Jump to content
KillJoy

Küçülmeye mi gitsek ?

Öne çıkan mesajlar

§ 16 Haz 2021, 09:12
21 saat önce, neutrino dedi ki:

Efendilik isteyen paticik’e mi gitsin diyoruz arkadaşlar arasında?

2. dürümünü kazanmak ister misin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Haz 2021, 21:00

Alo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Haz 2021, 21:41

buyrun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Haz 2021, 21:53

Napıyosunuz patiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Haz 2021, 23:42

hoş geldin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Haz 2021, 02:00

internet unutmaz abi. urza nickini görünce hafızamın derinliklerinden   hafif yan durmuş bir muhabbet kuşu ve gözlüklü adam fotoğrafı canlandı. yanlış mı hatırlıyorum ?  adam belki dede olmuştur tanımıyorum ama öyle bir şeyler vardı sanki eskiden.

forumdaki kızları kaçırdınız denmiş de 2005 civarı gelen kızlar 100 kiloydu. şimdi nasıl olmuşlardır bilemeyiz. ama o şişman kızlar için burada ne meriçlikler yapıldı unutulmaz skljdfs.

aslı tandoğan'ı nasıl kaçırdık ama o ayrı mevzu.

bir de forumun ölmesi gayet normal. hepimiz 30 üzeriyiz. tayyib abi de heves bırakmadı insanlarda. bütün gün dolar kuru takip eden twitter'dan muhaliflik yapan tipler olduk. y kuşağının ebesine atladılar.

uo zamanları değil de deli gibi left4dead oynadığımız dönemleri özledim ama ya. cs  barbie haritası, warband kapışmaları falan ne gülüyorduk. haxball geceleri de ayrı iyiydi. cahreyin buraları hala okuyordur. şimdi kılışdarla yayın yapıyor ama o dönemler bir sus amua dediğimiz adamdı. susmuyordu oyun oynarken.

Red tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Haz 2021, 02:15

Devekusu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Haz 2021, 14:07

Hatırlıyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Haz 2021, 15:56

On 10.06.2021 at 21:11, Gimli dedi ki:

1999 senesinde açılan Ultima-tr'den, 2021 Paticik'e geçen 22 seneyi düşünürsek, benim buraya hala mesaj atıyor olmam bile başlı başına saçmalık 😄

Başlıkları azaltıp, genelleştirip, tekrar community'yi toparlamakta fayda var buna ben de katılıyorum. Ama forum dışında buluşup sosyalleşen bir grup olmadan da, forum bir yere kadar yürüyebilir tabii.

On 10.06.2021 at 21:35, Sam dedi ki:

güzel yazmışsın, benim de en çok özlediğim ortam o. garbage'a da çok karşı çıkmıştım vaktinde, proto-discord o oldu. "uzun uzun yazılır/okunur mu ya" denen bir noktaya gelmişken senin campaign başlığını görünce neyi kaybettiğimizi tekrar düşünmeden edemedim.

On 10.06.2021 at 21:55, Gimli dedi ki:

Uzun uzun yazıp okunma yeri reddit oldu biraz şimdi ama, orda da türkçe içerik yok. Şuan buraya gelip bişeyler yazıyosam hem bu yüzden hem de nostalji hissinden heralde. 

Bi de tabi, anlık içerik kirliliği olan bi dünyada yaşıyoruz artık, Tiktoktur bilmemnedir. Bunlara bence bir reaksyon olarak, uzun süreli içerik üretimi ve tüketimi de çok arttı özellikle son 3-4 senede. Ben bunu Critical Role izlerken hayretlerle farkettim işin doğrusu. 4 saatlik frp oynayan bir ekibin vidyosu var ve yüzbinlerce kişi başına oturup izliyor.

O yüzden iyimser bakılabilir forum konusuna, kafa patlatılabilir bence.

On 19.06.2021 at 05:00, Red dedi ki:

uo zamanları değil de deli gibi left4dead oynadığımız dönemleri özledim ama ya. cs  barbie haritası, warband kapışmaları falan ne gülüyorduk. haxball geceleri de ayrı iyiydi. cahreyin buraları hala okuyordur. şimdi kılışdarla yayın yapıyor ama o dönemler bir sus amua dediğimiz adamdı. susmuyordu oyun oynarken.

❤️ 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Haz 2021, 16:18

❤️

ahah benim de urza'nın beta testi geldi aklıma ama sanırım pek sevmemişti onu diye söylemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Haz 2021, 18:32
On 01.06.2021 at 10:23, Soimyr dedi ki:

Ek olarak şimdiki kemik tayfanın bir kısmının discord vs gibi yeniliklere kapalı oluşuda daha genç jenerasyona ulaşma açısından sıkıntı. hani ben neden hem discord hem forum olmasın ikisi birbirine besle bakış açısına sahibim, öte yandan daha yukarıda bahsedilen "kanka" ekibinin discorddaki potansiyel hareketlerinide korkutucu buldugumdan discord olmasıncılarada bir nebze hak veriyorum.

eyyorlamam bu kadar

"yeniliklere kapalı" diye yargılamak çok anlamsız olmuş. ultimatr/pepelek/pati ortamına gelip yazıp katılım gösterenlerin belirli bir amacı vardı. "paticik topluluğu" olarak burada bulunanlar bu amaç doğrultusunda bulunuyor. sırf "arkadaş listemdekilere mesaj atmak" olarak görüyorsan zaten böyle yanlışlara düşmen doğal. yoksa "sırf yenilik" diye birbirimize tiktok üstünden dans videosu atıyor olurduk.

daha önce defalarca açıklama yapılan bir konuda hala "yeniliklere kapalısınız" diye "eyyorlamak" hoş değil. kaldı ki "yenilik" diye söylediğin discord, 1995'te kullandığımız mIRC'den farksız bişi. emin ol eski üyeler çok iyi biliyor mIRC gibi programlar üstünden chat yapmayı 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 Haz 2021, 19:18

discord bir donum noktasi. oncesindeki tum iletisim ve toplum yontemlerinin yerini aldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 00:18

yani ilginç yorumlar yapılmış

işte forumda şöyle adamlar vardı da ondan oldu, garbage açıldı ondan oldu vs

abi forum kapalı kaldı o sırada herkes discord'a kaydı, ortada fazla irdelenicek bişey yok çok kafa yoruyorsunuz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 05:15
On 18.06.2021 at 22:00, Red dedi ki:

internet unutmaz abi. urza nickini görünce hafızamın derinliklerinden   hafif yan durmuş bir muhabbet kuşu ve gözlüklü adam fotoğrafı canlandı. yanlış mı hatırlıyorum ?  adam belki dede olmuştur tanımıyorum ama öyle bir şeyler vardı sanki eskiden.

aynen, ben de bu imaji hatirliyorum direk urza nickini okuyunca

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 05:17

muhabbet kuşu değil deve kuşu 😀

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 05:27
On 01.06.2021 at 04:09, sipeyskeyk dedi ki:

... birçok kişi sevmese de horace....

abi sonra forum niye kaput.

horace kime ne kotuluk yapmis, adamin burda attigi postlar benim gordugum kadariyla hep cok kaliteli iceriklerdi, cektigi fotolarini fln paylasiyordu, hossobet bi adamdi, ha neydi ama, dini butun bi insandi, burda surekli allah kitaba soven tiplere uyuz olup gitti, dini gorus kadar temel bi konuda zerre saygi gosterilmedi, ben oyle hatirliyorum

tam anlamiyla forumun gg olmasinin minik bir hikayesi, sevmeyenler niye sevmiyor benim bilmedigim bisi vardir belki 

simdi kimseye laf caktigim, yargi dagittim fln dusunulmesin, ben de bir suru insana haketmedigi kadar yukselmisimdir burda, hakli haksiz, bebeligimizden beri burdayiz, binbir ruh haliyle yorum atmisizdir buraya, anamizdan babamizdan azar isitip, sinavda 0 cekip, arabayi carpip, kiz arkadasla kavga edip sonra aksaminda buraya millete laf sokmaya gelmisizdir, ergenlik hormanlarinin bastirmasiyla gelen o negatif enerjiyi birbirimize aktarmisizdir , olur yani boyle vakalar, ama ben bu negatifligi cekemem abi diyip giden kimselere de hak veriyorum ne diyebilirsinki, neyse artik hem az kisi kalmanin, hem de yillanmanin etkisiyle biraz yumusadik sanki diye umuyorum

ben valla paticik gibi bi platforma mutesekkirim, olmasa ne yapardik? donanim haber? eksi? facebookta fln nerd nerd gruplara uyeyim ,benzer konularin konusuldugu, ama hic biri kalite olarak bi paticik degil,olamaz.

bugun hala usenmeyip mesaj adam, yorum yapan, konu acan herkesi saygiyla selamliyorum, insallah Tr ye geldigimde bi cay corba bira sigara bisi icme firsati buluruz, valla hepinizi cok seviyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 07:12
6 saat önce, Saeros dedi ki:

yani ilginç yorumlar yapılmış

işte forumda şöyle adamlar vardı da ondan oldu, garbage açıldı ondan oldu vs

abi forum kapalı kaldı o sırada herkes discord'a kaydı, ortada fazla irdelenicek bişey yok çok kafa yoruyorsunuz

SANA MI SORACAĞIZ PİZZACI

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 07:59

bıraktım pizzacıyı 2 sene oldu AAAAA

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 21 Haz 2021, 08:43

oldu olacak clubhouse da açalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...