Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konusunu İlginçli Yazıp Oyun Bilmece

axedice

Öne çıkan mesajlar

Evet başlık salakça oldu. Gavur forumlarda gördüm özendim, bi oyunun konusunu hiç bilmeyen birinin anlayamayacağı bir şekilde yazıyorsun, diğerleri de bilmeye çalışıyor. Örneğin :

"En yakın arkadaşının yanında uyanan adam, geçmişin izlerini aramaya başlar "

Spoiler

Cevap : Planescape Torment

gibi. Böyle alakasız bi yerinden konuyu yakalayıp basit kısa bi cümleyle anlatmaya çalışacaksınız, biz de tahmin etmeye çalışacağız falan. Morg dersen, hafızasını kaybeden dersen herkes oyunu çakar, maksat doğru bilgileri oyunu bilmeyen insanın tahmin edemeyeceği obscure bi şekilde verebilmek.

Hadi başlıyorum ben

Geçim sıkıntısı yüzünden köyünden ayrılan maraba, büyükşehirde ağaların oyuncağı olur. Ama onlara bir ders vermesini de bilecektir . . .

Sosyal ağlarda paylaş

33 dakika önce, axedice dedi ki:

Geçim sıkıntısı yüzünden köyünden ayrılan maraba, büyükşehirde ağaların oyuncağı olur. Ama onlara bir ders vermesini de bilecektir . . .

geçim sıkıntısından dolayı köyden ayrılan karakterin olduğu oyun aklıma gelmedi nedense hiç ?

kingdom come benzetesim geldi de o da değil aslında. fallout desek orada da büyükşehir kalmadı pek ? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Evet başlık salakça oldu. Gavur forumlarda gördüm özendim, bi oyunun konusunu hiç bilmeyen birinin anlayamayacağı bir şekilde yazıyorsun, diğerleri de bilmeye çalışıyor. Örneğin :

"En yakın arkadaşının yanında uyanan adam, geçmişin izlerini aramaya başlar "

Gizli içeriği göster

Cevap : Planescape Torment

gibi. Böyle alakasız bi yerinden konuyu yakalayıp basit kısa bi cümleyle anlatmaya çalışacaksınız, biz de tahmin etmeye çalışacağız falan. Morg dersen, hafızasını kaybeden dersen herkes oyunu çakar, maksat doğru bilgileri oyunu bilmeyen insanın tahmin edemeyeceği obscure bi şekilde verebilmek.

Hadi başlıyorum ben

asfasdgf o kısmını oynamadım ama çok cyberpunk'ı nomad oynasam edineceğim hikaye gibi duruyor 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...