Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

e-nabız

micha

Öne çıkan mesajlar

Kaydını önceden kapatıyorlar aşı oldu diye tarih güncelleyip, dert olmuyor benim anladığım kadarıyla.

Yatırım tavsiyesi değildir yalnız, sağdan soldan dedikodu, ne olduğunu bilmiyorum gidip bakmadım. Sonra vay efendim Almanya vizemi reddetti aşım gözüküyomuş diye benden hesap sormayın dsafs

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Dün, bugün saat 19:00 için randevu almıştım. 10 dakika kala gittim, form doldur falan tam 19'da vurdular aşıyı. Ben gittiğimde 7. kişiydim ve ilk 6 kişinin kimliklerini alıyorlardı. Benden sonra hemen 6'yı topladık ve vurdular işte o 10 dakika içinde. 

Eve yakın olduğu için Okan Hastanesi'ni seçtim ben.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.mhrs.gov.tr/ 'de aşı gözüküyorsa yapıyorlar, tanımlı aşı yoksa bekliyorsun ? 

30 dakika önce, Silphatos dedi ki:

abi randevu olayını göstermelik koymuşlar işte, olduğun anda sisteme giriyorlar, aşıyı olduğpun tarih belli oluyor randevu tarihinden ayrı

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, khalad dedi ki:

Peki aşı olmak için belirli bir gruba uygun olup olmadığını kontrol ediyorlar mı randevusuz gittiğinizde ? örneğin ben 34 yaşındayım ancak sgk lı değilim gitsem aşı yapacaklar mı ? araya girebiliyor muyuz sıradan ?

E-nabız üzerinden kontrol et, randevu alabiliyor durumda olman lazım en kötü. Bazı sağlık ocakları randevun olmasa ama yalnızca öncelikli grupta olsan bile (ör. şu anda tüm sgklılar) aşıyı vuruyor -muş-  (benim mersinde gittiğim 2 yer bunu reddetti ve aktif randevu istedi) , ama hepsinde şu durum var : Randevundan önce gidersen ve hazırda açılmış aşı paketi varsa seni de aşılıyorlar. 6lı paket açılınca bi kaç saat sonra bozulma durumu var, bu nedenle sürekli 6 kişiyi doldurma peşindeler.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, GERGE dedi ki:

Büyük saçmalık bu arada böyle aradan kaynakla aşı olma. Randevu alıp kayıtlara göre aşı olmazsanız HES programında sertifika yaratamayacaksınız, gidip tekrar aşı olacaksınız.

hahaha "biz keriz miyiz randevu alıp bekledik :(" desene açık açık, olmayacak öyle bir şey. ben de randevulu gittim kimse sormadı bile, gelen bütün kafileyi 6şarlı bloklara bölüp odalara soktular, keriz gibi randevu günü saati bekledim ben de. keisnlikle duyan geliyor usulüne çevirmişler, sadece hak var mı yok mu ona bakıyor hemşire, o kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

Randevu saati dışında gelen değil de hiç randevu bile almadan gelenler fena. Önceden randevu almak için girilen tüm bilgilerini orada doldurtmaları gerekiyor hastane görevlisine, sonra da sistemden aşı onayı çıkana kadar (çok değil gerçi 5 dk falan galiba) kenarda bekliyorlar. Ama o sırada görevli onunla ilgilendiğinden sıra birikiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, goldbären dedi ki:

hahaha "biz keriz miyiz randevu alıp bekledik :(" desene açık açık, olmayacak öyle bir şey. ben de randevulu gittim kimse sormadı bile, gelen bütün kafileyi 6şarlı bloklara bölüp odalara soktular, keriz gibi randevu günü saati bekledim ben de. keisnlikle duyan geliyor usulüne çevirmişler, sadece hak var mı yok mu ona bakıyor hemşire, o kadar.

^This. 

Randevu vardı da sistem ilk açılınca aldığımdan pazar gününeydi. Bastım gittim randevusuz, 2 kişi daha vardı öyle bekleyen. Aile hekimi onlara sordu "çevrenizde esnaf mesnaf tanıdık var mı ya aşı hakkı olan" diye sordu, manikürcü tuhafiyeciyi falan topladık yaptırdık; başından sonuna 45 dakika falan sürdü 

Sordum doktora da, "6 kişiyi toplamak önemli, danaya girer gibi 6 kişi toplayın gelin hemen yaparız 2. dozun vakti geldiğinde" dedi yani.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bu akşam eve yakın devlet hastanesinden randevu alıp ilk doz Biontech aşımı oldum. Dediğiniz gibi artık randevuya bakmadan gidince direkt alıyorlar. Gittiğimde sıra vardı ama cidden hızlı ilerliyor. Ablamda bugün Ankara'da olmuş, her yerde sanırım 6'şar 6'şar yapıyorlar. Muhtemelen aşı boşa gitmesin diye dozları ayarlamak için böyle yapıyorlar gibi geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim bir arkadaş özel hastaneden almıştı randevu, 12.30 gibi gittiğinde aşı bitti demişler. Sonra başka hastaneyi aradı, 6 kişi bul gel demişler. 6 kişi gidince yapmışlar.

Ben de 2. doz için randevu alırken çok az hastanede görünüyordu, şimdi bakınca ilk aşıyı olduğum yerde ve başka alternatiflerde de görünüyor. O yüzden değiştirdim randevu yerimi. 2. doz için bekleyenler varsa bilgisi olsun.

Bir de 2.doz olduktan sonra aşı sertifikanızı HES'ten alabiliyorsunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...