Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forza Horizon 5

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Öyle bir soruna rastlamadım ama oyun çıktığından bu yana performansı arttı, yamalar geldi. Bak bence, Game Pass zaten.

Ayarlarda önemli noktalar var ama, şu iki ayar şart, yoksa çok kötü pop-in oluyor:

Environment texture quality: Ultra
Environment geometry quality: Extreme

VRAM 6GB bende, oyun 7GB kullanıyorum diyor ama bir bug filan olabilir çünkü sıfır sorun ve aynı fps çalışmaya devam ediyor texture kısıp 6GB altına indirsem de, bilmiyorum. reddit'te filan ama da hep o VRAM uyarısını boş verin diyorlar.

RX 5600 XT ile ortalama 80fps aldığım genel ayarlarım böyle:

Anisotropic filtering: High
Shadow quality: Ultra
Night shadows: On
Motion blur quality: Ultra
MSAA: x4
FXAA: On
SSAO quality: Ultra
Reflection quality: Extreme
World car level of detail: Ultra
Deformable terrain quality: Extreme
SSR quality: Ultra
Lens effects: Ultra
Shader quality: Ultra
Particle effects: Ultra

Biraz daha grafik düşürünce 100fps üzerine çıkabiliyor ama:

Anisotropic filtering: High
Shadow quality: Ultra
Night shadows: On
Motion blur quality: High
MSAA: x2
FXAA: On
SSAO quality: Ultra
Reflection quality: High
World car level of detail: High
Deformable terrain quality: Ultra
SSR quality: High
Lens effects: Ultra
Shader quality: High
Particle effects: High

Tek kısamadığım ayar "environment geometry quality". Onu kısınca rahatsız edici pop-in oluyor. 

Zorluk olarak Highly Skilled ve High iyi ve eğlenceli. Hasar açınca oynanmıyor, çarpışan arabalar gibi mübarek oyun.

Sosyal ağlarda paylaş

4k tv  , Xbox X'te oynadım . Grafikler,içerik muhteşem ama niyeyse sarmıyor bu oyun beni. Yarış oyunun sevmiyorum diyemem grand tourismo'yu yalayıp yutmuştum zamanında.  Sebebini bulamadım, çok fazla içerik var araba var tuning var acaba ondan mı asdaf . Öğrenmeye üşeniyorum .   Bir de şu geri alma olayı çok saçma geldi ya. Training olsa anlarım ama yarışta olması gereksiz olmuş. 

Net yaşlandım.   

Masticore tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bende track racing e gelemiyorum. arcade seviyorum direkt. onun dışında nadiren rally seviyorum. dirt rally çok iyiydi mesela. o da zamanında v-rally çok oynamıştım ondan olabilir. nostalji kafası yaşıyorum çamurda karda kayarak viraj almalar vs?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Geri alma her oyunda oluyor, kendini kontrol edeceksin. Kapatabilirsin de ama kapatınca bazen saçma durumlardan çıkamıyorsun, Drivatar'ın gelin kafa atarak ağaca toslatması gibi mesela. Ortası rewind olayını 2-3 ile sınırlama olabilirdi aslında, diğer rewind olan oyunlarda böyle ayarlayabiliyorsun.

Zaten hasar olayını da arcade olduğundan açamıyoruz. Çarpıyorlar ötekiler, AI bile.

Şuna bakın ama, yıllardır araba yarıştırırım, en iyi AI açık ara burada bence: https://store.steampowered.com/app/211500/RaceRoom_Racing_Experience/

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...