Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2021?2022 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Ft ye standart anadolu takimi ver küme düşürmezse birşey bilmiyorum. Okadar cağ dışı okadar geri kaldı ki. Geçmişine saygı duyuyoruz da geçmişle vedalasamiyoruz bir türlü bu da muhakkak başarısızlık getiriyor. Şenol fatih devrinin kapandığını yavaş yavaş herkes görüyor ama kabullenme de sorun yaşıyoruz. Devir artık sergen çağdaş okan bunların devri. 

Abdullah hocanın el kol hareketleri ile verdiği taktiği bile anlıyor insan. Ft ye bakıyorum böyle salak salak hareketler o sırada bile kameraların çektiğini bilip egosundan hiç taviz vermiyor adam. 

Mac sonu açıklamaları ise tam felaket. Ne oynattin ne istedin de takım yapamadı 1 kere anlat be adam. Suçlayıp duruyosun futbolcuları klasik zaten aba altından spoa gösterme alıştık artık. 

Cidden ft şg gitseler de artık bir kurtulsak. Yeter abi artık sulalenize yeter aldığınız paralar. 

Sosyal ağlarda paylaş

bu işin içine eden adam tüpçü zaten. gidip milli takıma aldığı td leri hayvan gibi paralara getirdi. e malum bunlarda geri dönerken benim piyasam bu artık ayakları yaptı. Şenolda Terimden aşağı kalır yanım mı var dedi aynı paraları o da alıyor şimdi. Bu ikisi harici diğer td lerle uçurum var herhalde. Terim gs ye son geldiğinde de 1905 geyiği yapıp geri kalan parayı federasyondan aldı böylece kalan seneye 3m sini fixledi. Şimdi yeni anlaşma yapınca 3m den devam ettiriyor tabi çakal. 

Ettiği laflarda çok tanıdık valla, kaç senedir takımın başında yok o seviyeye gelebilmemiz için 3 sene lazımmışmış...9m yi alınca o seviyeye gelmiş olacak herhalde ?

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben ne şg nede ft nin akıllarında ki oyun planını anlamıyorum.amaç ne tam olarak anlamadım fifa menejerlik oynar gibi 11 sürmüş izliyor.oyuncu değiştirirken de en ismi bilinen oyuncuları alıyor oyuna.

psv de 3-5-2 çıktık ama o orta saha kurgusu ile aklında ne vardı anlamadım, zaten farklı koydular geçtiler.
bu maçta klasik 4-2-3-1 çıktık ama yani ne orta saha ne yapacağını biliyor nede kanatlar.saçma sapan bir plan var resmen. arda,babel,ömer nedir abi bu oyuncularda ne buluyor hala anlamış değilim.hele babel sevgisi inanılmaz. barış psv maçında gayet iyiydi oysa ki

birde diagne ingiltere den geldi adam taş gibi muhammed de geldiğinde taş gibiydi bir de şimdi ki haline bak.ft oyuncuları da çürütüyor resmen.aynı şey sekidika için de geçerli adam baya çalışmış da gelmiş 3-4 aya ft antrenmanı yedimi anadolu topçusuna döner tekrar

Esnaf tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Fatih Terim üçüncü geldiğinde çağın gerisinde kaldığını anlayıp çok marjinal bir ilerleme kaydetmişti, tekrar çağı yakalamıştı bir şekilde.

Bu son geldiğinde yine geride kaldı, ve bu sefer onu yapmaya çalışıyor.

Ama eski Terim kendi taktiklerini yaratır, modern futbolla harmanlardı, yenisi ise direkt gördüklerini taklit ederek "idare etmeye" çalışıyor. 5 sene önce tüm Avrupa'nın benimsediği 4-2-3-1 taktiğini geçen sezon inatla her durumda sürdürdü. Bu sene olmadığını fark etti. Dediğim gibi ilk PSV maçında dünya kupasından alıntı yaptı, defans ve defansif ortasaha hattını komple İngiltere'den kopyalamaya çalışmış, ofansta ise iki koşucu forvetle İtalya'ya özenmişti, olmadı. Dünkü maçta, 3-4 sene öncesinin Bayern'ini taklit etmeye çalıştı, defansları ileri çıkartıp, kanatlardan içeri hücum edip yer yer iki kanadı tek kulvara bindirerek oradan delmeye çalıştı. Elinde Robben ve Ribery varken bu oluyor, elinde tam pozisyonu belli olmayan Kerem varken zor.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada son 2-3 senedir Terim elinde antrenmanlarda gerçekten çürüyen çok oyuncu var.

Momo ilk geldiğinde dağıttı ortalığı, şimdi hayalet. Diagne şu anda Terim'den uzak kalmanın etkisiyle takımın en diri iki isminden biri. Onyekuru devre arasında geldi, gelir gelmez takımı sırtlamıştı, sezon sonuna doğru ilk 11'e bile giremiyordu. Etobo ilk geldiğinde vay demiştik, sonlara doğru kayboldu. Bir tek Gedson biraz ilk performansına yakın bir oyun koruyabildi.

Yalnız Terim'in parlattığı da oyuncu var daha az da olsa, Donk mesela Terim öncesi takımın gereksiz adamıydı, Terim'le beraber her alanda besleyici joker adam oldu.

İyi bir kondisyoner ve antrenman uzmanı lazım GS'ye.

Sosyal ağlarda paylaş

Türk t.d.'lerin bir sıkıntısı tüm kadroyu eski öğrencilerinden kurması. Yanında 10 sene boyunca senin ağzının içine bakmış, üzerinde genç yaştan beri otoriten olan Selçuk'la, Necati'yle Davala'yla olacak iş değil bu. Onları yine day-to-day işlerde, antrenmanlarda kullan, ama bu adamlar sana karşı çıkamaz, hatanı söyleyemez, seninle çatışmaya giremez. "Lan öğrendiğin her şeyi ben öğrettim sana" der geçersin. Profesyönel, bu işin uzmanlığını yapmış kondisyonerler, antrenman programcıları var, onlar gerekiyor takıma.

Sosyal ağlarda paylaş

Terim kondisyon için scott piriyi getirdiğindenberi gs nin fizik gücü yerlerde. Kendi getirdi şimdi değişiklik de yapamıyor tükürdüğünü yalamamak için. Zor ya böyle tamamen ego ile donatılmak. 

Yani ftnin varlığı bile zarar şuanda ama zaten başkan/td adam şuanda. Burak Elmas 23nisan çocuğu gibi koltukta oturuyor sadece. Zor valla gs nin işi. Ben 3 senede toparlanmayı bırak daha da kötüye gideceğini düşünüyorum bu durumun. 30senede 1 yardımcı yetiştirememiş adama gs nin gelecek planlamasını bırakmak ve bunu kimsenin görememesi çok büyük hata ve risk. 

Sosyal ağlarda paylaş

aslında kondisyon sıkıntısı yaşadığımız için getirdiler bu adamı ama pek bir şey değişmedi. zaten fatih terim'in geldiği her dönemde kondisyon sıkıntısı yaşıyoruz.hatta aynı sıkıntıyı milli takımı yönetirken de yaşıyorduk.

işin garibi zaman zaman avrupa futbolundan falan bahsederken kondisyonun ve maç içinde sürekli koşmanın öneminden bahsediyor ama kendisi bunu bir türlü sahaya yansıtamıyor egosuna yenik düştüğünden saçma sapan antrenör ekibiyle çalışıyor

Esnaf tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Scott Piri yanlissam biri düzeltsin beni, ama Euro 2008de takımın ayakta kalmasını sağlayan adamdı. Hatta FT turnuvaya özel getirtmisti de sonra GSye almıştı.

Şimdi takımın sefaleti nedeniyle herkes önüne gelene saldırıyor da, tek sorumlu FT benim gözümde. Geri kalan herkes kalabilir bence. Okani getirsek, 3. malubiyette kuyruğuna teneke bağlayıp kovacagimiz için, doktor ne yersen ye demiş diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

yani fatih terim şimdi gitse yerine gelen hoca daha ilk yenilgisinden sonra taraftar terim diye bağırmaya başlayacak o yüzden adam artık yaşlandım bırakıyorum diyene kadar ne yazık ki başımızda ama keşke yanına işini daha iyi bilir yardımcılar getirtse öyle ağzına bakmayacak hatalarını söyleyebilecek yardımcılara ihtiyacı var

Sosyal ağlarda paylaş

köy takımına bildiğin kaybediyorduk ? 

kayserispor as kalecileri sakatlandığında ismail e şans vermeyip 18 yaşındaki kalecilerini oynatmıştı geçen yıl.adam bildiğin kovaymış. kayseri teknik heyeti bile bunun farkında ama bizim imparator 26 yaşına kadar hiç bir başarısı olmayan adamı 11 başlatıyor.

galatasaray altyapısından kaleci olarak yetişmek varmış

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi lig başlıyor 7-8 adamın yeri net belli olmalıydı şimdiye kadar ama anlatamazsın abi terime bunu. güç onda başkandan güçlü adam. bana göre artık bu çağda rezil bir td. ne oyuncu değişikliğini ne taktklerini beğeniyorum.tabi 1000kişi de söylese kabul etmez bu adam. Yaşadı yani o güç zehirlenmesini ve bu sene onun tavan durumu. 

başkandan güçlü bir td adam ya. daha yeni silip attı mustafa cingözü resmen. 

ektra olarak düşün bilmem kaç sene kulubün başındaki adam 3 senelik planlamadan bahsediyor köy takımı sonrası böyle özgüvenle konuşuyor falan. Ha şu da var ligde gs deyken hep ederi var adamın. Bjk forumunda da yazdım tekrar yazyaım gaza getirilen ama boş ofans oyunlu TS debelene dursun terimin gs daha fazla puan toplar. Kadro da kötü falan değil de terim puzzle gibi kullanıyor. İşten içe arayışta adam mesela taktik vs de değil o tekrar ekranda övüldüğü, imparator yazısının ışıldadığı zamanlara geri dönmesi. 

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...