Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game Pass PC Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

PC Gaming konusunda filan konuşuyoruz ama kendi konusu olsun dedim.

Dün gece Like A Dragon geldi, evden çıkarken insin diye açtım bilgisayarı, işe geldim, burada konu açayım dedim ?

Ayda 29,99TL bildiğiniz gibi. Benim herkes oynamalı dediğim 7 tavsiyem olacak. Duyulmuş ama pek oynanmamış, 10-20 saat arasında bitecek oyunlar bunlar (Like A Dragon gibi AAA oyunları zaten bilmeyen yok):

Haven

A Plague Tale: Innocence

Call of the Sea

Streets of Rage 4

The Medium

What Remains of Edith Finch

Yooka-Laylee and the Impossible Lair

Ayrıca hala aranızda oynamamış kafirler varsa son remaster ciddi anlamda mükemmel:

DOOM!

Eğer D&D 5e oynamak isteyen ama grup bulamayan varsa aşağıdaki oyun en azından combat kısmını birebir uyarlamış, BG3'den filan kat kat ilerde bu açıdan. Combatlarda ciddi ciddi masaüstünde oynuyormuş hissi aldım ben:

Solasta: Crown of the Magister

PS. Haven'ı herkes oynamalı bu arada. Tekseniz kendi başınıza, evliyseniz eşinizle, yoksa kız arkadaşla oynayın. Oyun özünde single player olarak tasarlanmış bu arada, co-op şart gibi bir durum yok yani. Karakterler, öykü, müzikler; çoğu açıdan çoğu AAA oyundan daha iyi. Oynayın.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kaç tane var ki şu anda PC için?

Game Pass var işte.

Humble Choice var, her ay en fazla 2-3 oyun ilgimi çekiyor, anca birini oynarım diyorum. Üye olmaya gerek yok.

EA Play Pro var, aşırı pahalı. Düz EA Play Game Pass'da olduğundan zaten gerek yok deli bir şekilde EA Sports oyunlarını oynamıyorsan. Gerçi yeni Mass Effect 2-3 ayda bitirebileceksen buradan daha ucuza geliyordu, nasıl EA oyunu oynadığına bağlı.

Ubisoft+ var. Çoğu Ubisoft oyununu severek oynuyorum. Bu Türkiye'ye gelse abone olurum, tasarruf yaptırır bana. Bizde yok ama işte.

Prime Gaming'e de üyeymişim ama hiç açıp bakmadım içinde de olduğuna.

Sosyal ağlarda paylaş

game pass çok iyi bir şey..

TR'de yok ama yakında cloud gaming özelliği gelecek ve ultimate pakete dahil olacak. Şuan ultimate paketin tek farkı konsol + pc için oynama hakkı sunması. Ama döviz kuru malum, cloud gaming de gelirse fiyatlara ayar çekebilirler.

internette uzun süreli (3 yıllık) gamepass yapma tutoları var. bakıp yapmayı düşünüyorum. yapan veya bilen varsa bence ilk sayfaya da yazılsın, her giren görebilsin. hatta konunun üstüne sabitleniyorsa sabitlensin

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, GERGE dedi ki:

Kaç tane var ki şu anda PC için?

Game Pass var işte.

Humble Choice var, her ay en fazla 2-3 oyun ilgimi çekiyor, anca birini oynarım diyorum. Üye olmaya gerek yok.

EA Play Pro var, aşırı pahalı. Düz EA Play Game Pass'da olduğundan zaten gerek yok deli bir şekilde EA Sports oyunlarını oynamıyorsan. Gerçi yeni Mass Effect 2-3 ayda bitirebileceksen buradan daha ucuza geliyordu, nasıl EA oyunu oynadığına bağlı.

Ubisoft+ var. Çoğu Ubisoft oyununu severek oynuyorum. Bu Türkiye'ye gelse abone olurum, tasarruf yaptırır bana. Bizde yok ama işte.

Prime Gaming'e de üyeymişim ama hiç açıp bakmadım içinde de olduğuna.

netflix de ilk çıktığında "kaç tane var ki" idi.

humble choice'daki oyunlar senin ilgini çekmiyor. benim ya da ahmet'in çekebilir. kaldı ki humble choice publisher based değil, ahmet ya da mehmet oyunculuk ltd. şti. ile anlaşıyorlar. ek olarak subs'ı kessen bile o zamana kadar aldığın lisanslar sende kalıyor. bu anlamda subs sayılmaz, netflix'te gamepass'teki gibi kredi kartını iptal ettiğin anda oynayamama durumu yok.

"beyenmeyen almasın? steam duruyor orda, gidin ordan alın neyin tatavası?" denecek tabi. steam durduğu sürece şahsen benim için problem yok (ama ahmet için olabilir), ama steam de "hehe subs hadi =))))" derse sıçarım; diğer oynama lisansını satan ep*c, ubi, origin vs alayı derse herkes sıçar. günün sonunda kesinlikle son kullanıcıya yarayacak bir sistem değil prensip olarak.

ya gfn, ya da stadia başlığında demiştim. steam ve benzerlerinin oyunun kendisini değil de "kullanma lisansını" satıyor olması bile prensipte son kullanıcı için zararlı ama convenience'ı ve store'lara olan "yok ya fişi çekip gidecekler mi abi saçmalama" diye güvenimiz dolayısıyla göz ardı ediyoruz. kullanıcı için doğru veya faydalı yapmıyor ama.

burda kullanma hakkını satın da almayıp kiralıyorsun, daha da kötü. gene herkes kendi convenience terazisinde tartıyor, uygun gören alıyor doğal olarak. ama gene kullanıcı için faydalı yapmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

daha kötü zararlı aman allah korusun dediğim, şirketlere bağlı kalmayalımcılar için geçerli bu arada. yoksa "benim için problem değil yarın birgün fişinin çekilebilecek olması ihtimali ya da bugün olan oyunun yarın olmayacak olması ihtimali" veya "pff öyle bişey olmaz ya ne alaka ahahah deli mi ne" diyenler için geçerli değil tabi asdfds

dediğim gibi herkesin kendi convenience terazisi.

bence game pass konusu yerine "subsçılık ve lisansçılıklar falan" diye açsan konuyu daha iyi olurdu. ep*c, stadia, gfn başlıklarında ayrı ayrı teori çarpıştırıyoruz. tek konu olaydı da kimler ç*n shill'liyor, kimler yaeci, kimler eski solcu hepsi çıkaydı meydana asdfds

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Benim oyunlara bakışım büyük oranda sinemaya bakışım gibi, tüketip yenisine geçiyorum. Çok az oyunu tekrar tekrar oynamak isterim ki onları da fiziksel olarak aldım.

Haven ya da The Medium ikinci kez oynanacak oyunlar değil zaten. Bu tarz oyunlar için Game Pass ideal. Zaten ondan yukarıda bir haftada bitecek oyunlar saydım.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, applev0dka dedi ki:

internette uzun süreli (3 yıllık) gamepass yapma tutoları var. bakıp yapmayı düşünüyorum. yapan veya bilen varsa bence ilk sayfaya da yazılsın, her giren görebilsin. hatta konunun üstüne sabitleniyorsa sabitlensin

şunu becerebilirsen bi tuto hazırlasana

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, applev0dka dedi ki:

bunu yaparsan ben de rusya'dan yandex money ile ea play pro almayı gösteriririm ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Game Pass Ultimate aboneliği mevcut olmayan hesaplar için en uygun fiyata satın alma rehberi

Xbox resmi sitesine hesabımız ile giriş yaptıktan sonra açılan '' Hediye olarak satın al'' seçeneği ile 120 liraya satın alabildiğimiz her 6 aylık Gold Live aboneliği +6 ay Game Pass Ultimate üyeliğine yükseltilebilir.* (Giriş yaptığımız hesap üzerinden yine kendi hesabımıza hediye olarak gönderebiliriz)

* Yükseltme işlemi için en son adımda 45 liraya Game Pass Ultimate aboneliği satın almamız gerekiyor. Bu dönüşüm oranları için hesabımızda Game Pass Ultimate aboneliği olmaması ve son adımda bu aboneliğe yükseltiyor olmamız en önemli kriterdir.

Almak istediğimiz Game Pass Ultimate abonelik sürelerine göre örnekler;

7 aylık GPU 165 TL = 6 aylık Gold Live (120 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)
13 aylık GPU 285 TL = 12 aylık Gold Live (240 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)
19 aylık GPU 405 TL = 18 aylık Gold Live (360 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)
25 aylık GPU 525 TL = 24 aylık Gold Live (480 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)
31 aylık GPU 645 TL = 30 aylık Gold Live (600 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)
36 aylık GPU 765 TL = 36 aylık Gold Live (720 TL) + 1 aylık GPU (45 TL)

*Maksimum 36 aylık Game Pass Ultimate aboneliği satın alınabilir.
*Tüm ücretler Microsoft Türkiye Mağazası içerisindeki resmi fiyatlardır.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

elinden de tutayım mı?

Spoiler

şaka

Spoiler

cidden

Spoiler

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/xbox-live-gold/cfq7ttc0k5dj?cid=xboxcomct&callerApplicationId=XboxCom&activetab=pivot:overviewtab

Hediye olarak satın al

Spoiler

Her aldığında bundan sonra Ultimate'e yükseltten 1 tane ultimate alıcaksın

44,99 ₺/ay

Kendine "Hediye" olarak alman lazım. kendine işte 6+6 ay'dan 6 tane alıcaksın. 700 tl. 

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Düz hesap üzerine (bir aboneliğim yoktu) , 2 kod aldım ben üzerine 6 ay şu gift hedesini yaptım ama herhalde hepsini yukarıdaki gibi gift olarak alabiliyorsunuz. Maksimum 36 ay oluyor, 6 kere 6 aylık gift yapar ve üzerine ultime e yükseltirseniz hesap ultimate oluyor topluca ama 1 ay uçuyor.

Yani hesaba önce dilediğiniz kadar xbox gold üyeliği alıyorsunuz önce. En son işlem ultimate e yükselt seçeneği ile 45 lira daha vermek sonra işiniz bitiyor. 

hediye olarak satın alı seçince şu çıkıyor buradan alıyoruz,

6c40194bec2ea4626b989f2f9f88f6ed.png

normalde kodlar şu E3 furyasından önce daha ucuzmuş şimdi hepsine kökleyince en ucuz seçenek bunların kendisi kaldı sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

25 dakika önce, Goering dedi ki:

ben beceremedim ya, 6 aylık aldım sonra + 1 ay ultimate aldım. // 10.04.2021 gözükyor ?

6 aylık olanın kuponu redeem edince "2 ay ultimate convert ediyoruz" diye soruyor.

ona yes diyoruz di mi?

uzatamıyorsun öyle malesef, önce gold ile ayları yığacaksın en son ultimate'e yükseltmen (+1 ay da böyle veriyor) gerekiyor. Sonra bir halt eklemeye kalkarsan keserek koyuyor hesaba. 6 aylık gift o zaman yazdığı gibi 2 ay ultimate e düşüyor. O karlı değil.

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

+rep herkese

önce 6 hediye edip yükseltmeye çalıştım, ama düzgün maili yazamadığım için hediyeleri aktif edememişim meğersem ? 3 kere üstüste ultimate satın almış oldum gereksiz yere.

ultimate'yi iptal ettim iade aldım direk.

satın alma geçmişimden xbox gold kodlarını bulup redeem ettim, 36 aya kadar tamamladım hepsini, en sonunda 1 kere ultimate upgrade sayfasına girdim ve aşağıdaki gibi mesaj çıktı

Alıntı

Üyeliğinizi yükseltme

Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine katılarak kalan Xbox Live Gold, Xbox Game Pass veya EA Play üyeliklerinizin süresini en fazla 36 ay olmak üzere geçerli dönüştürme oranından Xbox Game Pass Ultimate'a yükseltin (36 aydan sonrası aktarılmaz). Tüm dönüştürmelerin nihai olduğunu ve dönüştürme oranının değişikliğe tabi olduğunu unutmayın.

Yeni Xbox Game Pass Ultimate yenileme tarihiniz: 16.07.2023

Daha fazla bilgi için xbox.com/gamepass adresine bakın.

gg team.

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...