Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SNN MobilUO dünyası sizleri bekliyor.

Snnuo

Öne çıkan mesajlar

Gün boyu dışarıdaydım, şimdi dönünce okudum iyi çerezlik malzeme çıkartmış arkadaş yine.

Öncelikle gerçek SNN ile alakası yok arkadaşın sunucunun. Zaten herkes anlamış. 20 sene öncesinden bahsediyoruz, o dönemki yöneticilerin çoğu bu diyarları terk edip kendi dünyalarına çekildiler. Az sayıda kısmıyla hala görüşüyoruz. Öyle çok competitive oyunluk halimiz kalmadı da Sea of Thieves, DRG falan atıyoruz arada. Böyle forumda ad hominem kasacak kişiler de değiller zaten. Zikirden önce fikrimiz var ?

Bir de üstüne bu durumu dile getirenlere açıklama yapamayıp "mahkemeye veririm" diye tehdit savurmak ne derece yüzsüzlük artık sky is the limit ?

Forumda yeterince avukatımız var, Gerge açıklamış bu ifadelerden zaten bir şey çıkmayacağını, bu arada davayı kaybedince karşı tarafın da masrafları ödeme işi çıkar üzerine. Ama ne olur? Böyle mahkemeye veririm tehditleri sürerse tepesi atan bir üye gidip korsan sunucuyu şikayet eder, bir bakmışsınız eve avukat gelmiş. Sonra en iyi ihtimalle cease & desist firmanın insafına göre, isterse de sağlam tazminat ister, üzülürsünüz. Abartı zannedenler için eski üyeler hatırlar, (ücretsiz) Diablo 3 serverı açtı diye evini çift Blizzard avukatı basmış üyemiz var (biri İngiltere'den gelmiş, biri Türkiye'den ortak firmaları).

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Rewendor dedi ki:

Böyle mahkemeye veririm tehditleri sürerse tepesi atan bir üye gidip korsan sunucuyu şikayet eder, bir bakmışsınız eve avukat gelmiş. Sonra en iyi ihtimalle cease & desist firmanın insafına göre, isterse de sağlam tazminat ister, üzülürsünüz. Abartı zannedenler için eski üyeler hatırlar, (ücretsiz) Diablo 3 serverı açtı diye evini çift Blizzard avukatı basmış üyemiz var (biri İngiltere'den gelmiş, biri Türkiye'den ortak firmaları).

diablo 3 server açtım diye değil, diablo 3 server emulatoru yazıp, daha release olmamış oyuna başkalarının korsan server açmasına imkan tanıdım diye ?. hatta binaryleri skidrow filan repackleyip yayınlamıştı. sonra zaten blizzard ile bi anlasma imzaladık bi daha blizzard oyunlarını reverse engineerlamıyacağıma dair, aramızda çözdük.

ayrıca ingiltere değil, blizzard hukuk ekibinden 2 kişi amerikadan uçağa atlayıp geliyo ondan sonra yanlarına lokal avukat alıyo aydın & aydından ve hatta local avukat işi bilmediği için kapıyı ilk açtığımda merhaba biz diablodan geliyoruz demişti puaahah. ee merhaba ben de deckard cain ?

bu işin çözüme kavuşmasının temel nedeni benim server açmamış olmam ve işten (donation dahil) maddi gelir elde etmemiş olmam. sadece yazılım geliştirdiğim ve binary releaseler yapmadığım için ve temelde bunun academic purpose'a girdiğini blizzard'da bildiği için konuyu basit halletik. o donem yerel hukuka güvenemediğim için diretmedim ama herhangi bir avrupa ülkesinde olsaydım, gayet academic purposes ve kapalı kutu reverse engineeringden dolayı (adamların hiçbir source codeuna erişimim olmadan yaptığım için) burnum kanamadan ve hiç bir anlaşma imzalamadan sıyrılırdım.

o dönem blizzard battle.net 2.0'ı yeni yayınlamıştı, ilk srp6a'yı ben kırdım hatta, sonradan diablo 3 botlarında da bizim kodu baya baya kullandıklarını gördük filan. deli paralar kazanan botcular oldu bu işten ama eninde sonunda blizzard hepsini yargılatıp ciddi meblalarla karşı karşıya bıraktı bot developerları.

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ehah daha da detaylıymış olay hatırladığımdan, aklımda o kadarı kalmış ?

Ayrıca orada on spot iş teklif etmemeleri de kendi vizyonsuzlukları olmuş.

Bliz o konuda agresif, bir dönem sağda solda çok çıka bedava wow serverlarına da avukat ordusu yollamıştı böyle.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

olayın devamında iş teklifi konusunda bazı görüşmeler yaptık ama o dönem benim relocation problemleri yüzünden sonunu getiremedim.

şu anda ama herhangi bir blizzard oyununu reverse engineer edersem, imzalamış olduğum anlaşma problem teşkil ediyor, ben de karşılığında bütün blizzard oyunlarına early access istedim, kabul ettiler sağolsunlar, ilk alpha / beta çıkar çıkmaz hemen geliyo sağolsunlar ?

-Bonesoul- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Bliz o konuda agresif, bir dönem sağda solda çok çıka bedava wow serverlarına da avukat ordusu yollamıştı böyle.

aynen öyle oldu benim proje 6. ayında filan baya büyümüştü en az 40 - 50 kişik bi developer kadrosu vardı contribution yapan. ben dahil en az 5-6 kişiye daha avukat gittiğini biliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

55 dakika önce, -Bonesoul- dedi ki:

diablo 3 server açtım diye değil, diablo 3 server emulatoru yazıp, daha release olmamış oyuna başkalarının korsan server açmasına imkan tanıdım diye ?. hatta binaryleri skidrow filan repackleyip yayınlamıştı. sonra zaten blizzard ile bi anlasma imzaladık bi daha blizzard oyunlarını reverse engineerlamıyacağıma dair, aramızda çözdük.

ayrıca ingiltere değil, blizzard hukuk ekibinden 2 kişi amerikadan uçağa atlayıp geliyo ondan sonra yanlarına lokal avukat alıyo aydın & aydından ve hatta local avukat işi bilmediği için kapıyı ilk açtığımda merhaba biz diablodan geliyoruz demişti puaahah. ee merhaba ben de deckard cain ?

bu işin çözüme kavuşmasının temel nedeni benim server açmamış olmam ve işten (donation dahil) maddi gelir elde etmemiş olmam. sadece yazılım geliştirdiğim ve binary releaseler yapmadığım için ve temelde bunun academic purpose'a girdiğini blizzard'da bildiği için konuyu basit halletik. o donem yerel hukuka güvenemediğim için diretmedim ama herhangi bir avrupa ülkesinde olsaydım, gayet academic purposes ve kapalı kutu reverse engineeringden dolayı (adamların hiçbir source codeuna erişimim olmadan yaptığım için) burnum kanamadan ve hiç bir anlaşma imzalamadan sıyrılırdım.

o dönem blizzard battle.net 2.0'ı yeni yayınlamıştı, ilk srp6a'yı ben kırdım hatta, sonradan diablo 3 botlarında da bizim kodu baya baya kullandıklarını gördük filan. deli paralar kazanan botcular oldu bu işten ama eninde sonunda blizzard hepsini yargılatıp ciddi meblalarla karşı karşıya bıraktı bot developerları.

Bunun teknik roadmapini merak ediyorum, surec nasil isliyor specifik bir framework dil fln mi var? Yaptigim en buyuk hack kindle fire i root lamak oldu sffd

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, -Bonesoul- dedi ki:

olayın devamında iş teklifi konusunda bazı görüşmeler yaptık ama o dönem benim relocation problemleri yüzünden sonunu getiremedim.

şu anda ama herhangi bir blizzard oyununu reverse engineer edersem, imzalamış olduğum anlaşma problem teşkil ediyor, ben de karşılığında bütün blizzard oyunlarına early access istedim, kabul ettiler sağolsunlar, ilk alpha / beta çıkar çıkmaz hemen geliyo sağolsunlar ?

Oyun cikmadan emulator yazdi diye enseleyip sonra erken erisim hakki vermeleri iyiymis.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, reyou dedi ki:

Bunun teknik roadmapini merak ediyorum, surec nasil isliyor specifik bir framework dil fln mi var? Yaptigim en buyuk hack kindle fire i root lamak oldu sffd

blizzard özelinde konusursak oyunlarında paketler için protobuff (https://developers.google.com/protocol-buffers) kullanıyolar. önce ida pro ile paketlerin definitionlarını extract edip, sonra alt sistemler için her paketi tek tek implement etmeye başlıyoruz. ilk etapta tabi önce authentication, chat, bnet social kısmını yaptık. daha sonra wow ve diablo 3'de ingame için kendi geliştirdikleri ayrı binary bir protokol kullanıyolar. onu ida pro ile extract etmek mümkün olmadığından, oyun içinden wiresharkla spesifik eventlerden paket dump alıp, onları implement ederek devam ediyoruz. tabi daha generic db, socket server işleri filan da var yapılması gereken böyle bir emulator server için.

Sosyal ağlarda paylaş

On 29.10.2022 at 18:27, -Bonesoul- dedi ki:

cool story bro ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...