Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2020(1)

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Abi o konularda hic bir itirazim yok benim. Dedigim gibi ona saatlerce yazariz da gerek yok herkes hemfikir. Ben sadece bu kadar taktiksizlik arasinda bile herhangi birinin gram mucadele etmemesini cok yadirgadim. Bak iyi oyuncu farkettiriyor ve bence Caglar gercekten ust duzey bir futbolcu. Cengiz maalesef dususte olmasa onu da yazarim.

Isin sikintisi surada tek tek bu adamlar yanlarinda onlari tasiyan oyuncularla basarili oldular kendi takimlarinda. Yusuf Ozan Hakan ozelinde. Hepsini bir arada oynatmak ve bunun birsey olamayacagini gormek inanilmaz bisi. 

Her ne olursa olsun milli takimin kanatlari Bundesliga 2 ve Fransa 2'den gelen adamlarla olmaz. Bu bana cok absurd geliyor basindan beri. Ama elbette X yerine Y oynasa yine rezil olurduk bu kafayla cok ayri. Dedigim gibi su SG-FT modellerinin bir an once bitmesi lazim ama ulkede duzgun yonetilen ne var ki futbol olsun.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi artık su dönemde taktik olarak geride kalmis şg ve ft bunlardan kurtulmalıyız. Ft yi de gördük en pahalı kadroyla bir is yapamadı. Gs nin de ne oynadığını anlamadık koca sene. Milli takıma bakıyosun şg ile ne oynadığımız belli değil. 

Hucüm seti çizebilen td gelmesi gerekiyor, gerekirse yabancı. 

Yeterli kadromuz var. Oynatacak adam lazim. Bir de korkak olmasın gençlere güvensin. Denenmisi 50defa denemesin

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir mesela tarihin en yetenekli kadrolarindan biri deniyor da..Ben anlamiyorum bu isi...

Forvet mevkii? 35'lik Burak'in yedegi bile yok. Enes'in ne yaptigi belli degil, Halil Dervisoglu gecen seneye kadar ikinci ligde oynuyordu. 

Kanat-kanat forvet. Cengiz Under dususte, digerleri ikinci lig oyuncusu. Super Ligin en formda oyuncusu zaten kadroya alinmadi 27 yasinda. Kerem Akturkoglu GS'de FT lutfetti de arada oynayabildi. Tek potansiyelli o heralde. 

Orta saha. Emre Belozoglu/Tugay/Yildiray'in yarisi olur anca hepsini toplasan. 10 numara mevkiinde Hakan/Yusuf Sergen'den mi iyi. Okay mi Orkun mu Dorukhan mi Ozan mi tarihin en yetenekli oyunculari. 

Sadece defans olarak bu takimda belki tarihin en iyisi olabilecek kapasite var. Kalecilerimizde nispeten iyi ama Mili takimin asiri kaleci sorunu olmadi zaten cok belli zamanlar disinda. 

Bu takim bu kadar kotu hicbir sekilde olamazdi da su kadro abartilmasi cok acayip. Tamam gencler ortalama olarak ama acayip potansiyeli ben goremiyorum heralde.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Sotto dedi ki:

Boyle bir orta saha - kanat kurgusu yok yalniz. SAC inanilmaz dogru soyluyor. Artik su Senol Gunestir Fatih Terimdir cok acil bitmesi lazim abi. Kendini gram yenilemeyen taktik konusunda sinifta kalmis hocalarin artik yeri yok su dunyada. Ne rakiplere calisilmis ne bir oyun plani, alternatif planlar var. Sifir arti sifir inanilmaz. Hic bisi yapilmamis. Adam hala Kenan'i Okay'i oyuna aliyo inanilmaz.

Ülkeye doğru dürüst yabancı TD gelmiyor, gelen de lobi algı vs yapamadığından genellikle başarılı olamıyor. Bizim çok iyi dediğimiz TDler avrupaya gitmiyor/gidemiyor. E zaten avrupa kupalarında mücadele eden takım yok. Avrupa liglerindeki oyunculardan milli takım kuruyoruz ama oyunu kurgulayacak olan TD sonuçta ve bayağı kopmuş durumdayız modern futboldan. 

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Sotto dedi ki:

Abi o konularda hic bir itirazim yok benim. Dedigim gibi ona saatlerce yazariz da gerek yok herkes hemfikir. Ben sadece bu kadar taktiksizlik arasinda bile herhangi birinin gram mucadele etmemesini cok yadirgadim. Bak iyi oyuncu farkettiriyor ve bence Caglar gercekten ust duzey bir futbolcu. Cengiz maalesef dususte olmasa onu da yazarim.

Isin sikintisi surada tek tek bu adamlar yanlarinda onlari tasiyan oyuncularla basarili oldular kendi takimlarinda. Yusuf Ozan Hakan ozelinde. Hepsini bir arada oynatmak ve bunun birsey olamayacagini gormek inanilmaz bisi. 

Her ne olursa olsun milli takimin kanatlari Bundesliga 2 ve Fransa 2'den gelen adamlarla olmaz. Bu bana cok absurd geliyor basindan beri. Ama elbette X yerine Y oynasa yine rezil olurduk bu kafayla cok ayri. Dedigim gibi su SG-FT modellerinin bir an once bitmesi lazim ama ulkede duzgun yonetilen ne var ki futbol olsun.

Eyw anladim dedigini. Gene de benim icin bu hezimet %100 senola yazar. 

Merih Caglar Ozan Okay olan kadroda 3 macta 30 gol pozisyonu vermisiz. Allahindan bulsun. 

TheGreatWall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kenan Karaman neden ilk 11'de?

Takım desen adam Almanya 2. liginde oynuyor.

İstatistik desen bir forvet olarak 28 maçta 2. ligde 7 gol atabilmiş, 2 asisti var.

Performans desen hazırlık maçlarında dişe dokunur hiçbir hareketini görmedik.

Pozisyonunda alternatif yok desen adamın aslı zaten santrafor, Şenol inatla kanatta oynatıyor, o pozisyonda oynayabilecek 5 tane adam sayabiliriz tahminen hepimiz.

Sosyal ağlarda paylaş

Belçika Portekiz keyifli olacak bayağı.

Bir de sürpriz şekilde Danimarka'nın maçlarını izlemekten çok keyif alıyorum ben bu turnuvada. Adamlar kadrolarını bilerek, kendilerini bilerek oynuyorlar, tam oyunculara uygun, terzi elinden çıkma taktikler uyguluyorlar, hiçbir zaman sıkıcı kapanık futbola girişmiyorlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Resmen tamamen mekanik, sistematik bir futbol oynuyorlar.

Seviyeleri, sınırları belli tabii ama o sınırlar içinde potansyellerine ulaşıyorlar.

Şanssızlık yaşadılar ilk maç, yoksa Finleri rahat yenerlerdi, Belçika'ya da zaten güçlerinin yetmemesi normal, ki yine kök söktürdüler.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ah şenor ah rahat şurada olmamız lazımdı. Zorlanmadan çıkmamız lazımdı. Hala da istifa etmiyor adam. Yok çaycı da sorumluymuş da ama şenor üstlenmiş de .. 

En güzel maç belçika - portekiz olur gibi. Bol gollü geçer gibi duruyor. 

çıkar dediklerim biraz da sürprizli şunlar. 

Galler, italya, hollanda, belçika, hırvatistan, fransa, ingiltere, ukrayna 

FuCKiR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Silphatos dedi ki:

ing-alm maçı ?

unknown.png

Almanya'nın şans yanında olmasa gruptan bile çıkamıyordu. Hızlı ve temposu düşmeyen kadroya güvenip kalabalık şekilde rakip yarı alana gidiyolar, orada bir iki top çevirip, sonra içeri şişiriyolar. Kanat oyuncuları rakip beklerin üzerinden vuruyor çoğunlukla ama İngiltere'ye yemez. İngiltere geçer turu. Danimarka, İtalya, Hollanda, İspanya, Fransa, İsveç bana göre geçer. Belçika Portekiz ne olur bilemiyorum ama Fransa karşısındaki kadro ile Portekiz bi tık önde gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de şu var  İngiltere çok açık oynarsa nolduğunu anlamadan fark da yiyebilir, Fransa ve Macaristan'ın kitlediği gibi Almanya'yı kitlemek üzere çıkarlarsa maça rahat ederler. Hava toplarında iyiler çünkü. 

İsveç'e gelince eskiden bunlar hep dümdüz takım olurdu. Şu an sadece fizikli değiller, teknik kapasitesi de bayağı yüksek. Bu turnuvada benim beklentimi altüst eden iki takım var. İsveç olumlu anlamda, ve Hırvatistan olumsuz anlamda.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Gallant dedi ki:

+1. Belcika macinda ilk yari, Rusya macinda ikinci yari cok keyif verdiler. Wales da bu kabizlik varken turu atlarlar gibime geliyor. (Butun ulke maclara kilitlenmis durumda, mac sirasinda sokakta bir Allah'in kulu olmuyor:))

belçika maçının ilk yarısındaki Danimarka turnuvanın gördüğüm en iyi 45dklarından birini çıkartmıştı ya. 2yi bulsalar kopardı maç.

Eski EURO'lara göre çok daha zevkli geçiyor turnuva. Belçika, Hollanda, Fransa, Danimarka, İsveç özellikle izlemesi keyifli maçlar oynadılar.

İspanya her zamanki gibi, 5 atarken bile çok sıkıcı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...