Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EDC(everyday carry) Konusu

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

ya oyle dusunme, gece bogazda balik tutan var mesela - yem takmasi lazim *(kafa feneri)

telefonu ellemek istemezsin

//

veya konserde / studyoda calisan var. santiyede calisan var...

fabrikaya sogutma kuran arkadas var mesela, saha ziyaretine gidiyor

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Flassh dedi ki:

cakı vs ne işinize yarıyor günlük hayatta şehir yaşamında

ambalaj acmak, kargo acmak, mektup acmak, yahut hic aklina gelmeyen sacma sapan anlarda cebinden cikariyorsun, cevrendeki insanlar vaauuuv oluyor. o an yasadigin tatmin hissi cok iyi, o ise yariyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Flassh dedi ki:

konusu varken sorayım, ufak flashlight lazım ufak olsun düzgün aydınlatsın. mümkünsü usb sarjı olsun var mı böyle bir şeyler

Black Friday de sunu siparis ettim: https://www.aliexpress.com/item/1005004473527140.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.24.70064b2eynlTca&pdp_npi=2%40dis!DKK!DKK 70.94!DKK 28.65!!!!!%402103223416735111722453414ef9a2!12000029288249677!sh

Halen yolda, gelince bilgilendiririm.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Benim şu anda taşıdığım ve kendim için en fonksiyonel olduğunu düşündüm (fonksiyon/boyut oranını da düşünerek) çakı bu:

SAK_0_6385__S1.jpg

Soldan başlayarak, saat yönünde:

1. Kolileri açmakta ve portakalları soymakta kullanıyorum.
  2. 2. bıçak bu küçük olan, özelliği daha ince ve keskin olması. Keskin bıçak gerektiğinde kullanılıyor.
  3. Açılmayan kapak vb. açmakta ve düz vidalarda kullanıyorum.
  4. Cetveli gitar tellerinin ve manyetiklerinin yüksekliğini ayarlarken kullanıyorum, ya da cetvel gerektiğince.
  5. Törpüyü törpü olarak kullanıyorum, başka ne işe yarar ki zaten.
  6. Alt sıraya geçerken sağdan, bu alet hem şişe açıyor hem tel katlıyor (gitar ile işe yarıyor yine) hem de yıldız tornavida işte. Yıldız tornavidası çok iyi, en küçük gözlük vidasına da uyuyor, büyük bilgisayar kasası vidasına da.
  7. Makasın ne işe yaradığını açıklamama gerek yok sanırım. Makaslık yapıyor ama kalın plastik kablo bağlayıcıları filan rahat kesebiliyor.
  8. Alt sıranın sonuncu da normal, günlük kullanım için bıçak. Zarf açarken, bir şey kesmek gerektiğinde filan işte.
  9. Kenarında ise alt tarafta bir tane mavi roller kalem var, kalem gerektiğinde hemen çıkartıp kullandığım oldu.
  10. Kenarının üst görünen tarafına ise isterseniz cımbız takıyorsunuz, isterseniz kürdan. Kürdan koydum ben. Acil durumda alkollü bezimle silip (gözlük temizleme mendili) kurdan gibi kullanmak yanında, elektronik cihazların tuşlarını, usb girişlerini vb. temizlemek için kullanıyorum. Yedekleri var.

Gördüğünüz gibi içinde kullanmadığım bir nokta yok, ince ince inceleyerek bunu taşımaya karar verdim, ararsanız siz de kendinize uygun bir çakı bulursunuz. Ayrıca küçük boy bu, yanına referans olması için birkaç şey daha koyarak göstereyim:

dCCecc.jpg

Almak isteseniz burada var: https://arcus-www.amazon.com.tr/VICTORINOX-ÇAKI-06385-Victorinox-MiniChamp/dp/B000MLS6Y4

Herkes yanında bir çakı taşımalı diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu edc olayını bir türlü oturtamıyorum, işe giderken örneğin sırt çantası taşıyorum çünkü içine su ilaç kolonya ıvır zıvır koyuyorum ama sırt çantasıyla dolaşmak bana her ne kadar nomad hissiyatı verse de çok yer kaplıyor hissiyatını aşamıyorum.

Keza yolculuğa çıktığımda bel çantası kıvamında bir şey takıyorum omuzdan çaprazlama içine pasaport oturum kartı vs vs ama hiç estetik olmuyor ve çok az şey koyabiliyorum içine. 

Kısacası bu süreçte ben seks yapmıyorumu çok vurgulamayan bir kombin oluşturamadım gitti

monoscope tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Gallant dedi ki:

sdassdf 99990000000000 lm ama parmak kadar?

eskiden böyle OZAKI falan speakerlar olurdu pcler yeni yeni sesleniyorken, minnacık el kadar şeye 2000 WATT P.M.P.O yazarlardı sdfs. minicik bir m olurdu az daha dürüstünde, 2000 miliwatt = 2 watt gibi

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Gallant dedi ki:

Ama lm kismini bi taraflarindan uydurduklarina katiliyorum.

fenerin yapısı güzelse aydınlatması iyiymiş hissi veriyorsa yüksek lümen değerleri kovalamak bir saatten sonra zaten nitrojen soğutmalı OC yapmaya benziyor, kanyonda arama kurtarma yapmıyorsak sadece arbitrary tatmin...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...