Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2021 - Sonbahar

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

Pandemi olayı hayatımıza girdiğinden beri nihayet adam gibi bir sezon.

-Platinium End: Nasıl patladığını görmek adına izleyeceğim.

-Komi san wa, Komyushou desu: Stüdyosundan ötürü işin teknik tarafıyla ilgili beklentim yerlerde olmasına karşın ilginç konusuyla ileride stüdyonun bir gömlek daha iyi işlerde yeralmasını sağlayabileceğini düşünüyor ve şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Netflix tarafından yayınlanacağı için de takip konusunda sıkıntı olmayacaktır.

-JoJo no Kimyou na Bouken - Stone Ocean: Güncelden değil de yetiştiğim bir ara izlemeyi düşünüyorum.

-86: Güncelden değil de yetiştiğim bir ara izlemeyi düşünüyorum.

-Shuumatsu no Harem: Fragmanını bile izlemedim ama uzun zamandır ecchi izlemediğim için o dozdan izleyeceğim.

-Blade Runner - Black Lotus: Stüdyosundan zerre hazzetmiyorum ama Blade Runner evrenine neler katabileceklerini görmek adına şans vereceğim.

-Muv Luv Alternative: Total Eclipse'e birkaç bölüm dayanabilmiştim, Schwarzesmarken iyiydi ama animasyon açısından resmen ölümlüktü. Hal böyleyken sıfır beklenti ile izleyeceğim.

-Lupin III Part 6: Güncelden değil de yetiştiğim bir ara izlemeyi düşünüyorum.

-Kyoukai Senki: İlk bölümün yarısını içeren peview'den izlemiştim, çok yanlış bir pacing'le başlıyor gibi göründü. Her Sunrise serisi gibi 2-3 bölümlük development'ı vardır diye düşünüyorum, aksi halde haftalık düz mecha dozu olarak bile izlenir gibi.

-Uchuu Senkan Yamato 2205 - Part I: Blu Ray'ı sinema ile aynı gün çıkacak diye duydum. XEBEC'den Satelight'a geçmesi kaliteyi elbet bir gömlek düşürecektir ama epik üçlemenin son parçası olması açısından izlenmesi gerekli.

-Star Wars Visions: Ne yalan söyleyeyim, Production IG yapımı bir bölüm olmasa salla gitsin derdim. (Mandolorian'ın 2. sezonunu bile izlemedim, o kadar içim kalkmış durumda) Açıkçası sadece "Ninth Jedi"bölümü için izleyeceğim.

-Bright - Samurai Soul: Animasyonları Yasuke faciasından sonra gözüme başyapıt gibi göründü, Original Netflix Anime diye bir senede 10-20 tane çöp iteleyeceklerine böyle tek tük yapımlarla gelsinler.

-Gundam Breaker Battlogue: Çünkü Sunrise, çünkü Gundam.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Star Wars Visions'ı izledim. Eh işte idare eder. Bazı bölümler de iyi saçmalamışlar ama eh işte yani. Fena saçmalamışlar ama yani. Cidden saçmalamışlar ya. Neyse Kimetso no Yaiba başlıyor. Gerisi çok umrumda değil. Zaten her yıl 1-2 seri izliyorum artık sadece. Eskisi kadar sarmıyor. 

''Shinsekai Yori'' gibi yapımları özledim ya. Fumetsu no Anata umutlandırdı ama o da tam sarmadı. Bende mi bir sorun var acaba diye şüpheniyorum artık ?

Sosyal ağlarda paylaş

Digimon Ghost Game ilk bölümüne baktım. 53 yaşındaki Akira Ishida'ya hala ortaokullu velet seslendirtmelerini saymazsak çok can sıkıcı birşey yok, hatta başrol karakter diğer Digimon başrollerine göre daha oturaklı bir tip gibi göründü. Öte yandan serinin "işte digimon'lar var, urban legend bir takım olaylar oluyor" şeklinde 2-3 cümleden fazla anlatılabilecek bir olayı yok gibi. fikrim oluşsun diye bu seriden önce 8 bölüm Digimon Tamers izledim ve oradan anladığım kadarıyla zaten 7-8 bölümden önce konunun ne olduğu yada karakterlerin tanışma hikayelerini bile veremeyecek gibi. Haftalık araya katacak seri gerekliyse izlenebilir ama özel olarak izleme listesine eklenecek bir seri gibi de gözükemedi bana. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 28.09.2021 at 20:24, ssj4songoku dedi ki:

Star Wars Visions'ı izledim. Eh işte idare eder. Bazı bölümler de iyi saçmalamışlar ama eh işte yani. Fena saçmalamışlar ama yani. Cidden saçmalamışlar ya. Neyse Kimetso no Yaiba başlıyor. Gerisi çok umrumda değil. Zaten her yıl 1-2 seri izliyorum artık sadece. Eskisi kadar sarmıyor. 

''Shinsekai Yori'' gibi yapımları özledim ya. Fumetsu no Anata umutlandırdı ama o da tam sarmadı. Bende mi bir sorun var acaba diye şüpheniyorum artık ?

yaş ile alakalı heralde, son 2 senedir benim de aynı. Shinsekai Yori zamanında 8-9 tane takip ederdim her sezon boş gün geçmezdi ya ? Hoş isekai muhabbetlerinin artması da baya baydı son zamanlarda. crybaby main char mıymıymıy falan..

Sosyal ağlarda paylaş

2 şey farkettim. bu sezon mechaların çok olmasının yanında CGI animeler de baya çok. ve o kadar kötü gözüküyor ki CGI ler...

yapması daha mı ucuz bilmiyorum da baya çöp ya. izlerken insan rahatsız oluyor. Houseki no Kuni 2 gelse keşke, CGI dersi niteliğinde animeydi...

Sosyal ağlarda paylaş

Kimetsu, Mushoku Tensei, Sakugan şu an için. Bir de Maaya Sakamoto ve Sugibro için Platinum End'e bir şans veririm.

8 saat önce, Oce4n dedi ki:

2 şey farkettim. bu sezon mechaların çok olmasının yanında CGI animeler de baya çok. ve o kadar kötü gözüküyor ki CGI ler...

yapması daha mı ucuz bilmiyorum da baya çöp ya. izlerken insan rahatsız oluyor. Houseki no Kuni 2 gelse keşke, CGI dersi niteliğinde animeydi...

bu konuda: baya bir çizer eksikliği var, sanırım onu cgi'larla kapatıyorlar, hem teknik yönden bazı kolaylıklar sağlıyor bildiğim kadarıyla. şu yazı iyiydi sektörün son durumu hakkında:

https://www.animenewsnetwork.com/feature/2021-09-13/too-many-anime-spoils-the-broth/.177112

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Oce4n dedi ki:

Azdı çoktu orası tartışılır da bu sezon çıkanların 2019-2020 boyunda TV serisi olarak çıkanlara sayıca dek olduklarını düşünürsek pek şikayet edemem aslında. 

Kötü CGI'lar konusunda ilk verebileceğim örnek bu sezon çıkan Tesla Note. Adamlar resmen izleyeni aptal yerine koymuş, bazı karakterler 1 mm bile hareket etse PS2 cutscene'inden çıkıp da o sahneye gelmiş gibi kabak gibi sırıtan bir görsellik oluşuyor. Yapacaksanız bari Knights of Sidonia gibi yapsaydınız, o CGI'lar bile görselliğe hizmet ederdi. 

1633414869_tesla1.PNG

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...