Jump to content
KillJoy

Küçülmeye mi gitsek ?

Öne çıkan mesajlar

§ 20 Eyl 2022, 21:16
On 19.11.2021 at 21:00, Emaleth dedi ki:

Hehe klasik pati threadi varmış, aylar sonra hortlatiym bari. Tespitler havalarda uçuşmuş, söylenecek bişey de pek kalmamış aslında, telefondan yazdığım için nefis alıntılı filan da katıldım diyemiyorum ama güngör 5. Sayfada pratik sebepleri iyi özetlemiş sanki..

Forum dediğin şey her gün bakmayınca pek olmuyor, yerine her gün baktığın başka şeyler geliveriyor, o yüzden x küstü y yüz çevirdiden önce kendi adıma sebep olarak kapalı kalınan dönemleri ilk sıraya koyabilirim. Altyapı değişmesi de baya bi soğuttu beni, bu yaşımdan sonra add on ekle, ayar yap filan zul geliyor, o da önemli gibi... 

Yoksa hep trolldünüz, orda bi problem yok, hehe. Ama şu var: tanıdık ve hatta yer yer kanka trollerden, birden “bu düdük kim len”e zıplayınca (araya zaman girince zıplama oluyor çünkü, o adım adım ilerlemeyi kaçırıyor insan) insanın trollüğe tahammülü de azalıyor. Bi seferinde bi yok olduydum, geri geldim bi sürü forum meşhurları çıkmıştı abuk sabuk, en aktif onlar, onların olmadığı yerde de namları yürüyor, şakalar oralardan referansla yapılıyor filan… bi öğürdüğümü hatırlıyorum mesela. 

discord’a kaydı diyorsunuz, ben discordca bilmiyom, hayatımda kullanmadım filan ama, sam’in dedikleri mantıklı geldi: aynı şey olmasa gerek. Discord daha irc diil mi?

he, hala ara ara elim bookmarka gidiyor (genelde nerd ilgi alanlarım tetiklendiğinde), aha bakın yine burdayım 22 sene sonra, kürkçü dükkanı tam… ama gelip bakıyorum mesaj sayısı az, tanıdıklar az, konular tırt, mesajlar ilk bakışta meh, hop, geri dönüyorum hayatıma… deseniz ki dark-dr var, bonepart var, xunn geldi, aquila burda, dom arada uğruyo, blackrose var, orçun yardırıyo vs vs… (daha isim yazamıycam elim şişti, siz kendinizi biliyosunuz cicilerim :P) her gün gelirim ayol. Kitle önemli, aşinalıklar, mükerrer şakalar, ortamı ortam yapan tiplerin görünürlüğü önemli... Bunlar gelsin her mesajımı trollesin, başımla beraber. Ama tanımadığım etmediğim hıyarlarla muhatap olmak için çok yaşlıyım artık yaw, aralıkta 14 olucam oohoooo… şurda bir sam wot’u okumak, aradan el sallayan bi sesu görmek, bi gimli postuna rastlamak için 9 sayfa gitti kalan kısa ömrümden piiii..

neyse, seviyom burayı çok. elim kolum tutmayana kadar ara ara uğrarım. Ööle aileye işe güce karıştılar açıklamasının bizzat anti teziyim ben, öyle düşünün. Ortama geldiğimde zaten çalışıyordum, adminken evlendim (16 sene oluyor), şimdi bi ayağım çukurda hala bond konuşmak için soluğu burda alıyorum filan. Çok şeyapmayın yani, buradaki muhabbetin dengi bilinen türkçe internetlerde hala yok 😉

canimm nasilsin??

ne bileyim, eskiden ortak payda vardi.. UO gibi, ordan arkadas olduk hepimiz.. sonra 5-10 yilda bir girer olduk, o eski communitydeki insanlari bulmak tabi zor. sen istisna olsan da cogu kisinin de IRL seyleri oldu:*)

Buna ek olarak genel forum formatinda bir communityi buyutmek zor..

reddit, 4chan gibi massive yerler disinda forumlar nasil survive ediyor? ya cok specialize oluyor (motosiklet forumu, body building forumu vb) ya da cok marketing ($ harcayarak) yapip cok uye alip herseye her konuya vakif olunulmak zorunda.. paticik'in/pepelek'in yapisi bu degil.. 

bugun twitter, twitch ve evet, discord varken baska turlu community building zor is.  

ben de artik ne oyun oynayabiliyorum ne bisey o yuzden de paticik'ten uzak kaldim. 7-8 yildir login etmemisimdir herhalde..bir suru eski arkadasimizin da artik curumus ICQ numaralari disinda bir contact infosu kalmadi.. o yuzden discord gibi, genel, cok kiside bulunan bi appde bir paticik channel'i belki de cok fena bir alternatif olmaz.

her dosta cok sevgiler, selamlar 🙂 

deviL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...