Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2021 - Bahar

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

3-4 yıldır sezon takip etmiyordum ama sürekli bir eksikliğini hissediyorum. En sonunda bu sezona baştan girebildim, ilgili çeken her seriye bakıp bir liste kurabildim. Eski usul paylaşmaya geldim buraya da ?

Pati olarak hayat, kariyer filan weeboluktan uzaklıştık, olmuyor ? Hareketlenin biraz. Bu sezon en azından iki tane başyapıtım diyen, epey de çok iyiyim diyen seri var.

Çok iyi bunlar, bakın:

Fumetsu no Anata e: Çizimler, görüntü yönetmenliği, yönetmenlik, özellikle orkestral müzikler, senaryo. Başyapıt bu. Konusu tam yok şu an ama hayran etti.

Vivy: Fluorite Eye's Song: Çizimler iyi, karakter de sevdirdi kendini. 100 yıllık bir zaman diliminde geçiyor, he açıdan üst seviye bir yapım olmuş. Özgün ayrıca.

Bunlar da epey iyi:

Joran The Princess of Snow and Blood: Setting o kadar ilgili çekmedi ama karakterler, öykü ve yapın baktırıyor. Güzel.

Super Cub: Bu sezonun sol animesi. Türünde epey iyi gibi ama.

86: Potansiyeli yüksek, yapım kalitesi iyi. Öykü de güzel zaten, nasıl uyarlayacaklar bakalım. Sezonun mechası.

Nomad: Megalo Box 2: İlk sezona bakan kaçırmaz zaten, bakmayan da gitsin baksın.

Zaman varsa güzelce doldurur:

Tokyo Revengers: Time traveling high school delinquent shounen adventure with romance.

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita: Kaynağı güzel ve eğlenceli başlayıp sonra nonsense moe overdose ile sönmüştü. Eğer kıvamında uyarlarsa sezonun moe animesi olur, uyarlamazlarsa olmaz. Ama en kötü ihtimalle 5-6 bölüm eğlendirir.

Subarashiki Kono Sekai The Animation: En iyi Nintendo DS oyunlarından biri, öykü, karakterler ve müzik sağlam kaynakta. Ama çok hızlı olmuş uyarlama, ondan daha üst seviyede değil. Ama bu yaz ikinci oyun çıkıyor, eğer 3DS'i açıp ilk oyunu oynamak istemiyorsanız izleyin.

Bilemedim:

Hige wo Soru: Başta güzel başladı ama pedoya bağlayacak. En azından Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ seviyesinde değil ama sırf bana Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ anımsattığı için büyük bir eksi alıyor. Bir travma daha istemiyorum =(

Sosyal ağlarda paylaş

mesajın lanetlenmiş

18 dakika önce, GERGE dedi ki:

Hige wo Soru: Başta güzel başladı ama pedoya bağlayacak. En azından Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ seviyesinde değil ama sırf bana Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ anımsattığı için büyük bir eksi alıyor. Bir travma daha istemiyorum =(

bu sezon kalitenin yanında baya keyifli animeler var bu arada ya. eğlenceli bir çoğu
Spring.jpg

Çoğusu zaten sezon devamı olan şeyler olduğundan ilk sezonları beğenenler devamını da izleyecektir. Diğer animelerin çoğu da sıkmıyor. Eğlencelik yemek sırasında izlemeliklere de bunları ekleyeyim ben:

Shakunetsu kabaddi. spor animesi gibi ama spor çok saçma ? 

Ijiranaide, Nagatoro-san. mangasını bilmeyenler bile sağda solda bu kızı görmüşlerdir ? 

Spoiler

1bd84a26285499ca3cbf4b6dbbec6446.jpg

Sentouin, Hakenshimasu! isekai türünden ciddi olmayan saçma komedik bi anime. 

Kyuukyoku Shinka Shita. Sword art online mantığında VR dünya oyunu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Mesajım lanetli değil, Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ lanetli.

Sentouin'i Konosuba'nın yazarı yazmış, şimdi fark ettim. Bu sezon başka anime katmayacaktım listeye ama buna bir bakayım bu durumda.

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben de o yüzden korkup başlamamıştım. usagi drop'un trap'ine kıyasla bu synopsisten bi sinyal veriyordu.

Fumetsu ve Vivy'e bakıcam. Super Cub belki, ama ona gelene kadar Non non biyori, Yuru camp, vs. slice of life beklettiğim çok var.

Devam eden seriler: Boku no Hero (bu sezon meh), Megalo Box.

Elan_Morin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Konosuba ne kadar iyiyse Sentouin o kadar kötüymüş. Konosuba'nın en kötü bölümünün karesi olmuş.

Joran'ı bıraktım, onun yerine Seijo no Maryoku wa Bannou Desu aldım. Shoujo isekai romance kendisi. Ama ilk üç bölüm fena değildi.

Vivy ve Fumetsu ama bu sezonun şaheserleri, kesin kanım. Slice of Life olarak da Super Cub en iyisi bence sezonun.

Sosyal ağlarda paylaş

gerge mesajlarında bir çeşit dijital toz var galiba

On 17.04.2021 at 13:12, GERGE dedi ki:

Ú̵̟͚̹̦̻̠̬̌̉̊͗̿̇͘ş̴̤̱͙̱͎̮̭̰̘̖͔̊̑͊̐̎̊͆ȁ̵̡̗̰͎̦͖͖͈̲̠̫͙͍͕͉ģ̶̲͙̱̞̘͖̩̼͓̏͌͌̅̾̈́̇͋͗̀̈́̈́̃͜͜͜ị̴̬̗̬̏̀̋̀͊̂ ̵͙̺̣̟͗̈́̋̈͝D̵̥́̀r̷̡͓̻̤̫͎̪͎͉̖̦͚̠̻̼͠ö̴̟͔͕͈̰͍̠͎̲̘̮́̇̒̒̂̏͐̈̂́͌͘͜͝p̴̨̦̣͇̙̥̮͓͈̈͛̏̿̐̃̌̇̊̽̕̕ lanetli.

Sosyal ağlarda paylaş

ben geçmiş sezonların backlog'una döndüm şahsen, klasörlerce birikmişti. genel bir sıkkınlık hissi midir nedir artık gözümde büyüyordu. yavaş yavaş o anda psikolojik olarak kaldırabildiklerime bakıyorum, bunaltıcı, iç daraltıcı şeyler izleyesim yok uzun uzun. hero academia hariç yeni sezondan birşeyi takip etmiyorum aktif. dosya boyutları da zaten inanılmaz şişti speed releaselerin, hi10 çıkarsın diye bekliyorum. bir sezonda external bitecek neredeyse.

Sosyal ağlarda paylaş

bence önce bitmişleri izlemek daha iyi, o esnada yeniler de bitiyor. index 3 & railgun 3 izledim üstüste, şahane oldu. yıllarca beklemiştim, geçen yıl başında kalmıştım. mangasını filan tanıdığım veya "hah bu tam benlik" dediğim birşey değilse insanların 1-2 bölümüyle gazlanıp "bu güzel" dediği şeylere bakmıyorum artık, bitmesini beklemek daha iyi sağlıklı değerlendirme almak için.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

fumetsu baya güzel gidiyor. son sezonlardan ilk kez böyle beğendiğim bir seri çıktı. Gerge'nin ilk mesajında bahsettiği özelliklere %100 katılıyorum. hikaye ve işlenişi çok iyi.

vivy de güzel. ama sanki hikaye derinliği biraz eksik kalacak gibi, biraz hevesim düşüyor.. arka plandaki main story'e parça parça ilerlendiği için, küçük küçük kurgularla başbaşa kalıyoruz. hiç değilse bu parçaları güzel işliyorlar ama böyle kalırsa yetmez. sezonluk olarak kalır, unutulur gider.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Fumetsu'nun son bölümü niye anime izleyicisi olduğumu hatırlattı bana, tekrar animelere gömdürdü. Mangası epey epey uzunmuş, okumamak için kendimi zor tutuyorum. Anime bitsin, baştan okurum.

Kesin isleyin bunu, kaçırılmaz. Son 10 yılın en iyilerin direk, god tier.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
On 28.08.2021 at 22:16, neutrino dedi ki:

Komuda bahsi geçmemiş, Oddtaxi çok iyiydi. 13 bölümde bitiyor, arada bir iki bölüm olmasa da olurmuş ama sıkmadan izletti. 

Finali çok hoşuma gitti bir de. 

https://beta.crunchyroll.com/series/G4PH0WPV2/oddtaxi

random buldum ben de bunu uzun zamandır anime izlemiyordum beğendim

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

https://www.crunchyroll.com/news?utm_source=editorial_cr&utm_medium=broadcast&utm_campaign=brand-announcement_en&referrer=editorial_cr_broadcast_brand-announcement

Funimation Content Moving to Crunchyroll for World’s Largest Anime Library

Fans will enjoy even more anime as Funimation, Wakanim move to Crunchyroll starting today!

hmmm

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Son iki sezondur izlediğim her anime Crunchyroll'da ve Netflix'de var. Yıllar sonra tekrar aktive ettim ben de Crunchyroll'u. Anime izlemeye geri dönmek istiyorum, bu belki sırtımdan iter biraz. İşyerinde kahvaltı yaparken filan birer bölüm açarım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...