Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Deck (GabeBoy)

Revangelis

Öne çıkan mesajlar

15 saat önce, Flassh dedi ki:

şunu yapıcagını oyun yapsınalr

hakkaten ya. yıllardır Half-Life 3 bekliyoruz, saçma bahanelerle geçiştirip duruyorlar.

sadece Amerika'da kısıtlı bölgelerde satılan ürünler çıkarıp duruyorlar. bize bir faydası da yok bu tip saçma hardwarelerin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Steam Deck (GabeBoy) olarak değiştirildi

Yine de baya sağlam bi adım hem konsola giriyorsun hem PC'deki yerini sağlamlaştırıyorsun. Hem donanımdan hem yazılımdan kazanç yapabileceğin de bir yol. Halihazırdaki kütüphaneyi kullanmak gibi müthiş bir avantajı da var, firmayı ve gaben'i seven de çok. Baya bi avantajları var yani.

SteamOS'u geliştirmek için de ayrı bir neden. Yani yarın öbür gün oyunları SteamOS'da %10 performansla oynayabiliyosunuz, çoğu Windows ihtiyaçlarını da karşılıyoruz derseler bu başka kimsenin sunamayacağı bişey ve hayvan gibi kalıcı avantaj olur (Daha Epic'in launcherı hala takoz gibiyken OS için hiç yarışamaz). Yani bu 2-3 sene sonrası için değil, bunun 10 sene sonrası da var, ufak ufak ilerletmeleri bence iyi olur.

Kişisel olarak benim pek bi ihtiyacım yok ama bunları alıp lan parti adına evde/dışarda buluşmaca çok tatlı olurdu. Artık PC taşıyacak ortam da kalmadı. De işte herkesde olacak da, fantezi seviyesinde o iş.

Sosyal ağlarda paylaş

beyler bu bi oyun konsolu degil, sonucta mini bir pc yapacaklar. custom anakart cpu, gpu nasil bir fan koyacaksin icine, nasil sogutacak ekran kartini ve islemciyi aaa oyun acacak diyorsun. switch yapti tamam da kullandigi donanim belli, kucuk cihaza ozel donanim yaptilar cok dusuk seviyede oldugu icin hem agir degil de fan sesi ve isinma gibi dertleri yok.

bugun gaming bir notebookda dahi fan ve isinma sorunlarini yasanirken bu kadar kucuk bir cihazda oyun oynanirken ne gibi sorunlar bas gosterecek insan merak ediyor, ayrica linux bazli oldugu icin sadece windows bazli oyunlarda ne gibi uyumsuzluk sorunlari cikaracak, bunlar muamma. biz yaptik, oldu demekle olmuyor. pc icin bu mevzular uncharted territories tabii ki supheyle yaklasicaz.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Seru dedi ki:

bugun gaming bir notebookda dahi fan ve isinma sorunlarini yasanirken bu kadar kucuk bir cihazda oyun oynanirken ne gibi sorunlar bas gosterecek insan merak ediyor, ayrica linux bazli oldugu icin sadece windows bazli oyunlarda ne gibi uyumsuzluk sorunlari cikaracak, bunlar muamma. biz yaptik, oldu demekle olmuyor. pc icin bu mevzular uncharted territories tabii ki supheyle yaklasicaz.

E çalışan numune yapmışlar hatta millete göndermişler oyunlar oynanmış sorun gözükmüyor? Yani biz yaptık oldu diyip bırakmıyor ki herifler, biz yaptık böyle böyle oldu diye gösteriyor açıkça.

İlk gördüğümde almam malmam dedim ama, TB oyunlar ya da disco falan gibi (ki çok iyi showcase oyunu, tam böyle cihazın mantığına cuk oturmuş takdir ettim) yeniden oynamak istediğim slow paced oyunlar için düşünülebilir aslında. Arada canım sıkıldıkça FTL atıyorum misal onu da güzel oynatır. Bunun platformerları var darkest dungeonı var, var oğlu var. Çok seyahat edip otelde havaalanında falan vakit geçiren biri olsam dakika düşünmez direk basardım misal preorderı. Assassino ya da control montrol falan gibi büyük ekranda daha bi keyif verecek oyunlar için değil de, steam kütüphanemde paşa paşa yatan diğer tonla handheld cihazlara uygun oyunu bilgisayar karşısında değilken oynamak için çok güzel görünen bi alet.

Sosyal ağlarda paylaş

Emülasyon potansiyeli için bile alınabilir bence, bunun dışında AAA olmayan oynanabilecek binlerce oyun var, streaming için de ideal.

Alıp AAA oynarım diyecek adam için sıkıntı olabilir, bunun dışında bendeki Razer Kishi bile streaming ve android emülasyonu ile beni yattığım yerden süper eğlendiriyor. Bunun gibi dedicated bir alet bence süper iş yapar, dediğim gibi olay biraz beklentiyle alakalı.

Tahmini performansı aşağıdaki gibi olacak muhtemelen (bayağı spekülatif);

Sosyal ağlarda paylaş

yanlış bir tartışma içindeyiz bence. oynanır mı oynanmaz mı tartışması hatalı. sonuçta bu aleti alan kişi ultra ayarlarda 8K çözünürlükte Cyberpunk 2077 oynamak için almıyor. alıp da oynayacağınız oyunlar PS Vita veya Switch kalitesinde olacak zaten.

esas soru gerçekten pazarda böyle bir şeye ihtiyaç var mı yok mu... sadece büyük Amerikan medya üyelerine bedava verilecek bir cihaz gerçekten pazarda bir boşluk dolduramaz ve gimmick olarak kalır. diğer Steam Hardware'lerinde olduğu gibi...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...