Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last Duel (2021)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
4 saat önce, razzRaziel dedi ki:

kadinin adami ilk gordugundeki kesişten sonra bana ortada bi tecavuz varmış gibi gelmedi.

Gizli içeriği göster

nese zaten orijinalinde de bilinmiyormus ya kimin hakli oldugu lol

bi an dalgınlığıma geldi spoilerı açtım ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Alıntı

Ridley Scott blamed cell-phone addicted millennials for letting the film flop. He stated "What we've got today are the audiences who were brought up on these f*cking cell phones. The millennial who do not ever want to be taught anything unless you told it on the cell phone"

ok boomer diyeceksiniz ama dedem haklı

Sosyal ağlarda paylaş

E gucci filmi de bunun değil mi? Cell phone addicted milleniallar deli gibi gidip izledi ve izliyor onu. Biri dedikodu magazin zenginlik vs. üzerine, öbürü grimdark ortaçağ filmi, yani bu kadar şaşılacak ne var bunda lel. İşine gelince leydi gagayla milenyıllara oynamayı biliyorsun ama ridley dede

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu eleştirinin bağlandığı nokta nedir, onu anlamak için gittim kaynaklara baktım ama havada, bir bağı yok. hedef kitle onlar mıydı? filmi telde mi izlemek istediler? telden spoiler mı yayıldı? nedir yani anlamı? söylediği bir başına yanlış değil ama bir sebep olarak görmek için bağı yok.

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.10.2021 at 20:21, razzRaziel dedi ki:

kadinin adami ilk gordugundeki kesişten sonra bana ortada bi tecavuz varmış gibi gelmedi.

Gizli içeriği göster

nese zaten orijinalinde de bilinmiyormus ya kimin hakli oldugu lol

işte film tam olarak bu eril zihniyete karşı güzel bir eleştiri getirmiş (bence), ve kör gözüne parmak sokmadan gayet nitelikli şekilde.

Bu arada yanlış anlama yani kişisel değil, kadınlara biz erkeklerin genel bakışımızdaki önyargılar sakatlıklar anlamında

Sosyal ağlarda paylaş

On 8.10.2021 at 03:37, Sam dedi ki:

inb4 ikisi de kötü, sadece kadın iyi.

Spoiler

ahah doğru tahmin etmişim. kadının bakışını gerçek olarak bağlamaları tam bir me too movement ki gerçek doğruysa bile taraflılık hissi bırakıyor. neyse gene anlatımda can ve karısı haklı sürücü adamın bakış açısının tam bir komedi olduğu hesaba katılınca.

ama filmin benim için altın kısmı sondaki yazı oldu tarihi hatırlayınca:

Spoiler

Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m-Beyaz%C4%B1t-HanBattle of Nicopolis

In early 1396, following the peace treaty with England, the French army mobilised against another pressing threat; that of the Turks to the east as part of a new crusade. As a leader of the original party to investigate events in Hungary, it was natural that Jean de Carrouges would return with his followers in the service of his old commander, Admiral Jean de Vienne.[50] The army crossed Central Europe, united with the Hungarians and marched south, burning the city of Vidin and massacring the inhabitants before following the course of the Danube southeast, cutting a swathe of destruction through Ottoman territory. On 12 September, the army arrived at the city of Nicopolis but were repulsed from its walls and settled into a siege.[51]

Two weeks later, Sultan Bayezid arrived with a large army to the south of the town and took up a strong defensive position, challenging the crusaders to meet him. The crusader army moved to confront him on 24 September, but poor discipline and fractured leadership between the national factions resulted in a premature assault by the French force against the bluffs controlled by Ottoman troops. With the allied army strung out, Bayezid marshaled his reserves and defeated the crusaders in a furious engagement in which fell most of the allied army.[51] Thousands more were captured and executed after the battle by the victorious Turkish troops. The exact fate of Sir Jean de Carrouges is unknown but it is probable that he fell close to his commander Jean de Vienne, whose forces were trapped in a gully and decimated by Turkish cavalry.[52]After his death, his estates passed to his 10-year-old son Robert and a mural of Jean and Marguerite de Carrouges was painted in the Abbey of St. Étienne in Caen to celebrate his memory. Over time, both the family and mural faded into obscurity.[53]

4afD0nJ.jpg

ridley amca gene güzel çekmiş ama keşke mesaj kaygısı biraz gizlenseydi kör göze parmak yerine daha hoş olurdu. gerçi yukarıda konuşulmuş, belki de ihtiyaç vardır.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 02.12.2021 at 18:20, lovecraft0Z dedi ki:

işte film tam olarak bu eril zihniyete karşı güzel bir eleştiri getirmiş (bence), ve kör gözüne parmak sokmadan gayet nitelikli şekilde.

Bu arada yanlış anlama yani kişisel değil, kadınlara biz erkeklerin genel bakışımızdaki önyargılar sakatlıklar anlamında

sen filmi izleyip de gelmişsin ben ise trailer'da gördüğümü yorumlamışım. ilk trailer'a aç bak 0:40'da kadının bir bakışını görüyoruz. trailer'larda hiç bir sahne random konulmaz, bi anlamları veya izleyiciye düşündürmek istedikleri vardır. ipuçları serpiştirilir ya da yanlış yönlendirmeler. benim yorumum ise görmek üzere, erillikle ilgili değil.

yani gerçek hayatta böyle bir bakışa anlam yüklemem, zilyon sebebi olabilir ama trailer'da yüklerim çünkü film dediğin şey süper basittir, gerçek hayata kıyasla. (hele ki ridley scott çekiyorsa)

benimki de kişisel değil bu arada sadece o eril gruba dahil edilmekten rahatsızlık duydum. yorum atmak için de filmi izlemeyi bekledim ne oluyormuş diye.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...