Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Matrix Resurrections (2021)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Prequel olacağı çok eski söylentiydi ama trailer'a baktıktan sonra öyle bişey olamaz. Adam bariz bi boklar olmuş ama tam hatırlayamıyorum havasında, ki muhtemelen de psikoloğa o yüzden gidiyor, psikolog da mavi hap yazıyor sürekli lol. Trinity'nin yüzündeki kırışıklardan Neo'nun güçlerine kadar herşey olmuş bitmişe geliyor.

Hatta muhtemelen yine aşkları glitch yapıyo bu filmde de lol, el ele tutuşunca bi hareketlenme oluyo.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çok gömmüşsünüz de bende bir hypelanma oldu ne yalan söyleyeyim, kötü durmuyor fragman.

ikinci/üçüncü film efekte alışıldı diye tutulmadı demek de çok yanlış analiz. ilk filmin esprisi gerçek dünya üstündeki sürreal dokunuşların incelenmesi. iki ve üç gitti post apo transformers kastı ki alakasız bir formül. matrix içinde geçen kısımları da fransızla vampirle filan sulandırdılar. bunda matrix üstüne odaklanıp onu da sulandırmazlarsa en azından bir potansiyel olabilir. ha yok gidip zion rave partide diversity checkbox kasarlarsa olmaz gene.

Sosyal ağlarda paylaş

trailerda 1.56'da soyle bir sahne var:

Spoiler

E-2Ms3FX0AYZnRg.jpg

ilk matrix filmi oynuyor arkada, demekki icinde olduklari dunyada o film var, hatta aktoru Keanu cikarsa sasirmam aktor olarak sdfs, metaminfuck birseyler cikacak kesin.

birde en basta ilk 3-4 sn hizli gectigi yerde robotlar neo ustunde calisiyor gercek dunyada, gozleri hasarli bir vucut var.

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, razzRaziel dedi ki:

nerde dendi olm 2'de 3'de efekte doyuldu o yüzden tutmadı diye

işte "ilk filmde gençtik o efektleri görmemiştik ondan sevdik" gibi yorum olmuş geçen sayfada. alakasız bayağı bence.

sen yazmışsın şimdi baktım da lol. aynı efekti kullanan film vardı matrix'ten önce hani. nasıl değerlendirildiğiyle alakalı etkileme kısmı.

bunu matrix'ten 2 yıl önce sinemada izlemiştim ama o bullet dodging vs sahnelerinin onda biri etkilememiştir beni.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, neutrino dedi ki:

Trailerdan çok kötü demek için erken. 2 ve 3 sacmaliklari olacağına ilk filmin öncesini, daha erken matrixleri izlemeyi tercih ederim ben. Renk paletine falan girmeye gerek yok 3 dakikalık kolajdan. 

başka girecek bişey yok işte olm 

renk paleti

yıllardır gördüğümüz jonvik imajı

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Sam dedi ki:

çok gömmüşsünüz de bende bir hypelanma oldu ne yalan söyleyeyim, kötü durmuyor fragman.

ikinci/üçüncü film efekte alışıldı diye tutulmadı demek de çok yanlış analiz. ilk filmin esprisi gerçek dünya üstündeki sürreal dokunuşların incelenmesi. iki ve üç gitti post apo transformers kastı ki alakasız bir formül. matrix içinde geçen kısımları da fransızla vampirle filan sulandırdılar. bunda matrix üstüne odaklanıp onu da sulandırmazlarsa en azından bir potansiyel olabilir. ha yok gidip zion rave partide diversity checkbox kasarlarsa olmaz gene.

+1, trailer 10 numara 5 yildiz degil ama bende de hafif bir hypelanma oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

29 dakika önce, Black-ice dedi ki:

başka girecek bişey yok işte olm 

renk paleti

yıllardır gördüğümüz jonvik imajı

Renk paleti yeşil olur diye umudum var benim yine, belki bu matrix versiyonu farklıdır öyle açıklarlar. Göreceğiz, benim hoşuma gitti trailer. Müzik seçimi de iyi olmuş. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Mal dedi ki:

son film nerde kalmıştı

3. film:

Spoiler

robotlarla ateskes. Neo, Trinity gg, bunlarin vucutlari robotlarin elinde kaliyor.

sonrasinda olanlarida dun yazmistim yukarda matrix online.

renk paleti seysi degisik cunku burasi baska bir "dunya" benim anladigim, onceki matrix'in gectigi ayni dunya degil. eski saveler burda calismiyor.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

işte hatırlamama sebebim bu, matrix felsefesine dair bişey yoktu son filmlerde hatırladığım.

filmin sloganı choose your reality. yani şimdi gerçekliğin seçilebilir olduğunu görünce if it is a choice there is no reality diye bir çıkmaz var. o zaman nolur matrix felsefeside çöker. böyle bir çıkmaza ulaşıp ordan bir ressurrection a gidebilir. ne biliyim mesela nataraja dansı var, nette onun felsefesini iyi anlatan iyi bir kaynak yok çok gündelik halini anlatmışlar hep. şöyle videosu var 

bunun üzerine gidebiliri film. şarkıda bahsedilen dormouse sözüde bu galiba 

Alıntı

You might just as well say that "I breathe when I sleep" is the same thing as "I sleep when I breathe"! -Alice's Adventures in Wonderland

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...