Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3 Adet Cihaz İçin Öneri (e-book - smartwatch - android tv)

BonePART

Öne çıkan mesajlar

1. Peder Bey'e bir kitap okuyucu almayı düşünüyorum. Kindlelar var sahibinden de bir sürü. 300 350 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-kitap-dergi-film-kitap-elektronigi-aksesuar-kindle-4-jenerasyon-921169646/detay

gibi. Bunlardan alsam işini görür mü? Şu modeli al bunu alma adediğiniz bir şey var mı?

2. Hatun kişiye bir smartwatch almayı düşünüyorumd aandroid telefonla kullanmak için. benim asıl derdim telefonu sessizde olunca kolunda saat titreşsinde ulaşabiliyim felan da tabi onun dışında işte müzik dinlemedir felan bişiler yapabilsin. huawei htc felan önerisi olan var mı uygun fiyatlı (bu sıfır olcek)

3. son soruda bir android tv zımbırtısı almak istiyorum. tv'miz smart ama ancak kendine smart. netflix, spotify, youtubela felan kullanmak için bir android tv zımbırtısı arıyorum.

varsa bunnara öneriniz hatta linkiniz kısa malbuş.

BonePART tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

E-kitap okuyucu için Kobo Libra şu an en iyi model bence, dediğinin 6-7 katı fiyatı var ama. Kobo Glo HD alabilirsin ikinci el. En azından ışıklı ve 300ppi olması gerek derim. Ekran çözünürlüğü düşünce ekranda pikseller görünüyor, ışık olmayınca da okuması zor oluyor, normal kitaba göre karanlık oluyor. Işık daha önemli. Evde Libra yanında yedek olarak Glo HD tutuyorum ben de. En ucuz sıfır model Kobo Nia, ışıklı ama 300ppi değil.

TV için Xiaomi Mi Box S 4K direk. Ben kullanıyorum, epey de memnunum. Gamepad alırsan Retroarch filan da çalışıyor bunda, TV'yi retro konsol olarak kullanabiliyorsun güzelce. PSX'e kadar tam hız 60 fps çalışıyor. PSP filan çalışıyor. HDR var ama Dolby Vision yok. Netflix'de Dolby Vision kullanamamak kötü tabii ama TV'de Dolby Vision yoksa önemli de değil elbette.

Akıllı saat işi için gözüm kapalı bunu öneririm: Samsung Galaxy Watch Active2 40mm Kendim kullanıyorum, tamamen memnunum. Huawei Watch GT2 var daha uygun fiyatlı ama 1400 vs 1700 yani, aradaki fark çok yormaz diyorsan değmez ucuzu.

Sosyal ağlarda paylaş

Galaxy Watch Active  2 hanımda var, bende galaxy Watch var resmen zulüm bu saatler. Az müzik dinliyorsun su gibi şarjı gidiyor, görüşme yapıyorsun zaten Bluetooth mesafesindesin aç telefondan konuş yani, o kadar nadir lazım oluyor ki anlatamam. Sıçarken telefonu falan unuttuysan aha o zaman lazım. Onun dışında ben spor yaparken Bluetooth kulaklıkla müzik dinlerim telefon taşımam diye almıştım,max 1.5 gün gidiyordu dha ilk aldığım zamanlar yaptığım spor da 1.5 saatti, şimdi akşamı anca görür herhalde. Hafızaları da belli zaten telefon yanında yokken Spotify açamıyorsun, hafızadan oynatabiliyorsun işte 100 küsür tane şarkı anca alıyor. 

Sırf ulaşmak için diyorsan bileklik al iyisinden geç. 

Of ne gömdüm be 

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, Liebe dedi ki:

Galaxy Watch Active  2 hanımda var, bende galaxy Watch var resmen zulüm bu saatler. Az müzik dinliyorsun su gibi şarjı gidiyor, görüşme yapıyorsun zaten Bluetooth mesafesindesin aç telefondan konuş yani, o kadar nadir lazım oluyor ki anlatamam. Sıçarken telefonu falan unuttuysan aha o zaman lazım. Onun dışında ben spor yaparken Bluetooth kulaklıkla müzik dinlerim telefon taşımam diye almıştım,max 1.5 gün gidiyordu dha ilk aldığım zamanlar yaptığım spor da 1.5 saatti, şimdi akşamı anca görür herhalde. Hafızaları da belli zaten telefon yanında yokken Spotify açamıyorsun, hafızadan oynatabiliyorsun işte 100 küsür tane şarkı anca alıyor. 

Sırf ulaşmak için diyorsan bileklik al iyisinden geç. 

^ this

bu isin iki ucu var. Ya apple ekosistemindesindir apple watch alirsin, ya da mi band 5 (6 si yolda geliyor) alip ucuza kafana bakarsin. 

Hem de cirkin bi saat takmama bonusu geliyor yaninda. Bunlarin ekransiz falan sadece sensor ve titresim motorlu bileklik formatini yapsalar alacagim ben de. 

tv icin chromecast 3 android tarafinin iyisi, ama f/p Mi box s 4k orasi ayri. mi Stick olan bile baya iyi duz app uzerinden prime, netflix ivir zivir izlerken. Karsilastirma videolarinda hiz farki bile yok. Biseyler castlamaya gelince, veya plex server a baglanayim vs dedigin zaman mi box islemcisiyle farki acmaya basliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Akıllı saat olayı nasıl kullandığına bağlı. Şunlar gerek bana, önerdiğim hepsini çok iyi veriyor:

• Güzel bir saat. Saat çirkin değil, always-on OLED ekranla güzelce çalışıyor.
  • Alarm, ilaçlar olsun, sabah uyanmak olsun, toplantılar olsun doğrudan telefonları alarmları ve takvim şeylerini çalıştırması iyi.
  • Birinin aradığını görebilme, mesajları alabilme. Ofiste ve evde sürekli telefon önümde dolaşmak istemiyorum, telefonu atayım kenara, arayan olunca, mesaj çeken olunca saat göstersin. Rahat rahat kulaklık takayım çalışırken, evdeyken oyun oynayayım, ama müvekkil arayınca da kaçırmayayım.
  • Müzik kontrolleri, dışardayken ya da evde yatağımda uzanıyorken telefondan çalan müziği kontrol etsin, doğrudan saatten çalma niyetim yok.
  • Hava durumu, takvim, ajanda çalışsın.
  • Bir de kalp atışlarını güzelce ölçsün, günlük durumumu göstersin. Spor için değil bu, günde iki beta blocker alıyorum, çarpıntı ve ritim sorunları var. Takip etmek iyi oluyor.
  • Genel bildirimler de göstersin işte.

Bunların hepsini sorunsuz veriyor bu saat. Huawei de verir büyük ihtimalle ama Samsung telefon - Samsung saat ikilisi daha uyumlu. Mesela ikisi de Samsung olunca Bluetooth gerekmiyor, telefon ve saat aynı ağa bağlıyken de çalışıyorlar. Bu önemli benim için, evde ve ofiste saati masamda bırakıp istediğim gibi dolaşabiliyorum.

Böyle. Benim için gimmick olmadı, hayatımın araç gereç düzleminde önemli bir parçası oldu. Samsung telefon olmasa da sadece Bluetooth üzerinden çalışır olsaydı bu kadar beğenir miydim bilmiyorum ama.

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, GERGE dedi ki:

Akıllı saat olayı nasıl kullandığına bağlı. Şunlar gerek bana, önerdiğim hepsini çok iyi veriyor:

• Güzel bir saat. Saat çirkin değil, always-on OLED ekranla güzelce çalışıyor.
  • Alarm, ilaçlar olsun, sabah uyanmak olsun, toplantılar olsun doğrudan telefonları alarmları ve takvim şeylerini çalıştırması iyi.
  • Birinin aradığını görebilme, mesajları alabilme. Ofiste ve evde sürekli telefon önümde dolaşmak istemiyorum, telefonu atayım kenara, arayan olunca, mesaj çeken olunca saat göstersin. Rahat rahat kulaklık takayım çalışırken, evdeyken oyun oynayayım, ama müvekkil arayınca da kaçırmayayım.
  • Müzik kontrolleri, dışardayken ya da evde yatağımda uzanıyorken telefondan çalan müziği kontrol etsin, doğrudan saatten çalma niyetim yok.
  • Hava durumu, takvim, ajanda çalışsın.
  • Bir de kalp atışlarını güzelce ölçsün, günlük durumumu göstersin. Spor için değil bu, günde iki beta blocker alıyorum, çarpıntı ve ritim sorunları var. Takip etmek iyi oluyor.
  • Genel bildirimler de göstersin işte.

Bunların hepsini sorunsuz veriyor bu saat. Huawei de verir büyük ihtimalle ama Samsung telefon - Samsung saat ikilisi daha uyumlu. Mesela ikisi de Samsung olunca Bluetooth gerekmiyor, telefon ve saat aynı ağa bağlıyken de çalışıyorlar. Bu önemli benim için, evde ve ofiste saati masamda bırakıp istediğim gibi dolaşabiliyorum.

Böyle. Benim için gimmick olmadı, hayatımın araç gereç düzleminde önemli bir parçası oldu. Samsung telefon olmasa da sadece Bluetooth üzerinden çalışır olsaydı bu kadar beğenir miydim bilmiyorum ama.

Bu dediklerinin neredeyse tamamını akıllı bileklikler de yapıyor yalnız. Bildirimlerini alıyorsun arayanını mesajını vs. Görebiliyorsun. Ayrıca aynı ağa bağlı olmaları demek wifi nin de ekstra şarj yiyor olması demek, bu hardcore kullanımda şarj ne kadar gidiyor hocam çok merak ettim. Zaten lanet telefonların şarjını takip etmek yetiyor bir de saat takibi yapmak çok sinir bozucu benim için. Akşam spor yaparım diyorum eve geliyorum bir bakıyorum şarj %20. Aod falan açarsan zaten imkanı yok göremezsin 2. Günü yoğun kullanımda. Her gece uykuda şarja taksan e bu seferde uyku takibin iptal, en güzel özelliklerinden biri giyilebilir cihazların. 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece gerekince kullaninca 2 gün, yoğun kullanımda 1 gün gidiyor şarjı. Bildirimleri almaktan öte cevap verebilmek güzel, bilmiyorum band'ler yapiyor mu ama handwriting algılaması baya başarılı. Konuşmak zor durumdayken (eller dolu, bir şey ile uğraşıyorum vb) iyi oluyor, yoksa kullanmıyorum. Kalinlik fotograftan nasil anliyorsunuz bilmem ama ben alirken en incelerden biriydi. Smarthome varsa tv, robot supurge, ışık vs kullanabiliyorsunuz. Wifi olduğu için telefonsuz bir çok şeyi yapmaya devam ediyor. Internet tarayici, youtube vs kullanmiyorum ve zor ama onlar da var. Ne kadar detayli kullandiginizla alakali tamamen, telefon gelince titresin, alarm kurayim diyorsanız gerek yok bence de. 

Şarjı cok hızlı doluyor bu arada, akşam tv karşısında uzanırken biraz taksaniz doluyor zaten

xaty tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

E-Book readerda ucuz bir ürün arama sebebim babama alacak olmam. Yaş çoko nedenle kullanıp kullanamayacağını bilmeden gidip 1000TL harcamak istemiyorum. O nedenle soruyorum böyle 300 400TL bişi alsam bakarım eğer kullanırsa belki iyisini alırım sonra.

Tv aleti herlade bu değil mi?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-dolby-dts-chromecast-pm-HB00000EUG0Z

Sosyal ağlarda paylaş

Kobo glo bende var. Babama almistim bende, kitap vs yukleme kismini kendileri yapamadiklari icin arada benden istiyorlardi sonradan cok zahmetli olduguna karar verdikleri icin kenarda duruyor. Tableti tercih ediyorlar artik genelde. 

Denemek istersen ben yollayabilirim sanirim ama once bulmam gerek tabii. ?

Sosyal ağlarda paylaş

Valla Kharon aslında cok guzel olur ya. Yani gönderirsen denerim eğer hoşuna giderse neyse ücreti anlaşır havale cıkarırım. Yok kullanamazsa geri ostalarım uygun olursa. Kitap yükleme problem değil onu ben yaparım da yani kullanmaya kullanacakmı daha önemlisi okuyabilecek mi.

Tabi satmayı düşünüyorsan

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...