Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yılbaşında meksika'ya gideyim

roket adam

Öne çıkan mesajlar

mi? epeydir hiç yurtdışı yapamadım bir değişiklik olsun istiyorum. vize falan da yok o bakımdan iyi. lakin bilet ciddi derecede pahalı. yani şöyle diyeyim, 1 kere cancun'a gidip gelene kadar, 3-4 kere barcelona'ya gidip gelebiliyorsun neredeyse bilet ve mil olarak bakıldığında. tabii ki para da her zaman limitli. beklentimiz de deniz kum güneş gezme tozma vs, eşimle gidicem.

gidenlerin nokta atışı yorumlarını da alsam ne güzel olur. bi gaza geldim ama cancun-tulum gideyim mi. valla bilemedim. şimdi gitmezsem bi daha hayatta gitmem gibi geliyor. ama işte 3-4 kere başka yerler görebilecekken tek yere gitmek de bi soru işareti. vesaire vesaire.

Sosyal ağlarda paylaş

ağustostan beri falan düşüşte, abd de sınırı açıyormuş yakın zamanda. onun dışında aşılılar için karantina, covid testi zorunluluğu vs falan yok. özelllikle karantina olmadığı için orayı tercih ettim, mesela bali de listemde, keza phuket de, ama ikisinde de karantina var diye hatırlıyorum.

risk olarak dersen istanbulda zaten max riski alıyorum üstüne bu ay pakistan'a gideceğim, yani buralarda takılıp bir sıkıntı yaşamıyorsam orada da yaşamam inş.

Sosyal ağlarda paylaş

dominik cumhuriyeti nasil acaba bende orayi merak ediyorum.

dogadir, anzak kalintilaridir fln seviyosan arkadaslar tulum u ovmuslerdi yalniz cancun-tulum arasi seyahat (araba kiralarsan ne ala da), toplu tasima ile gidersen cok rahat edemeyebilirmissin.

cancun benim gordugum kadari ile abd li turistler denize girip, cok hareket etmeden tikinip, icsinler diye design edilmis bir yer. hos ben ilk defa gittigimden, meksika da gotu kestirmeyelim diye de fazla etrafi dolasmamis, otel ve cevre restoranlarda, alisveris yerlerinde takilmistim. etrafta uzun namlulu silahlarla dolasan askeri koruma tipleri vardi, o yuzden de tirsmis olabilirim gerci safd

senin kendi planin tabi ama, ben sirf tr'den cancun/tulum ikilisine gelmezdim sanirim. eger multi point tatil yapacaksan, ne bileyim bir vegas, ordan miami, asagi ineyim cancun, ordan karaip adalari fln gibi birsey olsa aradan cikartilir.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Tam bir beyaz yaka aktivitesi olur, 16+16 saat gidis donus ucak, jetlag yuzunden 3er gun mal gibi olmak garanti. Elde edecegin sey de kum gunes ve gezme tozma iste. Eger oradaki antik piramitleri falan gezmeyeceksen ofiste “aagbi meksikaya kactik yilbasinda, kemiklerimiz isindi yeaa” deme haricinde bir olayi yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

tayland patlak durumda ya, karantina falan var. kamboçya da öyle. yoksa tayland 1 numara dediğin gibi, hem daha kısa hem daha ucuz hem daha keyifli muhtemelen. hızlı turistik abd vizesi verseler abdde bi yer de bakacağım ama seneye anca yetişir gibi görünüyor turistikler. başka öneriler var mıdır?

Sosyal ağlarda paylaş

Yilbasinda harika olur be kumsal,havai fisek fln. Ben olsam giderim. Diye trolliyecekrim ama yazik olur gidersen kiyamadim asfg. en kotu zamanlama olur. Ne kadar it kopuk var (yerel halktan) hepsi senin gibi kutlamak istiyecek cancun da kumsalda olur fln. Mekanlar desen yilbasinda girilmez ve soyguncu moda bürünür. Turkiye vari bir ulke secmissin aynisini dusun iste.   

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.10.2021 at 18:00, roket adam dedi ki:

tayland patlak durumda ya, karantina falan var. kamboçya da öyle. yoksa tayland 1 numara dediğin gibi, hem daha kısa hem daha ucuz hem daha keyifli muhtemelen. hızlı turistik abd vizesi verseler abdde bi yer de bakacağım ama seneye anca yetişir gibi görünüyor turistikler. başka öneriler var mıdır?

Amerika en yakin 2023 tarih veriyor die duydum arkadaslardan turist vizesi icin onun disinda konsolosluk kapalı hala.

Sosyal ağlarda paylaş

Meksika'da 2012de yanlış bilmiyorsam, hükümet narcos ile anlaşıyor. Narcos belirli bölgelerden çıkıyor. Gitmeden zaten tekinsiz yerleri illaki arastirirsiniz.

Kısacası turistik yerlerde bir şey olmaz. Meksikalılar güzel insanlar, yiyecek ve alkol aşırı ucuz. Ben 9 şişe tekila getirmistim Turkiyede bulunmayan, hala duruyor çoğu asdfg

Tek dikkat edilecek nokta, bize göre temizlik konusunda daha "sloppy"ler. Oteller temiz görünse de olmayabilir, yanınızda havlu vs götürün.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...