Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Scout Sunny okul çantası (ilkokul için)

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Çocuklar okul öncesi eğitime başladıklarında almıştım. Küçük oğlum kendi çantasına devam ediyor ama büyük oğlan 6. sınıfa geçti ve sadece ilkokul döneminde kullandı. Servis kullanmadıkları için çanta serviste de sürünmedi; ben götürüp getiriyordum çocukları. Son 1,5 sene de pandemiden gitmedi. Zaten çantanın altındaki ayaklarda oluşan aşınmadan anlaşılıyor.

Çantanın modeli Scout Sunny.

111_2048x2048.png?v=1481271890

Çantanın tabanı set olduğu için dik durmasında sorun olmuyor ve defter gözü sayesinde defterlerin uçları kayıp kıvrılmıyor. Yan tarafta suluk gözü var ve suluk taşarsa içeri su vermiyor, yandan tahliyesi var. Yağmur geçirmiyor ve ağzı büzüldüğü için oldukça güvenli. Kilit manyetik ve oldukça basit bir yapıda, küçükler rahatça kullanabiliyor. Esas güzel kısmı, sırt kısmında bol bol ayarı olması ve çocuğun boyuna göre ayarlayabiliyorsunuz. Oldukça ergonomik bir çanta ufaklıklar için. Daha fazla bilgi youtube'da açıklanıyor.

İç kısımdaki 2 dar göze Staedtler'in kutulu kuruboya ve keçeli kalem setlerini koyabiliyorsunuz. Böylece ufaklık açtığında her şey elinin altında oluyor, çantanın içi pazar arabası gibi olmuyor. Kapağın iç kısmında şeffaf, ders programının yerleştirileceği bir yer de var.

9047162191922.jpg 

Benim çantanın görselleri:

2f24bo0.jpeg

itvzbpy.jpeg

k71gjeo.jpeg

dpf8s8u.jpeg

6wq9nmr.jpeg

kfk2h7f.jpeg

ge68a3q.jpeg

g1d77fd.jpeg

Çantanın alt bel kemerini temizleyip kaldırırken çıkarttığım için görsellerde görünmüyor ama mevcuttur.

Fiyat 800TL.

Saygılar.

paramecium tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Çok paraymış. Tercih meselesi tabi ama biz de bir dünya eşya taşıdık okullara, servisli veya yürüyerek. Sakat kalan arkadaşım hiç olmadı. Bir de o çantalar yeri gelince ne ortamlara sıkıştırıldı, sokuldu çıkarıldı. Standart çanta fiyatları 100₺ üzerinde değildir diye tahmin ediyorum, her yıl başka çanta alsam daha mutlu olur çocuk.

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

1977 doğumluyum ve benim de ilkokul çantam Scout idi. Tabi daha köşeliydi ?

Marka takıntısı olanlar genelde Kipling, Nike falan alıyor. Markanın bilinirliği ortada zaten, takıntılık bir durum yok ? Amaca uygun, profesyonelce tasarlanmış ve konuya uzak olan kişiler için garip algılanan alışılmamış bir ürün o kadar. İnsanın çocuğu olunca, biraz da araştırmacı ruhu varsa eğer bu tarz ürünleri bulması kolay oluyor. 

Çanta temiz durumda ve rahatlıkla 4-5 yıl sıkıntısız kullanılabilir. Ayakkabı veya kalem için kriterlerin olması ama sırttaki çanta için bunun lüks görülmesi tercih meselesi ?

Edit: Her gün şeker/cips alıp verirsem de mutlu olur ama doğru ve sağlıklı mı olur? Benim ilk kriterim onun için sağlıklı ve ergonomik bir ürün olması. Bazı eşyaları o yüzden gösterişli ve “havalı” değil; hatta bazı ürünlere hiç ulaşamayacaklar.

Saygılar.

paramecium tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

58 dakika önce, paramecium dedi ki:

Amaca uygun, profesyonelce tasarlanmış ve konuya uzak olan kişiler için garip algılanan alışılmamış bir ürün o kadar. İnsanın çocuğu olunca, biraz da araştırmacı ruhu varsa eğer bu tarz ürünleri bulması kolay oluyor. 

en sevdiğim yaa, araştırmacı ruhlu beyaz yaka. bi dünya para bayıldıktan sonra, kendine ürünün o kadar iyi oldugunu inandırması lazım ki anca rahat etsin. 

peki şunu kendine sordun mu, okula yeni başlayan çocuğuna ikinci el çanta alır mısın?  hersey satılabilir tabi de…

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Beyaz yaka değilim. Bir şey alırken değerlendirme kabiliyetinin sende de olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca ikinci el olayının bu kadar saplantılı hale geldiği tek ülke olabiliriz. Refah düzeyi bizden çok daha iyi olan yerlerde bu kültür var; ekonomik ömrünü tamamlamamış bir ürünün ihtiyacı olan başka biri tarafından daha uyguna alınması gibi. Sonuçta burada kimseye hurdaya dönmüş bir şey sunmadım, sunmuyorum.

Benim seni inandırma derdim asla yok. Herkes istediğine inanır. Konudan uzak veya hiç duymamış birileri için bilgi paylaştım. Ama beni yargılayacak kadar beni tanıyor olabilmen ve konu ile ilgili ahkam kesecek bilginin olabilmesi başlıbaşına alkışlanması gereken bir konu.

Pahalı bulabilirsin, gereksiz görebilirsin; fikrine saygı duyarım. Ama ne olursun boş yapma! 

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

a)pro-paramesyum post:

ben çantanın pahalı olmasına hiç takılmadım, adamın marka takıntısı olsa aynı paraya neler neler sarar yollar çocuğu okulda yarıştırır. aksine detaycı bir adam ince eleyip sık dokumayı seviyor, muhtemelen hayatta bir kere lazım olacak ya da olmayacak önlemleri almayı (mesela çantada reflektör olması, %99.9 vakalrda gerekmez ama bir gün bir hıyar sürücü, parasmesum çocukları arabaya bindirirken çarpmadan son anda görür falan, o gibi durumlarda iyi ki almışız dersiniz mesela) dalga geçilebilir bulmuyorum.

b)ama forum adeti olarak illa dalga geçeceksek:

ulan paramesyumun çocuğu olmak da zordur diyor insan okurken sdf
"nein goldcan almanyada yapılan araştırmaya göre screen time bir günde 47 dakikayı geçerse gelişimini engelliyor lütfen tableti bırak ve banyoya git"
"goldcaaan minyatür bostanını bırakıp buraya gelir misin bu takım çantasında neden anahtarları 13-15-14-16 diye dizdin açıklar mısın?"

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, Fistan dedi ki:

en sevdiğim yaa, araştırmacı ruhlu beyaz yaka. bi dünya para bayıldıktan sonra, kendine ürünün o kadar iyi oldugunu inandırması lazım ki anca rahat etsin. 

peki şunu kendine sordun mu, okula yeni başlayan çocuğuna ikinci el çanta alır mısın?  hersey satılabilir tabi de…

"bir flüt kaç para" arabeskliğine kaymış biraz. "gelinliği ne kiralaması canım, hayatında bir defa evleniyorsun." klişesi gibi. eşya bu neticede, kullanılması için var. üzerinden kimlik geliştirmeniz için değil.

Afedersiniz ama:

Spoiler

çantada bekaret aramak. lol.

Sosyal ağlarda paylaş

süper gereksizmiş.

şöyle bişey var, iyi ok €150 böyle bir çanta için ideal bir fiyat olabilir ama bir ALMAN için. adamlar 5-6k kazanırken veriyorlar bunu çocuk çantası için. 

ha sen diyosan ben de 50-60k kazanıyorum tr'de, ok. de zaten o zaman da gidip forumdan ikinci el değil yine sıfırını 1500'e alırsın.

bir de yine benzer ergonomi güvenlik vs sağlayacak çantaları türk markalarında da gayet bulabilirsin bence, hem de 5'te 1 fiyatına falandır.

çocuğa alınacak okul çantasının kaç para olacağını tartışıyoruz lan. bu çocukları üye yapsanıza olm foruma yeni kan gelsin. ya da bi 5-10 sene sonra hesabı oğlana devrediyorum topiği görür müyüz acaba.

Sosyal ağlarda paylaş

bu canta konusu aslinda baya onemli, babanin ogluna kendinden ne aktardigi ile ilgili calisma iste, sahsen ben estetik algiya asiri onem verirdim herhalde, su tur cantalarin dizayni cok cirkin geliyor, cok daha hos cantalar var, ama islevi acaipmis tabi, su noktada babadan yola cikarak, cocugun muhendis olabilecegini soyleyebiliriz.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, razzRaziel dedi ki:

bir de yine benzer ergonomi güvenlik vs sağlayacak çantaları türk markalarında da gayet bulabilirsin bence, hem de 5'te 1 fiyatına falandır.

Selam,

Gerçekte öyle bir Türk markası maalesef yok ?

Bu tarz ürün çalışmak istemiyorlar; fiyat yükselecek, kâr düşük olacak, çok el oyalayan bir ürün. Türk üretici için uygun ürün türü değil. Lisans alıp karakterli ürün en güzeli onlar için. 

Şu anda bir çok harcamamız zaten bir EU vatandaşı için normal ama bizim için lüks. Mekanik klavyeden cep telefonuna kadar. Kaç kişi yerli marka tercih ediyor; TV yorumlarında bile bu görülüyor. Ama dediğim gibi, aşina olunan bir konu değil ?

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Kotu canta durus bozuklugu ve eklem hasarina yol aciyor cocuklarda. Benim sol omzum sorunlu mesela biraz bu yuzden. Hugo'lu cantayi tek omzuma asiyordum, icinde de tum derslerin kitap ve defterleri. Zaten cantanin askisi kopuyordu, 3 4 ayda bir annem dikiyordu ya da yeni canta aliniyordu. Bir ara James Bond cantasiyla bile gitmistim okula...

Hani cocugum olsa ve okul donemine gelse, dikkat edecegim iki sey iyi ayakkabi ve cantadir. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi geçen ay samsonite lettop çantası aldım, 900 liraydı basic-ish bi modeli (onu bile alırken bi çuval sövdüm "tr'de neden çeşit yok bilader PARAYSA VERİCEZ PARANI" diye). takip etmediğiniz bir ürün türüyse fiyatı görünce oha nalaka demeniz normal ama x2 x3'lendi her şey. 2013'te ya da 14'te jack wolfskin'den küçük, çok az feature'lı ucuz bi sırt çantası almıştım, hatırlamıyorum ama heralde 200-300 lira filan vermişimdir sdfds. sorun tl'nin değersiz olması her zamanki gibi. tatava haksız. ama allah günah yazmasın tipi çok çirkinmiş, tam bir ilkokul çantası.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

Asıl sıkıntı bence her okulda dolap olmaması. İlkokul hayatım boyunca tüm ders kitaplarını her gün okula götürüp getirdim ben ders programımız falan olmadığı için. En azından okulda dolapta dururdu kitaplar defteri falan götürür getirirsin.

özel okullarda var

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...