Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game Pass PC Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 yıldan önce kalkmaz, persona 5 daha yeni gelmiş zaten 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kspw-4paT-eE5-mrCrc4R9tg70lH2ZTFrJOUmOtOytg/edit#gid=0

@Sam ben bu şekil normalde oynamayacağım baya bi oyun bitirdim, genelde zevk aldım arada bitse de gitsek oldu tabii bazılarında. hiç katalogdan gitmeseler belki hiçbirini oynamayacaktım, o açıadan ben seviyorum bu olayı ama 15 gün az en az 1 ay önceden haber vermeleri lazım. kendin takip edip az çok tahmin edebiliyosun ne zaman patlayacağını koyduğum linkten ama niye biz uğraşıyoz müşteri olarak

Sosyal ağlarda paylaş

ya işte walking dead gibi 2 günde bitecek oyun gene neyse de halihazırda oynadığım şeyi bırakıp, alelacele öbürüne odaklanıp sonra geri döndüğümde önceki oynadığımdan da soğumak filan. yoksa ben de game pass'de normalde alıp oynamayacağım şeyleri oynuyorum, iyi oluyor da time-limited quest gibi tatsız. 15 gün de çok az evet, film değil dizi değil sonuçta.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Allah cloud'un ayrı, satya nutella'nın ayrı belasını versin.

2-3 gün wh40k battlesector oynadım ama bitiremeden kalkacak diye steam'de aldım. saveler yok. developer'a sordum bilmiyor. net'ten araştırdım, play anywhere ibaresi yoksa save alınamıyor. başka oyunar için nerede local tuttuğuna baktım, gittim bütün dosyalar keşmekeş random numaralar. uzantıları savegame uzantılarına çevirdim ama hiçbirini görmüyor oyun.

hakikaten para verilip bu kadar rezil olunmaz ya. gaben'ın dediği gibi korsan hizmet sorunu resmen. kahretsin yani save aktarmak imkansız anlaşılan süresi biten oyunlardan. illa ms store kazığı yemek ya da baştan oynamak arasında seçim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ludusavi ile çoğu Game Pass oyununun save dosyalarını yedekleyebiliyorum aslında.

Sorun şurada, düzeltildi artık: Eskiden Game Pass oyunları UWP app olarak gelirdi, onlar sorunlu olurdu, save alınamazdı ve modlanamazdı. Artık oyunlar normal oyun gibi istediğin klasöre yükleniyor. Ama buna rağmen eski hala eski UWP'yi kullanan oyunlar var, Skyrim gibi.

Yani aslında Microsoft sorunu çözdü, sorun oyunu yapanda artık.

Sosyal ağlarda paylaş

ludusavi benim dün bulduğum klasörü bulup kopyaladı ama onu kullanılır hale getirmeye çaışıyorum. klasörün yerini paylaşınca developer şunu yazdı:

Alıntı

Try renaming the files to usersave1.bssave, usersave2.bssave, etc. We just did a quick test, and that seems to work, as the file data is the same, just the naming that the Xbox Live system uses are different to "plain" save files used in other platforms.

bunu yapınca oyun save'leri görüyor load menüsünde ama load'a basınca çalışmıyor. error filan da yok. ms'in rehin aldığı save'leri kurtarmak da ayrı bir campaign. ?

Sosyal ağlarda paylaş

developer da yardım edince nutella'nın rehin aldığı save'lerimi kurtarabildim.

strateji anlayışım mamuttur: 1

külot gaming: 0

gerge'nin dediği ludusavi klasörleri bulup çıkarıyor ama rename etmek gerekebiliyor işte bu oyundaki gibi, aklınızda olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

TW_Coming-Soon_12.1.2022-e310d106018f474

Leaving December 15

Aliens: Fireteam Elite (Cloud, Console, and PC)

Breathedge (Cloud, Console, and PC)

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Cloud, Console, and PC)

Firewatch (Cloud, Console, and PC)

Lake (Cloud, Console, and PC)

One Piece: Pirate Warriors 4 (Cloud, Console, and PC)

Neoverse (Cloud and Console)

Race with Ryan (Cloud, Console, and PC)

Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth (Cloud, Console, and PC)

Rory McIlroy PGA Tour (Console) EA Play

Transformers: Battlegrounds (Cloud, Console, and PC)

Sosyal ağlarda paylaş

aliens fireteam 2 gün önce aklımdan geçmişti kalkar mı diye, aklıma gelen başıma geldi. çok kötü oldu bu, çok oynamıştım. herşeyi açmıştım, çoğu şeyi de köklemiştim. ms store'da daha pahalı gördüğüm. adamlar save ve profilleri rehin alıyorlar resmen.

ya bu beyinsizler darktide güncellemelerinde de steam'den 2 güncelleme gerideymiş onaylama çıkmadığı için. ben de buglı buglı sürünüyorum veteranla neden ölüyorum diye. gerçekten paralı hizmet korsandan kötü. tr ekonomisi yeniden düzelirse bunu bırakırım herhalde.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

hala mı fixlenmemiş bu 35gb ile. yuh arkadaş ya, bedava bile olsa bu kadar dandik hizmet olmaz. cidden dendiği gibi 2 yama geriden geliyormuş ms store.

bugün windows store da bozuldu zaten, 2 saat uğraştım çözemedim. zar zor update tab'ini açabildim nasıl olduysa. onun dışında repair, reset, checkdisk vs hiçbirşey işe yaramadı. uwp yapıp gene de kendi kendine bozulabilen birşey yapabilmek cidden başarı. total silip yüklenmiyor da.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

@Sam Abi biraz abartıyorsun sen de. Game Pass sürekli oynuyorum ben, daha hiç sorum yaşamadım, özellikle first party oyunlar sorunsuz. 699TL vereceğime şu anda mesela güzelce Persona 5 oynuyorum, rahat binlerce lira öndeyim. Normalde almayacağım Haven gibi şu anda indie şaheser diyebileceğim oyunlar da oynadım bu sayede.

Game Pass iyi.

Save alamama kısmı da dediğim gibi eski format oyunları etkiliyor daha çok ya da doğrudan Xbox versiyonu port eden oyunları, Microsoft'dan çok yapımcı sorunu o, Microsoft'un artık eskiden olduğu gibi kısıtlaması yok. Onun dışında kendi storelarından satmak istemeleri normal, bizim ekonomi nedeniyle daha pahalı, aynı fiyat yurtdışında =(

Darktide sorunluysa bu Fatshark denen firmanın hatası. Solasta oynadığım bir grubum var (custom campaign takılıyoruz), Game Pass ile oynayanlar da var, tüm yamalar Steam ve Game Pass aynı anda geliyor orada ve hiç coop uyumsuzluk sorunu yaşamadık daha.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Sam dedi ki:

hala mı fixlenmemiş bu 35gb ile. yuh arkadaş ya, bedava bile olsa bu kadar dandik hizmet olmaz. cidden dendiği gibi 2 yama geriden geliyormuş ms store.

bugün windows store da bozuldu zaten, 2 saat uğraştım çözemedim. zar zor update tab'ini açabildim nasıl olduysa. onun dışında repair, reset, checkdisk vs hiçbirşey işe yaramadı. uwp yapıp gene de kendi kendine bozulabilen birşey yapabilmek cidden başarı. total silip yüklenmiyor da.

iptal ettirip refund alabilirsin, kifayetsizlere karsi ayri refund programlari var zaten hemen verip 3 kurusunu gonderiyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 yıllık ultimateimi üzerine verdiğimden fazla verseler iptal ettirmem, kafam rahat böyle arada olur sıkıntı türküz koymaz puah.

ya da üzerine ilave verseler iptal ettirim sonra hemen tekrar üye olurum, niye kabul etmiyorum lan öyle huaeuhasdf

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

@Sam Abi biraz abartıyorsun sen de. Game Pass sürekli oynuyorum ben, daha hiç sorum yaşamadım, özellikle first party oyunlar sorunsuz. 699TL vereceğime şu anda mesela güzelce Persona 5 oynuyorum, rahat binlerce lira öndeyim. Normalde almayacağım Haven gibi şu anda indie şaheser diyebileceğim oyunlar da oynadım bu sayede.

Eger desktopun scale olarak 100% degilse (windows settings), persona 5 blurry renderliyor fyi. 

Sosyal ağlarda paylaş

@GERGEabi bak işte üstünde yazmışlar, adamların winstore'a koydukları ki bu arada game pass'i bir yana koyuyorum, o olmasa da tam fiyattan sattıkları oyun beta resmen iki yama geriden gelen, bu izah edilebilir bir durum değil. bu makine konsol da değil, mac de değil. ne otorize edeceklerse aynı gün oturup etsinler. 2022'de kabul edilebilir birşey değil yani.

hayır save meselesi de yapımcı sorunu değil bak onu da anlattım. her oyuna users altında wgs klasörü açıyor, random numaralı birşeye değiştiriyor save'i. witness protection program mı bu? kardeşim bunun save klasörü var zaten windows'un documents/my games altında. ms bunu kendi getirdi zaten. şimdi gene kendi umursamıyor, müşterinin işini zorlaştırıyor. gidip github'lardan program bulmak ne bu devirde save yedeklemek için. my documents kullanmayan ms.

Alıntı

DungeonsAndDradis

· 4 days ago

Is PC Game Pass updating at the same time?

45

level 2

Fatshark_Aqshy

Op · 4 days ago

Community Manager

It is not, we have to pass cert first.

84

level 3

BartsDiaper

· 3 days ago

Microsoft not allowing developers to autonomously update games with hotfixes just seems like such a bad business model.

4

level 4

Fatshark_Aqshy

Op · 3 days ago

Community Manager

Not necessarily, and each platform has their own process. Usually it's to ensure it passes a series of checks and balances. For example, let's say that MS boots up the game and it uninstalls itself. That wouldn't pass cert. Stuff like that.

7

neyin sertifikasyonu bu, pc değil mi makine? aralarında konuşup yapsınlar yani biz mi çözeceğiz para verdiğimiz şirketlerin derdini? steam'e gelip winstore'a gelmiyorsa ben ms'i suçlarım. dediğim gibi zaten fiyat harici öne çıkan hiçbirşey yok, neden aynı paraya winstore'da alayım ki? epic'in "ama bizden almıyorsunuz bizim de hile yapmamız lazım" demesi gibi. rekabetçi ol hizmette madem, serbest ekonomi neden aynı fiyata kötü hizmeti ödüllendirsin? salak mıyız?

düşünsene abi 400₺ vermişsin ve aynı paraya 2 yama geriden geliyorsun. hayatta almam. aliens fireteam profili steam'e taşınabiliyormuş anlaşılan, onu öyle deneyeceğim. bu hizmete aynı fiyat verilmez, daha çoğu zaten hiç verilmez. ha game pass sudan ucuz (gerçek anlamda, bir damacana su 35₺) olduğundan ötürü onu da kapamam tabii. söve söve oynarım. her defasında da wgs'ten rehin alınmış alın terimle kazandığım savelerimi nutellanın kakaolu ellerinden, azure sunucularından kurtaracağım. onlar da otursun düşünsün neden gamepass harici oyun satamıyoruz diye.

35gb yükledim ve hala oyun kapalı bekliyorum ms'in motorizasyon keyfini. aheste çek kürekleri, mehtap uyanmasın ms.

ha bu arada ms store kendi kendine düzelmiş. iyi ki community helperlara uyup format atmadım.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Söylediğin oyunun geriden gelmesi tamamen yapımcının sorunu, Game Pass'e haksızlık ediyorsun orada. Steam-Game Pass arası çok coop oynadım şimdiye kadar farklı oyunlarla, aynı gün de çıkabiliyor yamalar.

Save işi ama dediğin gibiymiş, Game Pass kendi cloud backup vb. işleri için ayrı tutuyor. Genelde isim değiştirme gerekiyormuş. Ama UWP işini bitirip modlama gibi şeylere izin veriyorlar artık, normal klasöre kaydediliyor en azından.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...