Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forza Horizon 5

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

PC gereksinimleri açıklandı, konusunu açmanın da vakti geldi. Ciddi ciddi son 1 yıldır Cyberpunk'dan sonra en çok beklediğim oyun bir araba oyunu.

bb83c500-8ef0-481f-9d9f-e3aff53b156d.jpg

Recommended ile Ideal arasında bir yerdeyim, ama önemli olan 1080p'de 120fps alabilmek. Medium-High oynamak gerekebilir gibi bunun için.

Bu da harita kıyaslaması:

forza-horizon-5-map-size-comparison-imag

Oyunun geldiği hafta için hafta sonu seyahatim var =(

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Oyun bana açıkmış ya, bugün açılmış. Eve geldiğimden beri 3 saat kaybettim =(

1080p High ve Ultra arasında (bir de üzerinde Extreme var) 120-144fps arası alıyorum. Oynuyorum şimdi, optimize ederim sonra.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yok, Game Pass'dan oynuyorum da Premium Add-ons Bundle almıştım dolar coşturur sonra belki diye. Zaten VIP, Car Pass, eklentiler, hepsini teker teker alacağıma eminim. Forza Horizon seveceğime emin olduğum bir oyun.

Cidden de inanılmaz iyi olmuş bu arada. Horizon 4'deki favori arabam BAC Mono'ydu, onu kazanmaya çalışacağım bu hafta sonu bakalım.

Fırtınalara girince 80fps filan oldu bu arada. Bir de bug çıktı, oyun içi fps limitleme çalışmıyor, RTSS ile yaptım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Üst seviye ayarlarda epey büyük, 4K'ya daha iyi gidecek texture yüklüyormuş, texture kısınca biraz (high yaptım) en üst ayarlarda 120fps aldım. Ona dikkat edin.

Vsync açın bu arada, yoksa menülerde 1000fps üstüne çıkıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, GERGE dedi ki:

Yok, Game Pass'dan oynuyorum da Premium Add-ons Bundle almıştım dolar coşturur sonra belki diye. Zaten VIP, Car Pass, eklentiler, hepsini teker teker alacağıma eminim. Forza Horizon seveceğime emin olduğum bir oyun.

Cidden de inanılmaz iyi olmuş bu arada. Horizon 4'deki favori arabam BAC Mono'ydu, onu kazanmaya çalışacağım bu hafta sonu bakalım.

Fırtınalara girince 80fps filan oldu bu arada. Bir de bug çıktı, oyun içi fps limitleme çalışmıyor, RTSS ile yaptım.

hemen aldım bunu görünce ben de. preinstall yapıp oyun mı giriyoruz early access için?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Aynen, yükleyince açılıyor. Eski Horizon 4 gibi tüm eklentileri tek tek yüklemek de gerekmedi, ya da bendeki Windows 11 olduğundan gerekmedi.

Bu arada Xbox gamepad'e de güncelleme gelmiş, latency düşürmüş.

Sosyal ağlarda paylaş

Tek kelime ile Masterpiece oyun efsane olmuş, inanılmaz bir içerik, kalite var. Hakikaten 10 u hakeden bir oyun olmuş. Devrim yaratmamış Horizon 4 üstüne ama kesinlikle ileriye de taşımış. Map olarak zaten enfes ötesi çölü, bataklıkları, şehri resmen tek mapte 5-6 map var gibi. Horizon 4 e göre de %50 daha büyük map. Premiumu gamepasste kaçırmamak lazım 270tl mi ne 2 expansionu ve bir sürü in game bonusu veriyor. Tüm yolları açtım, tüm speed trapleri, drift zone ları vs bitirdim, tüm fast travel tabelalarını kırdım, istediğin yere fast travel yapabildiğin konutu alıp bedelsiz mapte dolaşmak çok iyi. Alınabilecek tüm evleri aldım 20m civarı para geldi şimdi gelcek event ve yarışlara odaklanıcam 20 saat falan gameplay ile anca detaylar bitti yani ?.

10/10

Sosyal ağlarda paylaş

edrielin dediği premium bundle, base game yok ama premium edition 669tlyken bu gp indirimiyle 296tl. base'i gamepass aboneliğinden kullanıp bunu alıp premium yapabiliyorsunuz.  

unknown.png

gerge de yazmış zaten, sondan okumaya başlayınca olmadı ?

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Epey oynadım bu arada, dediğim gibi pre-release sezonu bitirdim. Sürüş hakkında daha çok fikrim var şimdi, daha bir simcade gibi olmuş. Forza Motorsport'a yakın geldi bana traction, stability gibi assistleri kapatınca.

Araçlar farklı kesinlikle, her araç aynı gelmiyor. Gerçi toplasan 20 farklı aracı fikir edinecek kadar kullanmışımdır. Favorim Horizon 4'deki favorim BAC Mono burada daha gerçekçi geldi.

Oyun çok büyük ama, yeni accolade sistemini de epey sevdim doğrusu. Tüm expeditionları oynadım, beklediğimden hem daha iyi, hem daha kötü olmuşlar. Ama yağmur ormanlarından özel olarak iyiydi.

Tabela kırmak, tüm yollardan geçmek gibi şeylerle uğraşmıyorum ama, 1-2 yıl sonra tüm tabelaları ancak kırmış olurum sanırım. Yolsa karşılaştıkça kırıyorum. Fast travel yapmam Forza oyunlarında neredeyse hiç, etrafta dolana dolana gitmek daha eğlenceli, tabela gördükçe kırıyorum işte.

Grafikler çok iyi ama sistem tam yetmedi. 120fps alıyorum açabileceğim en üst ayarlarda ama VRAM doluyor =( 6GB var 5600 XT'de. Her şey ultra-extreme son ayarlarda, textures high oynuyorum =(

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...