Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anakart M2 SSD'yi görmemeye başladı

Aiko

Öne çıkan mesajlar

Anakart: Asus Maximus Hero VII

SSD: Samsung 970 EVO 500 GB SSD, NVMe M.2

2 senedir sorunsuz kullanıyordum, 2 gün önce açılmadı bios ekranına düştü sonra windows bulunamıyor falan dedi, bios ayarlarını resetledim media tool ile windowsu tamir etmeyi falan denedim sonra farkettimki m2 ssd gözükmüyor hiç biyerde. Diğer HDD'lerde sıkıntı yok. Sıkıntı anakartta mıdır ssd'de midir sizce? ssd'de sıkıntı varsa nasıl kontrol edebilirim? öyle m2 takabileceğim ekstra bi pc falan yok. aygıtı aparatı vs var mı acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

Problemi çözdüm fakat başka bir probleme evrildi. bios ayarları default'a döndüğü için m2 ssd'i gözükmüyormuş. Bios'ta onboard ayarlarında PCIEX4_3 ayarını M2 moduna ayarladım problemim düzeldi.

Şimdiki problemim, ne zaman kasadan elektriği kessem bios ayarları sıfırlanıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sosyal ağlarda paylaş

asdfgh inş başka bir şeyden değildir, hiç bios jumperıyla oynadın mı? eğer yerine düzgün takmadıysan veya hiç takmadıysan her açılıştı oto resetliyor olabilir bios ayarlarını

bir de bazı bioslard ayarlarda read-only ye çevirme gibi bir şey vardı, ama sanmıyorum bunu yaptığını. ya pil ya da jumperdan

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...