Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kargoyla elektronik eşya göndermek

haleluya

Öne çıkan mesajlar

Kullanmadığım bir telefonu memlekete göndermek istiyorum ama malum son zamanlarda çok sayıda, kargoda bir şekilde kaybolan ya da alenen çalınan elektronik eşya haberi gördüm. ürünün fiyatını beyan ederek, sigortalı kargo göndermeyi önermişler, ancak bu beyan nasıl olacak bir bilgi bulamadım. Ürünün faturası elimde yok. bazı firmalar orijinal paketinde olmayan elektronik eşyalar için sorumluluk belgesi imzalamadan taşımıyorlarmış. Mesela Yurtiçi kargoda "Neleri Gönderebilirim?" açıklama yapılmış ancak cep telefonu ile ilgili bir ifade göremedim. Yurtiçi kargo ile sigortalı bir şekilde gönderebilir miyim?

Çoğu zaman  gelen kargocular pek dikkatli de devranmıyorlar. En son verdiğim siparişi getiren kargocu TC kimlik numaramı aldıktan sonra kısa mesaj ile kod gelmiş olması gerektiğini söyledi. Herhangi bir numara gelmediğini söyledim ve önemli değil dedikten sonra gitti. Şubeye kimlik numarası söyleyerek başkalarının kargolarını alanlar olmuş. Ekşi'de şikayet edenler vardı. Daha önce elektronik eşya ya da yüksek değere sahip bir eşya kargolamadım. Eve teslim ya da şubeye teslim, sigortalı sigortasız gönderim ya da en mantıklı ve güvenli bir şekilde nasıl gönderebileceğim hakkında bilgi verecek tecrübesini paylaşabilecek olan var mı? Önerilere açığım.

Sosyal ağlarda paylaş

Genel dağıtım merkezlerinde sorun az olsa da ana sorun gönderen ve alan şubelerin kalitesi. İş yerime yakın olan MNG şubesi rezil ötesi , evime yakın olan MNG gayet iyi çalışıyor. Aynı şekilde giresun tireboludan yerel ürün alıyorum, karton koli açıktı geldiğinde ürün eksikti. Gönderen firma zaten bu konuda MNG ile sorunları olduğunu söyledi 7-8 kere ürün çalınma olayı olmuş. MNG de bir kargom hatalı adrese gitti 1 ay vermedi alan kişi sonra gönderene geri gitti.

UPS de uzun varış süresi - gönderim 2 hafta kargoda kaybolmuştu.

Şans meselesi olayına döndü..

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Sanki böylesi durumlarda devlet kurumu olduğu için (ya da olmasına rağmen ? ) PTT en güvenlisi gibi geliyor bana. Etraftan PTT hakkında şikayet okudukça şaşırıyorum, bizim burada en uzun süredir en sorunsuz çalışan kargocu onlar

PTT kargo sigortası yapıyorlar sanırım. Verdikleri formda beyan ediliyormuş ancak sözlü beyan mi olacak yoksa PTT kendi mi belirliyor ya da fatura mı istiyorlar bilmiyorum.
Resmi kurum olduğu için bir adım daha önde. Sigortalatıp APS göndermek mantıklı gibi ama beyan konusu nasıl olur bilmiyorum. Araya hafta sonu da girdi gidip soramadım.

3 saat önce, Narstil dedi ki:

Genel dağıtım merkezlerinde sorun az olsa da ana sorun gönderen ve alan şubelerin kalitesi. İş yerime yakın olan MNG şubesi rezil ötesi , evime yakın olan MNG gayet iyi çalışıyor. Aynı şekilde giresun tireboludan yerel ürün alıyorum, karton koli açıktı geldiğinde ürün eksikti. Gönderen firma zaten bu konuda MNG ile sorunları olduğunu söyledi 7-8 kere ürün çalınma olayı olmuş. MNG de bir kargom hatalı adrese gitti 1 ay vermedi alan kişi sonra gönderene geri gitti.

UPS de uzun varış süresi - gönderim 2 hafta kargoda kaybolmuştu.

Şans meselesi olayına döndü..

Mng'nin kargonun gideceği yerdeki şubesi iyi çalışmıyor. Aras aynı şekilde kötü. Yurt içi fena değil diyebilirim en azından İnternet alışverişlerinde büyük bir sorun yaşanmamıştır. Ups sadece pasaport olduğunda eve teslim yaptıklarını hatırlıyorum onun dışında eve teslim yapmadılar hiç bir şekilde ve geç geldiğini hatırlıyorum.

3 saat önce, neutrino dedi ki:

kurye ile calismak en guvenlisi cok hassassa

Kurye derken açabilir misiniz biraz?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...