Jump to content
ZaugnaKhaldun

Kış Lastiği?

Öne çıkan mesajlar

§ 20 Eyl 2021, 11:09

Selam,

Bazen CMS jant+kışlık lastik seti, ara ölçü kışlık lastik fiyatından daha uyguna gelebiliyor :P

Saygılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Kas 2021, 22:05

@paramecium

Tekrar sağol bilgilendirme için. Soğuklar biraz geç geldi o yüzden daha yeni sipariş verdim. 2-3 gün sonra gidip taktıracağım.

Genel olarak istanbula çok kış gelmese de kışın 1-2 kere abant vs taraflarına gezmeye gideceğim. Riskleri azaltmakta fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2022, 08:09

Konuyu tekrar hortlatıyorum sdf

Geçen sene bu işi gerçekleştirmedik, bir iki yere kontrol ettirdim bir kış daha kurtarır demişlerdi. Artık bu sene değiştirmek lazım

Görece makul fiyata daha önce buraya yazdığım Bridgestone Blizzak'tan buldum yine; ama bu sefer 2021 üretimi. Temelde sorum da şu şekilde: Üretim yılının geçen sene olması bana sıkıntı yaratır mı? 2022 modelini muhtemelen şu an bulduğumun iki katı fiyata almak zorunda kalırım çünkü, malum Türkiye şartları 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2022, 09:56

Degistirme kriterleri genelde iyi kosullarda kullanilmis ve saklanmis ise  80-100k km, veya 6 sene hangisi once gelirse. Kullanilmasa bile her gecen sene daha kotu performans gostericek onu da not dusmek lzm. 

Ben sahsen 60k km & 4 sezon & 5mm dis derinligi hangisi once gelirse degistiririm. Genelde 3 senede bir e denk geliyor benim icin. 

Aracin kullanimina gore lastik uretiminin 1 yil gecmis olmasi iyi iskonto varsa cok dert degil ama az kullanilan bir aracsa (ornegin annemin araci km den once sene doldurur) bu durumda 1 sezon daha az kullanilacagi manasina gelebilir. 

sezon basina kullanim maliyeti ustunden iskontosu mantikli mi diye dusunmek lzm oyleyse. 

Tekere gelince;tek basina blizzak yeterli bilgiyi vermiyor. Hangi deseni olacak? Lm005 disindakiler siniflarinda o kadar da iyi degil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eyl 2022, 11:33

sadece kışın kullanıldığından km ile geçmesi zor oluyo. yıl daha önemli oluyo. ama 6-7 yıl daha aynı arabayı kullanıp kullanmayacağını da değerlendir. 3-5 sene sonra değiştireceksen iskontolu alman daha makul.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...