Jump to content
KillJoy

Küçülmeye mi gitsek ?

Öne çıkan mesajlar

§ 27 May 2021, 10:19

Selamlar,

Daha önce fikrimi belirtmiştim bu konudaki.. bazı arkadaşlar destek oldular, bazıları ise sessiz kaldılar.. Fakat sanki artık harekete geçmemiz gerekli...

Son bir kaç senedir, forum nüfusumuza büyük kalıyor.. Nüfusumuz azaldıkça hayalet foruma dönüşüyoruz. Hareketi arttırmak için, kullanılmayan topicleri arşivleyelim. Benzer tpicleri birleştirelim. Öneri olarak alttaki görselleri hazırladım. İyi niyetli olarak hazırlandı.. Bence çok daha fazlası yapılabilir. Çok daha fazla küçülebiliriz. Ne dersiniz?

spacer.png

önceki: pativ1.jpg

KillJoy tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 10:34

ne olacak ki küçülünce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 10:35

herkes birbirinin açtığı başlığı daha çok görecek. görmüşken de yazacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 10:38

üye olmayana küçültülmüş hali gösterilebilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 10:38

@KillJoy, hemen küçültelim o zaman öyle bişey olacaksa.

Fistan tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 11:18

tüm aktiviteler kısmında ayar yapınca anlık her şey gözüküyor zaten. amaç anlık takipse küçülmenin ekstra faydası olmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 11:48

Donanımhaber'le birleşelim bence büyürüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:01

mesele forumun büyüklüğü değil, insanların yazmaması. son bir haftada mesajların %90'ı sedat peker ve beşiktaş şampiyon başlıklarındaydı herhalde. forumun esprisi spesifik konuları girip başlığında konuşabilmek, tartışabilmek. yoksa discord gibi çorba, neyin nerede konuşulduğu belirsiz oluyor zaten.

futbol ve politika konuştuğumuz kadar oyun, film, eğlence, kültür vs konuşsak zaten mesaj hacmi katlanır. "artık politika ve futbol hariç ilgi alanı kalmadı ziyaretçilerin" gibi bir tespit yapamıyorum çünkü gene gidip discord'a yazıyorlar diğer bütün ilgi alanlarında karman çorman. yazmış olmak için deşarj oluyorlar ama okuyanı az, bir sayfa önce yazdığını tekrar koyuyor insanlar. tam facia.

artık hiç kullanılmayan eski mmo bölümleri arşivlenebilir belki ama ilgi alanları vs'yi azaltmak tam tersi baltalar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:19

Mmo bölümlerini arşivlemek, vay arkadaş oyun forumunun düştüğü hallere bak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:22

oynayan yok eskimiş oyunlar, oyun forumunun düştüğü bi hal yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:29
7 dakika önce, miyaw33 dedi ki:

Mmo bölümlerini arşivlemek, vay arkadaş oyun forumunun düştüğü hallere bak

yani 10 yıl önce de yapılan şeydi oynanmayan oyunları arşivlemek. genel bölümlere dokunulmamalı ama. bakıyorum mesela birkaç bölüm var en son 2-3 yıl önce yazılmış.

ama yani bu bölümler var diye insanlar yazmıyor değil mesele. arşivlense de etkisi olmaz trafiğe.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:31

discord yüzünden :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:35

Ben mesela yazasım gelmediği için yazmıyorum.

Hatta bazen yazıp yazıp siliyorum, birileri çıkacak götünden anlayacak veya muhalefet olmak için muhalefet olacak yine diye düşünüp, hiç enerjim yok uğraşamam şimdi diyip sildiğim oluyor. Herkeste Sam enerjisi yok, bendekine usanmışlık diyin, küskünlük diyin. Hala severek takip ediyorum her gün, uzun uzun okuyorum, o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:39

dynun o bende de var. "şimdi bunu yazarsam bütün gün uğraşmam lazım cevaplarla" deyip vazgeçtiğim oluyor öyle. bazısı usandırıyor çünkü. ama kafamdakini gelip buraya yazıyorum gene yazacaksam.

öte yandan düşük aktivite de caydırabiliyor. iki haftadır mesela backlogumdan birşeyler izledim, anime bölümüne yazasım var ama cevap yazmak bir yana gelip okuyan olacak mı ondan bile emin değilim şu anda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:43

pozitif bir forum olalım o zaman. negatif söylemler yasak olsun forumda. polyana olur geçiniriz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:44

Acikcasi ben de biri yazsa da okusa diyorum, ama kimse de okumayacak yazdigim havaya gidicek diye kendim yazasim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 12:45

negatif yasak olmasın da trollük çok fazla benimsendi, denizdeki artan yosun gibi boğdu yaşam ortamını tartışmaların.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:03
31 dakika önce, sipeyskeyk dedi ki:

discord yüzünden 🙂

Her kotulugun basi diskort

cicibeybe tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:04

uzun uzun anlatmaya gerek yok aslında ama örnekli şekilde süreç benim için şu şekilde işliyor;
"tüm aktiviteler" şeklinde forumu kullanmayan kullanıcılar(benim gibi) ilgili alandaki topiklere bakıyor.

İnternet konusunda girdim diyelim. Tek bi tane güncel topik var. ikinci açılan topik bir ay eski. Sonra çıkıyorum Mobil Cihazlara giriyorum. Oradan Programlama'ya, sonra oradan Donanım& Yazılım'a giriyorum hepsinde güncel birere topik var  altta kalanlar eski.. hele ilk sayfada 2-3 sene eski topikler var. wtf! Bir adet Pati Tech Başlığı olsa yeter. 

Ne yararı olacak?

• - Benim gibi hala eski sitilde forumu kullananlar, ilgili konuya girince eskiye nazaran daha güncel topiklerle karşılacak. Forumda adam kalmadı gibi hissedilmeyecek. (daha az hissedilecek)

• - Bi topikten diğerine geçerken, konu değiştirmek zorunda olmayacağım. daha iyi UX

• - En önemlisi, etkileşim artacak. Açtığım topik, çok daha fazla insan tarafından görülecek. Fazla görülünce insanlar daha çok dahil olacak(umuyorum)

3ün1'i için bile böyle bi değişiklik yapılabilir. Bunun için çok geç kalınmış da olabilir. Görüciiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:13

ya baktım senin öneri ss’e de atıyorum vizyon ile çizgi birleşmez, birleşmemeli mesela. çizgide yeterince çektik güncel başlıklardan gelip trolleyenleri. pc bölümünde bile “ıyy bu konsol oyunu, o bölüme açın” diye trolleyen var. bakılmak istenmeyen yerleri tek tek gizleme eski sistemdeki gibi yapılamıyor denmişti, o değişebilir mi bilmiyorum.

şu anda kharon’un dediği mesele kısıtlıyor insanları herhalde. kartopu etkisinin tersi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:17

pati tech de oyle birlesmemeli bence zaten. Ki oyle bi forum dolanma tarzi da yok, forum takibi guncel mesajlardan yapiliyor, konu acmak istendiginde ilgili bolume gidiliyor sadece. O kapi bu kapi dolanilan bir yapi hic bir zaman olmadi. 

Guncel mesaj olmasa hadi bir nebze, klik sayisi azalirdi o sekilde. Ama zaten onun cozumu var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:23

abi kharon'un dediği meselen çok önemli. aynı duyguyu hissediorm.. eşşek gibi araştırıp paylaşım yaptığım topikler oldu benim(trollemek için bile olsa). Birileri görmeyecekse niye paylaşım yapayım? 

11 dakika önce, Sam dedi ki:

vizyon ile çizgi birleşmez, birleşmemeli mesela.

niye? Invincible izleyen adam, Battlestar Galactica izleyemez mi? Ben diyorum ki, müzik de birleşsin hatta..

11 dakika önce, Sam dedi ki:

“ıyy bu konsol oyunu, o bölüme açın” diye trolleyen var. 

o troll'e muhtacız şu an..

7 dakika önce, KHaRoN dedi ki:

pati tech de oyle birlesmemeli bence zaten.

niye? Bütün hepsini birleştirsen bile , ana sayfada yine 6 ay eski topike ulaşabiliosun. 

hele Karalama Defterinde 2014 yılından topik var.

10 dakika önce, Sam dedi ki:

bakılmak istenmeyen yerleri tek tek gizleme eski sistemdeki gibi yapılamıyor denmişti, o değişebilir mi bilmiyorum.

gizleme yapılmasın abi, herkes birbirinin yazdığına maruz kalsın istiyorum. Etkileşim böyle bir nebze artabilir.

KillJoy tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:32

evet kharon’un dediği gibi şu anki trafikte güncel mesajlar işlek başlıkları öne çıkarıyor. sedat peker ve beşiktaş harici çok hızlı diğer başlıkları altta bırakma yaşanmadı son bir haftada mesela.

killjoy, invincible izleyen bsg izliyor da bsg izleyen jojo izlemiyor mesela öyle diyeyim. en son geçen hafta başlığında tartıştık mesela anime önyargısı diye, özellikle işsiz güçsüz gelip trolleyen var. daha da çoktu, güncel mesajlara kızıyordum hatta o yüzden sağdan soldan boşta gezen troll taşıyor diye. gene vizyon’un trafiği zaten fazla, diğer animasyon tartışmaları daha da marjinalleşir.

trolle hiçbir zaman muhtaç değiliz, trollden ötürü muhtaçmışız hissine kapıldık. insanları gitgide kaçırtmasaydık serbestiyet adına bugün bu sohbetler olmazdı. bütün sohbet insanların birbirini trollemesi olacaksa da zaten o gün geldiğinde resmi olarak kapatalım gidelim.

trafiği düşük bölümler kendi aralarında birleşmesi düşünülebilir belki ama trafiği yüksek bölüm altına taşınmamalılar vizyon gibi. vizyon yeterince aktif. ben şimdi railgun üçüncü sezonu ile ilgili birşey yazınca ertesi gün ikinci sayfaya düşecekse hiç yazmam o zaman.

Sam tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 May 2021, 13:39

Sam, Dynun, Ben bıkmayıp küsmeyip gitmiyorsam hiçbirinizin küsmeye / yazmamaya hakkı yok. İnadına yazın, inadına öldürmeyelim şu forumu. Bu kadar yıl ayakta tuttuk, emekliliğe kadar dayanalım. Sonra zaten bütün gün yazacağız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...