Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

50k'ya kadar araba.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

3 saat önce, fresia dedi ki:

aslında uzun vadeli araba kiralasan daha mantıklı

ne tamiri ne sigortası ne vergisiyle uğraşırsın

3 saat önce, fresia dedi ki:

kalan parayı dövize çevirsen parası bile çıkar aslında

allahını seversen bir hesap kitap yapar mısın forgy nasıl buldun bu opsiyonu, bir sene sonra bütün parayı yiyip dımdızlak arabasız kalmayacağın ve üstüne artan parayı dövize koyacağın kiralama planını bi koyar mısın. beni şaşırtırsan türkselden tanıdık bulurum sana bak ? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, goldbären dedi ki:

allahını seversen bir hesap kitap yapar mısın forgy nasıl buldun bu opsiyonu, bir sene sonra bütün parayı yiyip dımdızlak arabasız kalmayacağın ve üstüne artan parayı dövize koyacağın kiralama planını bi koyar mısın. beni şaşırtırsan türkselden tanıdık bulurum sana bak ? 

yanlış hesaplamışım aylık fiyata gitti aklım 

Sosyal ağlarda paylaş

yoo götümden sallamadım bu konu hakkında tartışmalar vardı, bu yönde karar alınmış zaten silp. değiştirmiş tdk kuralı.  yeni yani. sen niye bana darlanıyorsun bu tarz anlamadım ama senin de gönlün olsun sdfg.ok. özel adlarda demiş yellowstone da özel. ama her kelimenin hangi dilde oldugunu nasıl okundugunu herkesin bilemeyeceği için tr okunusuna göre ek konuluyordu. şimdi internet var hangi kelime nasıl okunuluyor öğrenilebiliyor özellikle kuzey dilleri. o yüzden ok.

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha fazla ver gri olanı al, öteki üzecek gibi duruyor.

naçizane ben alacak olsam bu yaştaki araç da asla kaportaya takılmam. bir de mutlaka 1 tur at araba ile koltuğa bi otur, kontağı çevir çalıştır, motorun sesini dinle. kontağı ilk çevirdiğinde çalışmassa, zorlanırsa bir kez daha düşün derim. akü de olabilir, göstergeler ve radyoya dikkat aküyü işaret eder, ışıklandırma, far uzun kısa stop lambaları vs. 

çalıştırdın vitese attın debriyaja dikkat et, yukarıda mı kavrıyor yoksa iyice sonuna kadar basınca mı kavrıyor. yukarıda kavrıyor ise balata bitmeye yakın bu da masraf çıkaracaktır; buradan fiyatta pazarlık yapabilirsin. aracı kullanırken tüm viteslere atmaya çalış, geçişlere dikkat et. hararete yani motor suyu sıcaklığı bu yaştaki arabalarda büyük sıkıntı olabilir, farkında olmadan conta yakabilir. o yüzden aracı kullanırken hararet göstergesine dikkat et. eğer yeterli sıcaklığa ulaşırsa 90 derecede stabil olması gerekli göstergenin. 

frenlere dikkat et, hassasiyeti nasıl. eğer zayıf ise balataları değişmek gerekecek bu da ekstra masraf; yine pazarlık konusu. lastiklere dikkat et, bitikse pazarlık konusu. ayrıca mutlaka bagajı, kaputu aç bak anlamasanda bak mutlaka. bagajda yedek lastik vs. var mı, ıslaklık ya da su var mı? varsa bil ki su alıyordur, sıkıntı çıkarabilir.? 

aklıma gelenler bunlar, bir de en büyük tavsiye satıcının kelime oyunlarına dikkat et, bulmuşken alayım, uğraşmayayım derken hayattan bezdirmesin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...