı yanıyor), fişten çekip takınca geri geliyor.

-Wifi çok sıkıntılı çekiyor.

Modem ara yüzünde ince ayar yapmadım, default ayarlarında kullanıyorum.

Önerilere;( -abi sök at yeni modem al,  -abi şu ayarı yap) açığım ben de.

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Dandik beyaz TTnet modemi ZTE var benim evde de. Ara ara kesilip duruyordu, bağlantıyı stabil kurmuyordu. Söktüm, içindeki entegre oldukça fazla ısınıyordu, küçük bir alüminyum heat-sink tutturdum. Şu an stabil olarak çalışıyor ama LAN2 portum nanay mesela. Cihazı bridge yapıp sadece modem olarak kullanıyorum şu an. Gerisinde routerım var şimdilik.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...