Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yılbaşında meksika'ya gideyim

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Almışsın bilet.

1- Mexico City: Zona Rosa'da kal, gece hayatı çok eğlenceli. Ay ve güneş tapınağına, ana müzesi, üniversite mutlaka git. İlla götürmek istedikleri küçük bir kasaba (adını hatırlamıyorum) , nehir turu, bir de ünlü kiliseleri var, gitme zaman kaybı.

2- Cancun: Chichen itza, Coco Bongo, Bull Dog, ismini hatırlayamadım şehrin kuzeyinde strip club gidilmesi gereken yerler. Zannedersem merlin dönemi, (şnorkel ile) tavsiye ederim. İsle de muares güzel ada, maalesef whale shark dönemi değil, kaçırılmaması gereken bir doğa şöleni.

3- Cozumel: Bir günlük geçilebilir. Dalış yapıyorsan 2 gün kal.

4- Playa Del Carmen/Tulum: Dalış yapıyorsan yapabileceğin en iyi dalışlar bu bölgede. Cenote dalışları var, advanced istiyorlar. Cenote Angelita yaptığım en iyi dalıştır. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 10.12.2021 at 13:25, roket adam dedi ki:

Teşekkür ederim tavsiyeler için. 8 günüm var toplam, hangisine ne kadar ayırırdın sen olsan?

8 gün çok az, Mexico City 2 , Cancun 4, Playa 2.

not: Mexico city geceleri soğuk oluyor.

Trias tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Gittim geldim. Hayatımda yaptığım açık ara en eğlenceli ve keyifli tatildi. Tavsiyeler için teşekkür ederim herkese.

2 gece Mexico City, 3 gece Cancun, 2 gece Playa Del Carmen, 1 gece Tulum'da kaldık. Cocobongo efsane bi yermiş, Xcaret theme park'a da gittik bu arada, bi tek dalış şnorkel, Cozumel ve chicken itza eksik kaldı. Mutfağıyla eğlencesiyle plajıyla partisiyle çok çok keyifli bi kültür cidden. 

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Buyrun hocam hızlıca ufak bi photo dump yaptım https://imgur.com/a/VwPtDma

bu arada vizesiz falan ama ülkeye girmek dert. uçağın yarısı sap sapa gelmiş gergin türkolarla doluydu zaten, bi o kadar adamı da almadan geri gönderiyorlarmış her uçuşta. meğersem Mexico city ve cancun bizim türkoların en popüler göçmen rotalarından biriymiş. vize alır gibi tüm belgeleri hazırlamak zorunda kaldık ülkeye girmek için, ona rağmen 8 günlük giriş verdiler max.

On 13.12.2021 at 00:31, Trias dedi ki:

8 gün çok az, Mexico City 2 , Cancun 4, Playa 2.

not: Mexico city geceleri soğuk oluyor.

hocam bu ne isabetli bir yorumdur. bunu yazdığın için gerek olmaz herhalde diye bi tane kapşonlu aldık yanımıza. o bile yetmedi üstüne uçaktan çalıntı battaniyeyle gezmek zorunda kaldık ahshshsh. teşekkürler tavsiyelerin için bu arada. tam dediğin gibi yaptık, + olarak cancun'dan 1 gün çalıp tulum'a gittik. iyi ki öyle yapmışız, gezmesi ulaşması en zor bölgesi ve en pahalı yeri net tulum'du ama çok güzel bir bölgeydi görmek lazımmış cidden.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Trias dedi ki:

@roket adam

eğlendiğine sevindim.

Yosun ve koku durumu nedir? 

Valla booking.com yorumlarına göre böyle bi sıkıntı olduğunu duydum ama biz oradayken ne koku, ne de yosun vardı sahiller ve deniz genel olarak çok güzeldi yani. sadece deniz biraz dalgalıydı o kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
On 23.02.2022 at 12:17, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Ingilizce ile idare etmek kolay miydi?

Tabi Ispanyolca bilemdiginizi varsaydim burada.

İspanyolca yok bende. Merkezlerden uzaklaştıkça adamların ingilizce bilme oranı da epey düşüyor tabii. Ama turistik yerlerde açıkçası hiç sıkıntı yaşamadık.  

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...