Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Wheel of Time - Amazon

Komutan

Öne çıkan mesajlar

İkinci sezonu onaylanmış.

Bu diziden yüksek bir beklentim yok, çünkü diziye hakkıyla uyarlanması zor bir seri. Mesele Game of Thrones ile kıyaslarsak bunda hem daha fazla büyü, yaratık vs. var hem de birbirleriyle bağlantısı daha az olan bir sürü karakter ve olay var. Epey bir kırpılacaktır. Ama belli de olmaz, belki iyi bir şey çıkar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben castin dandikligini gectim, bu kadar kisiyi ilk sezona cast etmelerini de anlamadim. Bir sezonda iki kitaplik hikaye mi verecekler? Yanlis hatirlamiyorsam Leane ve yanindakinin (Siuan oldugunu saniyorum) ilk kitapta bir yeri yoktu. Ayni sekilde Alanna fln var kafam corba oldu. 

GoTa benzemez bu, 1k sayfalik kitabi yarim sezona sigdiracaklarsa bok gibi olur bence. 

Sosyal ağlarda paylaş

Rosamund Pike dışındakileri tanımadığım için oyuncu seçimlerine henüz kötü diyemem. Bir tek Two Rivers ahalisinin ABD kadar ırk çeşitliliği olması tuhaf olmuş. Bağlı olduğu krallığın vergi almak için adam yollamadığı seviyede izole bir bölge burası ama her nasılsa her ırktan adam toplanmış. Tabii bunu yapmasalar bu defa bütün başroller beyaz olacak. Ama çok da önemli değil, iyi oynadıkları sürece kafama takmam.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, cicibeybe dedi ki:

Ben castin dandikligini gectim, bu kadar kisiyi ilk sezona cast etmelerini de anlamadim. Bir sezonda iki kitaplik hikaye mi verecekler? Yanlis hatirlamiyorsam Leane ve yanindakinin (Siuan oldugunu saniyorum) ilk kitapta bir yeri yoktu. Ayni sekilde Alanna fln var kafam corba oldu. 

GoTa benzemez bu, 1k sayfalik kitabi yarim sezona sigdiracaklarsa bok gibi olur bence. 

ilk kitabi bitiremedim daha dsfsdf

cok zor tek sezon

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

https://deadline.com/2021/07/wheel-of-time-film-adaptation-in-the-works-with-thor-scribe-zack-stentz-1234791590/

Wheel Of Time’ Film Adaptation In The Works With ‘Thor’ Scribe Zack Stentz

iwot productions and Radar Pictures have tapped screenwriter Zack Stentz (Thor, X-Men: First Class) to pen the script for the first of three planned motion pictures based on Robert Jordan’s bestselling series of books, The Wheel of Time.

The first movie will be set several millennia before the time of the books, in a period known as the “Age of Legends”— a futuristic utopia powered by a magical force shared by men and women known as the “One Power.” When an unspeakable evil is unleashed upon the world, civilization descends into chaos, and war blankets the globe. When men using the One Power become insane and destroy much of the planet, a small band of women unite under the White Tower, and are humanity’s last hope of survival.

Sosyal ağlarda paylaş

On 29.04.2021 at 20:37, deadwoll dedi ki:

Ya irklarin belirgin ve onemli oldugu, reenkarnasyon olan bir hikayede de diversity eksik kalsin. Sjw dusmani oldum su diziler filmler oyunlar yuzunden. Resmen fasizm.

Lgbt de gırla olucak bence, son zamanlardaki dizi ve filmlerin olmazsa olmazlari haline geldiler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

nedir ne değildir bilmiyorum da trailer'a bakınca full cgi israfı görünüyor. böyle ince bişiler olur oralardan anlarsın kalite olup olmadığını ama bu hep fail. o ışıklandırmalar, avm'den yeni alınmış gibi duran kostümler, pasparlak benetton suratları, renkli cıvıl sahneler...  fakir ve kötü görünen bi tane adam yok lan bu nasıl orta çağ ahah. atmosfer yaratma kocaman bir sıfır. artık apple reklam ekibine mi çektiriyorlar napıyolarsa, vitrine koyulan dev ekran lcd tv'lerde oynatılacak tanıtım filmi gibi bişi olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

Bütün sahneler ilk sezondandır. Hikayenin kurgusu bir hayli değişecektir ve dizi film formatı için değişmesi de lazım. Yanlış hatırlamıyorsam ilk kitabın en sonuna kadar gördüğümüz aes sedailer sadece Moiraine ve Elaida idi, fragmanda bir sürü görüyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, razzRaziel dedi ki:

nedir ne değildir bilmiyorum da trailer'a bakınca full cgi israfı görünüyor. böyle ince bişiler olur oralardan anlarsın kalite olup olmadığını ama bu hep fail. o ışıklandırmalar, avm'den yeni alınmış gibi duran kostümler, pasparlak benetton suratları, renkli cıvıl sahneler...  fakir ve kötü görünen bi tane adam yok lan bu nasıl orta çağ ahah. atmosfer yaratma kocaman bir sıfır. artık apple reklam ekibine mi çektiriyorlar napıyolarsa, vitrine koyulan dev ekran lcd tv'lerde oynatılacak tanıtım filmi gibi bişi olmuş.

Aynen, sanki The Boys dizisinin yeni bi sezonu amek. Eğlenceli, goygoy yaptıkları yerler de var illa ki ama genel olarak serinin hepsine (5. kitaptayım buraya kadar diyim) karanlık bi hava hakim. Bi de önünde GoT gibi bi yapım var. Senaryo olarak her ne kadar eleştirsek de o kasvetli ortamı güzel yansıttılar kaç sezon boyunca. Bu direkt super hero dizisi gibi durmuş. Çok üzüldüm ya umarım düzeltirler biraz da olsa cgi ı.

Dizi haberleri ilk çıktığından beri saidin/saidar a bağlanma hatta rand ın saidine bağlanmasını kitapta tasvir ettiklerinin yarısı kadar anlatabilirler mi diyodum, umudum kalmadı artık ?

42 dakika önce, Komutan dedi ki:

Bütün sahneler ilk sezondandır. Hikayenin kurgusu bir hayli değişecektir ve dizi film formatı için değişmesi de lazım. Yanlış hatırlamıyorsam ilk kitabın en sonuna kadar gördüğümüz aes sedailer sadece Moiraine ve Elaida idi, fragmanda bir sürü görüyoruz.

Haklısın dizi için hikaye kurgusu değişebilir de 3 kitabı da bi sezona sığdırmaya çalışıp önemli noktaları atlarlarsa GoT'a sövdüğümden daha çok söverim, deepwebden kiralık hekır tutup amazonu hekletirim fsdfs

Sosyal ağlarda paylaş

Üç kitabı tek sezona sığdıracaklarını hiç sanmıyorum ama bir takım yan karakterlerin hikayelerine daha önce girilecektir. Çeşitli Aes Sedailer, Logain, Children of the Light gibi yan karakterlerin hikayelerini Two Rivers tayfasının yolculuğu ile eş zamanlı olarak göreceğimizi tahmin ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...