Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galaxies of Eden

MIRCybernetics

Öne çıkan mesajlar

ulen hepiniz ordaydınız. adını bilsem söyleyecem asdjasjd

galaxies patladıktan sonra onun benzeri

deli gibi crafting vardı

grafikleri tırttı

community supportuyla bir şeyler yapmaya çalışıyordu alfası olduydu.

free style world building vs. 

bilim kurgu kafasında fantastik bişi yok

açıklama boşa gitmesin asda

--> buldum şu Repopulation

Milamber tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arkadaslar merhaba,

Server-side'da tamamen kendi yazdigimiz propriety bir engine kullanmaktayiz, simdilik MIR Server Engine olarak adlandiriyoruz, general purpose bir server engine, sadece MMO degil herhangi bir distributed system yapmaniza yariyor. Burada MIR Server Engine'den cok fazla bahsetmeyecegiz ama oyun piyasaya suruldukten sonra open-source ve revenue share lisans sistemini kullanarak onu da piyasaya cikaracagiz.

Bir kac gun once yeni development blog'u yayinladik, buradan da haber vermek istedim:

https://galaxiesofeden.com/2021/09/05/devblog-01-combat-modes-and-more/

Paticik'de ciddi manada elite MMO oyuncusu dolu oldugu icin yorumlarinizi beklemekteyiz =)

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

action/social combat ayrımına bayağı uğraşılmış gibi görünüyor, umarım pratikte de o kadar emeğe değer. ancak pve veya pvp'de action ve social combat arasında effectiveness bakımından fark olmayacak mı? onu tam anlayamadım. onun haricinde skill sistemini beğendim teoride iyi gözüküyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

action/social combat ayrımına bayağı uğraşılmış gibi görünüyor, umarım pratikte de o kadar emeğe değer. ancak pve veya pvp'de action ve social combat arasında effectiveness bakımından fark olmayacak mı? onu tam anlayamadım. onun haricinde skill sistemini beğendim teoride iyi gözüküyor.

Acikcasi action mode daha cok casual bir sekilde oyunu oynamak icin var. Caniniz sikilinca kafa goz yarmak icin action mode'a gecebiliyorsunuz. Yakin bir zamanda action mode'e sprint ve melee attack'lari da koyacagiz, misal cani azalmis bir NPC'ye kosup silahinizin kabzasiyla vurup oldurebileceksiniz.

Action Mode'da recoil ve spread oldugu icin yaptiginiz DPS orani biraz ne kadar iyi nisan alabildiginize bakiyor, bu nedenle Social Mode bazi durumlarda daha cok DPS yapmanizi saglayabilir ama bu miktar cok buyuk olmayacak. Oyundaki combat acikcasi inanilmaz zor degil, oyunu %100 Action Mode'da oynayip end-game content'i o sekilde yapabileceksiniz.

Kisacasi, eger cok hardcore bir player degilseniz Social/Action Combat mode secimi tamamen nasil oynamak istediginize kalmis.

Alıntı

abicim themepark yap geç işte, niche yapıp gelecek 11 kişimi seni finanse edicek.

yine uzay yap, yine cüceler olsun, kel kadınlar olsun ama niche yapma abicim scifimmo yapma.

Haklisiniz da su aralar piyasa ciddi anlamda themepark oyununa doymus durumda. Bu nedenle Themepark oyunu pazarlayabilmek icin milyon dolarlari reklama yatirmak lazim, firma kucuk oldugu icin niche oyun yapmak bizim icin daha yararli olabilir diye dusunduk.

Zamanla gorecegiz bu karar dogru mu yanlis mi ama acikcasi simdilik iyi gidiyor, insanlar gercekten sandbox MMO'lara ac su aralar.

Onun disinda Themepark oyunlarini ciddi manada sevemiyorum, ara sira yeni MMO cikinci misal oyuna giriyorum ama 10 dakika icinde uninstall ediyorum. Bikmisim artik fare kesmekten level atlamaktan =)) Onun icin biraz kendimin de oynayabilecegi oyun yapmak istedim.

Sosyal ağlarda paylaş

anaa bu olay repopulationda da vardı. aga dürüst ol repop'u mu çarptınız sdgfjkdsv

açık konuşayım ben orda hiç tutmamıştım bu sistemi. bir mod diğerine göre azıcık bile olsa avantaj sağlıyorsa ötekini oynamanın bi anlamı kalmıyor.

Ben mesela first person'u third persona tercih ederim zevk olarak ama third person etrafı görme konusunda avantaj sağlar. online bi oyun bana bunu seçenek olarak sunarsa her türlü third oynarım avantajından ötürü. Action mod kafası o yüzden çalışmaz yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...