Jump to content
KillJoy

Küçülmeye mi gitsek ?

Öne çıkan mesajlar

§ 06 Haz 2021, 14:20

bence forum biraz sözlük formatına dönüştürülmeli, ya da reddit falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Haz 2021, 20:37

mmo bolumunu az ufalttim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Haz 2021, 18:11
On 01.06.2021 at 10:09, sipeyskeyk dedi ki:

@Soimyr

Çetintaş'la en çok uğraşanlardan biriyim, o da benimle uğraşıyordu dolayısıyla tek taraflı değildi. "Boomer" kadrosundan foruma giriş yaparak farklı bir profil çizdi. Birçoğumuza absürd geldi, bir kısmımız adamla baya kanka oldu dışarda görüştü falan. Bu forumun kültürüne, ve ek olarak bizim yaş grubumuzun kültürüne yabancı bir abiydi. Fakat her şeyin dışında iyi bir adamdı, aile babasıydı. Klasik biraz aksi, 50+ amcaydı işte. Ben geriye dönüp baktığımda onunla daha iyi iletişim kurmayı denemiş olmayı isterdim. Neyse, allah rahmet eylesin deyip kapatayım.

Bunun dışında, bilmiyorum sen farkında mısın veya genel kitle farkında mı ama forumdan giden inanılmaz adamlar var. Baya şuraya 1 cümle yazsa diye şuan yalvarabileceğim adamlar küstü gitti bu forumdan. Gimli, Estel_Anorien, Wendigo, Unity 100, birçok kişi sevmese de horace, antimodes, Cüce (Yazmıyor değil ama neredeyse yok gibi), babacum aklıma gelenlerden bazıları.

Bunun dışında sabancı burssuz tayfası da gitti ya da çok az yazıyorlar. Kaliteli troll özleniyor. Cons (Orçun), Xaenin (Kaan), kermit (Gökalp), osso (Osman) bunlardan bazıları. Hepsi tam gitmiş sayılmaz ama ya yazmıyorlar ya da az yazıyorlar. Bu tayfa genel olarak forum yönetimiyle sorun yaşayıp gitti diye biliyorum.

Bunların tek sebebi toksik ortam değil, yaş evlilik çoluk çocuk vs. gibi sebepler vardır. Ama ben bir çoğunun öff yetti ya niye laf anlatmaya çalışayım bu heriflere diyerek gittiğini birinci elden hatırlıyorum.

Süreç ağırlıklı olarak sequo, noyan, ninja vb. şarlatanların ortamı domine etmesiyle başladı, son kalan kaleler de o dönemde düştü. 

Şimdi geriye baktığımızda, forumun altın çağı hariç, forumun "fena olmayan" dönemlerinden birini yaşadığımızı söyleyebilirim. Maçı buradan döndürmek çok zor olmaz. Ama burada laklak yapıp duruyoruz. Forumun yöneticilerinin veya "sahiplerinin" böyle bir niyeti var mı acaba? Yoksa kumda oynamayalım. Varsa cidden oturup hep beraber konuşalım. Ben Paticik'i seviyorum, ergenliğimden beri hayatımın bir parçası oldu, geri kalan hayatımda da olmasını isterim. 

Olay küsme durumu değil aslında, öncelikle hala yazan ve tanıdığım insan sayısı çok azaldı forumda artık.

Ben, Babacum, Fizban, Arcane, Eshreff (bi tane daha accountu vardı sanki?), Dralnu ve ismini hatırlayıp, nickini hatırlamadığım ciddi bir Kadıköy Anadolu tayfası vardı forumda Ultima-tr zamanından.

Bunlara ek, Sam, Bonepart, Bonecrusher, Blade, Dark-dr, Estel, Nefr, Blackice, Blackrose, Cüce, Urza, Orc-lord, quila, Azmodai, Eno, Volfied, Zeth-norr, Magic, Hellhound, Dynamic, Karakedi ve tayfası, Emaleth'i vb de ekleyince benim hatırladığım "pepelek" ortaya çıkıyor. Keza "pepelek" Athena'nın kedisinin adıydı ama onu bile hatırlayan yoktur artık 🙂İşte kadıköy buluşmaları, beşiktaş Sihir buluşmaları vb, ciddi bir forum dışı sosyalleşme ortamı vardı. (bknz: ne yazık ki eski forumdan resimler yok :/)

Sonra benim için bir mihenktaşı, foruma "Garbage" bölümünün eklenmesidir. Konusuz anlamsız muhabbete gelen adamlar doluşmaya başlamıştı, ister istemez. Ardından bizim lise insanları dağıldılar, üniversteler, farklı şehirler farklı uğraşlar derken o ara forumun tamamen kapandığı bir sürece girdik. Sanırım uzun bir aradan sonra da, "Pepelek" kapandı, "Paticik" açıldı. O zamanda bugüne geçen süreçte de Dynamic ve arkadaslarının da taşın altına elini koyarak yaptığı uğrasları takdir etmek lazım.

1999 senesinde açılan Ultima-tr'den, 2021 Paticik'e geçen 22 seneyi düşünürsek, benim buraya hala mesaj atıyor olmam bile başlı başına saçmalık 😄

Başlıkları azaltıp, genelleştirip, tekrar community'yi toparlamakta fayda var buna ben de katılıyorum. Ama forum dışında buluşup sosyalleşen bir grup olmadan da, forum bir yere kadar yürüyebilir tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Haz 2021, 18:35

güzel yazmışsın, benim de en çok özlediğim ortam o. garbage'a da çok karşı çıkmıştım vaktinde, proto-discord o oldu. "uzun uzun yazılır/okunur mu ya" denen bir noktaya gelmişken senin campaign başlığını görünce neyi kaybettiğimizi tekrar düşünmeden edemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Haz 2021, 18:55

Uzun uzun yazıp okunma yeri reddit oldu biraz şimdi ama, orda da türkçe içerik yok. Şuan buraya gelip bişeyler yazıyosam hem bu yüzden hem de nostalji hissinden heralde. 

Bi de tabi, anlık içerik kirliliği olan bi dünyada yaşıyoruz artık, Tiktoktur bilmemnedir. Bunlara bence bir reaksyon olarak, uzun süreli içerik üretimi ve tüketimi de çok arttı özellikle son 3-4 senede. Ben bunu Critical Role izlerken hayretlerle farkettim işin doğrusu. 4 saatlik frp oynayan bir ekibin vidyosu var ve yüzbinlerce kişi başına oturup izliyor.

O yüzden iyimser bakılabilir forum konusuna, kafa patlatılabilir bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 06:57

Şu pandemi bitsin, bir İzmir bir İstanbul buluşması ayarlayıp ortamı yeniden ısıtabiliriz, iyi fikir.

2005'den beri üyeyim, hiç "pati buluşması" na katılmadım :) muhtelif çekirdek pati ortamlarına girdim çıktım (allah bereket versin :) )

@Gimli Sizinle bir EU4 multi yapmıştık, hatırlarsın mutlaka. Feci eğlenmiştik mesela. Bu tür aktivitiler de planlayabiliriz. Dediğin doğru, GELİN VE FORUMA İÇERİK ÜRETİN diye zorla olmuyor, ortamı ısıtmakta fayda var.

sipeyskeyk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 07:02

ben sipeysin masasında hesap ödemem, pamuk eller cebe...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 07:04

hadi len. 

Esh'le rakı yapcaz İzmir'de, Temmuz Ağustos gibi gelecekmiş. Gelirsen ısmarlarız.

Ama bir söz vermen lazım.

Masa daha 1. dubledeyken mezeleri bitirmeyeceksin ekmekle sıyıra sıyıra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 10:09

gelin kaynaşalım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 12:40

Buraya yorum yazan herkes 2 arkadasini davet etsin foruma. Gelenler de ben X'in davetiyesi ile geldim, melaba yazsin.

Sonra o arkadaslar el atip ilgi alanlari neyse o konularda mesajlar gondersinler. Bizlere bir seyler ogretsinler. 

2 ay icinde eski forum geri gelir. 😉

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 13:58

Mantıklı. Ben açılışı yapayım. Hesap açarken beni X gönderdi mi yazsın geldikten sonra yeni gelenlere mi yazsın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 11 Haz 2021, 16:19

Mesela ben eski nick'imi ve mesajlarımı geri alabilir miyim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Haz 2021, 13:13

@DynamicK sevgili Urza'nın eski nickini ve mesajlarını geri almak mümkün müdür?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Haz 2021, 15:13

Evet mümkün. Hallediyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Haz 2021, 16:23

Mesajlar da geldi mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Haz 2021, 19:17

forum kapanip yeni sisteme gectiginde ne varsa kayitta o duruyor. daha oncesi yok malesef. gordugum kadari ile son girisini saymazsak 2007 den kalma mesajlar var hesabinda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 08:18

Ben de Grego yu geri getirmek istiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 08:33

Gelmese de sen minik minik acılar çeksen. Böyle içinde hiç dinmeyen bi özlem olsa ve biz sürekli dalga geçsek seninle. Çok mu şey istiyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 09:45

Efendilik, adap, paylasim ve katki getirelim.

Onlari yapinca hesap/nick vb daha bir anlam kazanir her hesap degerlenir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 10:01

^ şunu yapsak büyük ölçüde bu mesele çözülür bence kendiliğinden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 11:57
2 saat önce, DynamicK dedi ki:

Efendilik, adap, paylasim ve katki getirelim.

Onlari yapinca hesap/nick vb daha bir anlam kazanir her hesap degerlenir.

Efendilik isteyen paticik’e mi gitsin diyoruz arkadaşlar arasında?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 13:21

daha fazla paylaşım için z kuşağı falan çekmek lazım foruma, o enerji anca onlarda olur. ama onlarda öyle bir ilgi var mı, biz onların ilgisi nasıl çekeriz bilmiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Haz 2021, 16:31
4 saat önce, neutrino dedi ki:

Efendilik isteyen paticik’e mi gitsin diyoruz arkadaşlar arasında?

yok sut isteyen paticik'e gitsin diyelim. sutu efendi gibi veren olursa o zaman anlasiriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Haz 2021, 09:10
On 15.06.2021 at 11:33, axedice dedi ki:

Gelmese de sen minik minik acılar çeksen. Böyle içinde hiç dinmeyen bi özlem olsa ve biz sürekli dalga geçsek seninle. Çok mu şey istiyorum?

isteyip sonra yazdığımı unutuyorum ama, seni karıncalandırmak için arada girdiğimde daha da bi özlem içinde yazayım, nostalji falan da yaparım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...