Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game Pass PC Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

3 dakika önce, Gangren dedi ki:

O zaman sure bitince yeni hesap mi aciliyor?

sanmıyorum (birileri başka forumda aynısı yaptım uzattım demişti) , bitince her haltı iptal edip (aylık çekmesin diye), tekrar gold alıp yükselteceğiz. O zamana kadar ne olur bilmem tabi.

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Goering dedi ki:

elinden de tutayım mı?

İçeriği gizle

şaka

İçeriği gizle

cidden

İçeriği gizle

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/xbox-live-gold/cfq7ttc0k5dj?cid=xboxcomct&callerApplicationId=XboxCom&activetab=pivot:overviewtab

Hediye olarak satın al

İçeriği gizle

Her aldığında bundan sonra Ultimate'e yükseltten 1 tane ultimate alıcaksın

44,99 ₺/ay

Kendine "Hediye" olarak alman lazım. kendine işte 6+6 ay'dan 6 tane alıcaksın. 700 tl. 

piramit yasak, şikayet ettim. kendimi de şikayet edicem bu post'tan sonra. umarım bamlanırız.

edit: önce dalgınlıkla şikayet'e bastım, sonra iptal deyip bu post'u yazdım. göndermek için alt-s'ye bastığımda "şikayet alındı, teşekkür ederiz" dedi sadfgs enjoy your hellban

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, Goering dedi ki:

beddua mi ettiniz nedir yani?

refund hemen gelmis. 36 ay'a tamamlayip tekrar ultimate pass alinca upgrade eder mi?

olmadi bunu da refund edip yeni hesap acayim.

evet 36 ay gold unuz olsun ondan sonra ultimate upgrade sayfasına gidin 45 liraya satın al diyin upgrade mesajı çıkacak zaten karşınıza ödeme öncesi

Sosyal ağlarda paylaş

valla linkde varolan hesabınızı ufak bir farkla ultimate e yükseltin tarzı bir add çıkıyor öyle de yapabilirsiniz gidip direk abonelik ve hesaplar kısmından bunu ultimate e yükselt seçeneği ile de olur. 

36 ay alıp ultimate upgrade basarsanız 1 ayını mefta oluyor yanlız tekrar söyleyeyimde ? . istiyorsanız 30+3+ultimate ile bitirin. 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, razzRaziel dedi ki:

nasıl memnun oluyon ya 30 ay geçmeden, saçmalık.

Şöyle memnun oluyorum.

Kütüphanedeki bugün ekli olan oyunlar (bazılarının gideceğini düşünsek bile) + aşağıdaki gelecek oyunları düşününce 30 ay severek oynayacağım oyun ihtiyacını karşılamış oluyorum ki bunların dışında yeni eklenecek oyunları saymıyoruz bile. Ayrıca EA Play var. Üstüne steam üzerinden satın aldığım fiyatın çok daha ucuzuna 30 ay subs olmuş oluyorum.

XGP_Announce-v38-1920x1080-1.jpg

Bir yandan Series X'e gamepass kurdum. Onu hanıma verdim. Bir yandan PC'ye gamepass kurdum. Crossplay oynuyoruz.

Bu saçmalıksa, saçmalamaktan memnunum.

Deathblade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Deathblade dedi ki:

Şöyle memnun oluyorum.

Kütüphanedeki bugün ekli olan oyunlar (bazılarının gideceğini düşünsek bile) + aşağıdaki gelecek oyunları düşününce 30 ay severek oynayacağım oyun ihtiyacını karşılamış oluyorum ki bunların dışında yeni eklenecek oyunları saymıyoruz bile. Ayrıca EA Play var. Üstüne steam üzerinden satın aldığım fiyatın çok daha ucuzuna 30 ay subs olmuş oluyorum.

XGP_Announce-v38-1920x1080-1.jpg

Bir yandan Series X'e gamepass kurdum. Onu hanıma verdim. Bir yandan PC'ye gamepass kurdum. Crossplay oynuyoruz.

Bu saçmalıksa, saçmalamaktan memnunum.

henüz 30 ay kullanmadığın bişeyden memnun kalmış olman bence saçmalık. Asıl argüman buydu, yani saçmalık dememin sebebi, çünkü bilmediğin ve bilemeyeceğin bişeyi alıyorsun ve bundan şu an %100 emin olabiliyorsun.

alanlara dediğim bişey yok, gayet alınabilir özellikle de çat çat tüketen biriyseniz. eğer seçiciyseniz de yine baya oyun çıkar. 

ama hala bana sadece lazım olduğunda alıp kullanmak çok daha avantajlı geliyor. 2018'den beri kullanıyorum gamepass'i ve sadece lazım olduğunda aldım. o da az çok ilgim olan oyunların hepsini topluca denemek için. ve ne zaman aldıysam da o 1 ay fazla geldi max 2 hafta kullandık bi daha açmadık. 

image.png

en son mesela yine wasteland 3 coop için almıştık o alım bile hayal kırıklığı oldu ki yanında bir sürü başka yeni oyunları da denememize rağmen. çıkarken en baskın hissettiğimiz şey yine windows'taki xbox uygulamasına duyduğumuz nefretti. 

yani sonuç olarak 30 aylık yerine yılda 1-2 kez alınsa yine aynı oyunlar oynanabilir ki hem de seçme şansına da sahip olursun. benim için 700 liralık bi deneyim sunacağını asla sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Vakitlede alakalı bu tarz sınırlı süreler için bol vaktiniz varsa , sağlam oyuncuysanız zaten hemen tüketirsiniz. Benim yığınla backlog um var ama hala arsızlıktan aranıyorum. Akşamları anca bir kaç saat oynayabiliyorumi hafta sonları biraz daha fazla. Benim sağlam bir oyunu bitirebilmem bayağı uzun zaman alıyor. Bu servise daha evvelde baktım neyse sonra göz atarım diye kapattım. 

Şimdi hesap açmanın ana sebeplerinden biri yeni gelen oyunların çoğunun 300-500 bandında çıkmaya başlaması ve bazı oyunların çıkar çıkmaz buraya düşecek olması. Size zaten bu süre boyunca bir kaç oyunu almadan bitirme şansı sağlacaksa bence ederini çıkarıyor.  EA oyunlarıda yeterince kazık arada onlarda kütüphaneye düşer işte eh (steamde ea pass in kendi 29TL aylık 169TL zaten). 3 sene içerisinde zam olmayacağının garantiside yok hele bizim gibi bir ülkede, hem aylık fiyata hem oyunlara muhtemelen gelecektir, bu en azından kenarda alternatif sağlıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, razzRaziel dedi ki:

henüz 30 ay kullanmadığın bişeyden memnun kalmış olman bence saçmalık. Asıl argüman buydu, yani saçmalık dememin sebebi, çünkü bilmediğin ve bilemeyeceğin bişeyi alıyorsun ve bundan şu an %100 emin olabiliyorsun.

alanlara dediğim bişey yok, gayet alınabilir özellikle de çat çat tüketen biriyseniz. eğer seçiciyseniz de yine baya oyun çıkar. 

ama hala bana sadece lazım olduğunda alıp kullanmak çok daha avantajlı geliyor. 2018'den beri kullanıyorum gamepass'i ve sadece lazım olduğunda aldım. o da az çok ilgim olan oyunların hepsini topluca denemek için. ve ne zaman aldıysam da o 1 ay fazla geldi max 2 hafta kullandık bi daha açmadık. 

en son mesela yine wasteland 3 coop için almıştık o alım bile hayal kırıklığı oldu ki yanında bir sürü başka yeni oyunları da denememize rağmen. çıkarken en baskın hissettiğimiz şey yine windows'taki xbox uygulamasına duyduğumuz nefretti. 

yani sonuç olarak 30 aylık yerine yılda 1-2 kez alınsa yine aynı oyunlar oynanabilir ki hem de seçme şansına da sahip olursun. benim için 700 liralık bi deneyim sunacağını asla sanmıyorum.

Aldığım ürün hakkında yaptığım yorumun sahibi şirket Microsoft. 30 yıldır yerlerindeler, muhtemelen bir 30 ay daha yerlerinde ve hizmette olacaklardır.

Kütüphanenin bilmediğim, geleceğe dair kısmıyla ilgili de yukarıda yazdım.

Şöyle memnun oluyorum.

Zaten konsol işine de girdiğimden multiplayer + oyun satın almak için aylık üyelik vermek zorundayım. Şu anda açıklanan oyunlar beni 30 ay fazlasıyla götürüyor. PSN Plus fiyatına hem konsol + hem pc'de fazlasıyla iyi bir kütüphaneye sahip oluyorum. Xbox uygulaması bir steam değil, ama beklentim de bir steam olması değil. Konsol tarafı son derece sorunsuz, sıkıntısını görmedim.

Lazım olduğunda kullanmakla ilgili önerine gelince; 

Mantıklıymış. Eşim oynamak istediğinde ya da arkadaşlar eve geldiğinde 1 aylık şakkadanak alırım. Şaşırır millet. Arkadan şak bir aylık daha alırım. 2. Yetmedi. Bir 1 daha. 3. Biter zati çil yavrusu gibi dağılır millet. Netflix'i, spotify'ı da bu şekilde devam ettireyim.

Özet olarak;

Düzenli olarak işten eve geldiğimde belirli günler, belirli saatlerde oyun oynamayı seviyorum. Oyun fiyatlarının 600 TL civarında olduğu, ekran kartlarının 15-21k arası oynadığı, yıllık fiyatların %100 değiştiği bir dönemde aylık 20 TL civarı bir fiyatla yaklaşık 3 yıl oyun harcamamı kapattım. Oyun oynamadığım saatlerde ya da haftalarda boşa giden 20 TL'lik subs'ı düşünerek comfort zone'umu bozmayı düşünmüyorum.

Dediğim gibi, bayağı memnunum. Tavsiye ederim.

Deathblade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...