Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Net maaş, Brüt maaş, Toplam maliyet

Bone

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Fistan dedi ki:

sende sorun yok anlamamışlar yazdığını, brüt maaşının net ortalaması o rakama gelecek şekilde sabit brüte bağladılar demişsin forgivera falan zor bu cumleler ?

bilmeyen icin zor, mevcut hesaplamada atiyorum 10k average aliyorsan her ay duz asla 10.000 yatmiyor.

10.250-9750-10500 vs.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi o kadar karışık bişi söylemedim diye düşünüyorum ahaha hiç mi beyaz yakalı yok aramızda sdsfds

https://imgur.com/8tc0yEG

atıyorum net maaş 10 bin olsun istiyorsun, firma diyor ki biz brüt çalışıyoruz o zaman size brüt 15210 verelim yıllık ortalamanız bari net 10 olsun. baştan fazla alıp sonradan vergi diliminden dolayı az alarak total yıllık 120 bin net yani aylık ortalama net 10 bin almış oluyorsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

bunun üzerine yazmıştım bunu da konu iyice karışmadan toparlayalım. 

On 20.09.2021 at 20:23, ZaugnaKhaldun dedi ki:

TR'de de bir sürü brüt maaş üzerinden çalışan şirket var. Kurumsalların ve çok ulusluların önemli bir kısmı hatta.

sebebi de belli başlı büyük firmalar bütçelerini sabit brüt maaş üzerinden yapıyor, her ay aşağı yukarı oynayan gerçekleşen(actual) rakamlara göre analiz yapmak biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. ama ben mesela genel yönetim giderlerine bakarken atıyorum bir ay tedarik zincirinin maaş gideri 100 binken 120bin görürsem direkt müdahale edebiliyorum burda nolmuş bir sorun mu var vs. diye. 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...