Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMO Oyunları

bugr4

Öne çıkan mesajlar

Bu ara MMO'ya merak saldım. Geçmişte de Metin 2 denemiştim ama o zamanlar küçük olduğumdan CS ve GTA gibi oyunlar daha ilgi çekici geliyordu. Bilgisayarım değiştirdiğim de yakın bir zamanda oynamaya başlayacağım. Daha çok yeni nesil oyunları seviyorum grafikler önemli değil ama çok da kötü olmaması her zaman daha iyi olur. Ben hikayeden çok oynanışa, animasyonlara ve karakter dizaynlarına önem veriyorum. Benim isteklerime uyan MMO türü oyun yazabilir misiniz yada var mı ? (Birde içinde çok fazla gereksiz item ve slot barındırmayan oyunlar olursa daha iyi olur.)

Sosyal ağlarda paylaş

final fantasy online çok iyi. free trial olayı da pek cömert, sırf onunla bile 400-500 saat kadar oynayabilirsin. kitle de güzel, oyun da aktif. tek handikapı japon işi şeyler sevmiyorsan sarmayabilir, ama ilk üçte benim için. klasik mmo kafasını yaşayabileceğin holy trinity barındıran son birkaç oyundan biri. böyle tarifsiz bi huzur var oyunda, değişik ve yaratıcı sınıfları var. sağda solda öyle casual dolaşıp etkileşmek bile güzel.

eso güzel de, biraz donuk bi tarzı var. çok aktif olsa da hiçbi zaman mmo hissi vermiyor. endgame ve pvp keyifli. cyrodiil haritasına girince çıkamıyorsun.

swtor var, çok detaylı derin oyun da sw galaxies gibi sandbox değil. wildstar tarzı bi mmo, gayet lineer her şey. sınıf hikayelerini bitirmek için bile oynanır bence. baştaki bunlar ne bu ne demek bu ekran ne hissini atarsan aslında karmaşık değil. 

guild wars 2 de deli gibi oynadım, tam sosyal mmo hissi veriyor. içerik çok. dungeon raid keyfi alamazsın ama onun dışında açık dünyası çok başarılı. wow'dan sonra en karakteristik ve stilize oyun dünyası diyebilirim mmo'lar içinde. gözün gönlür açılır, sürekli bir yerlerde birileriyle bir şeyler yapıyorsun. oyun insanları kaynaştırmak üzere tasarlanmış. pvp si çok zevkli, ama dediğim gibi dungeon raid falan atayım diyorsan pek senlik olmaz.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Borlach dedi ki:

Bu bebe hayatını yakmayı kafaya koymuş. Ya ecchi anime soruyo ya mmo.

DERS ÇALIŞ OLM DERS!

Ecchi ve MMO pek izledigim yada oynadigim bir şey değildi ondan sordum. Birde eskiden en büyük MMO topluluğu burasıymış. Öyle duyduydum. Ders de çalışıyorum notlarım genelden yüksek. Animeye ecchi ile başlamıştım ve sarmıştı başka bir türe geçiş yapmadım sarmaz diye. Daha sonra Sword Art Online ve One Piece gibi yapımları izleyip başka türlere yöneldim. Birde zaten MMO da hikayeye bakmamamın sebebi pvp atmak görev yapmaktan ziyade. MMO dışında zaten başka oyunlara saatlerimi harcıyorum pek bir şey değişmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kolay aslında cevap;

MMO özellikli single player istiyorsan:

Elite: Dangerous
Elder Scrolls Online
Sea of Thieves

Klasik MMO istiyorsan:

World of Warcraft
Final Fantasy XIV
Black Desert Online

Old School takılacaksan:

RuneScape

Meslek edinmek, ekonomi öğrenmek, politikaya bulaşmak, diminishing return olmak, içindeki kötü adamı ortaya çıkarmak, savaşlara katılmak istiyorsan:

EVE Online

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, GERGE dedi ki:

Kolay aslında cevap;

MMO özellikli single player istiyorsan:

Elite: Dangerous
Elder Scrolls Online
Sea of Thieves

Klasik MMO istiyorsan:

World of Warcraft
Final Fantasy XIV
Black Desert Online

Old School takılacaksan:

RuneScape

Meslek edinmek, ekonomi öğrenmek, politikaya bulaşmak, diminishing return olmak, içindeki kötü adamı ortaya çıkarmak, savaşlara katılmak istiyorsan:

EVE Online

Kaç tanesi parayı basanın güçlü olmadığı bir oyun. F2W var mı hiç?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Black Desert P2W.

EVE Online pay to suffer.

Elite: Dangerous, Elder Scrolls Online, Sea of Thieves oynamak için satın al.

Diğerleri aylık ücretli.

O listedeki tek beleş oyun Black Desert. Yani beleş değil de 10TL bir şey.

Ama çoğunu para vermeden önce epey bir oynayabiliyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadar gördüğüm tek f2p ve p2w olmayan oyun path of exile ya. daha çok pay not to suffer mı denir ne denir artık. güzel model. biraz harcama yapıp gameplayini rahatlatıp sonsuza kadar devam edebiliyosun mis.

edit: rpg olarak. yoksa apex, fortnite falan gibi oyunlar var elbette.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 14.05.2021 at 17:07, bugr4 dedi ki:

(Birde içinde çok fazla gereksiz item ve slot barındırmayan oyunlar olursa daha iyi olur.)

şundan ötürü hiçbir tavsiye veremedim çünkü mmorpg deyince elle tutulur bildiğim hepsi bunun üzerine kurulu, o itemları yenileyip slotları doldurma üzerinden gidiyor.

eso ve swtor önerebilirim ama item kovalamadan oynanabilecek ama single-playermış gibi oynandığı sürece. işin mmo kısmına girince coop veya pvp olarak, o slot doldurma ve item yenileme zaruri.

genel olarak ben de mmo'ya başlamanı pek önermem, hem düzgün oldukları dönem geçti, hem de çok fazla zaman istiyorlar geneli o slota item doldurma işi için. o süreyi başka oyunlara ayırmak daha eğlenceli.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...