Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anime izlemeye yeni başladım

bigxsmile

Öne çıkan mesajlar

Anime izlemeye ecchi ile başladım yakın zamanda. Sevdim de ama diğerlerini bilmediğimden sadece o tür izliyorum. Bir iki tane farklı tür izlemiştim ama uzun zaman önceydi.(Kengan Ashura, One Punch Man, Tokyo Ghoul)

Ecchi dışında önerebileceğiniz animeler var mı ? Çevremde anime izleyenlerin çoğu Naruto izlemiş oluyor genelde. Daha önceden duyduklarım Naruto, Dragon Ball Z, Attack on Titan galiba bunlar popüler olanlardı.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, GERGE dedi ki:

Fullmetal Alchemist: Brotherhood iyi gider sana.

https://www.netflix.com/title/70204981

1 dakika önce, sylvanas dedi ki:

fma brotherhood güzel ötesi olur, netflix'te de vardı hala varsa.

Bakacağım, Netflix'te olması ayrı iyi küçük resimlerinden de gördüğüm kadarıyla güzele benziyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Birkaç tavsiye daha

13 bölüm olarak:

Jinrui wa Suitai Shimashita
Uchouten Kazoku
Flying Witch
Plastic Memories

26 bölümlüklerden:

Toradora
Samurai Champloo
Ergo Proxy
Gate
Bounen no Xamdou
Mobile Suit Gundam: Iron Blooded Orphans
Snow White with the Red Hair

Uzunlardan:

Full Metal Panic
Haikyuu

Sosyal ağlarda paylaş

Kaliteli şeyler istiyorsan Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Samurai Champloo, Akira, Darker Than Black, Vampire Hunter D Bloodlust, Monster, Serial Experiments Lain, Gankutsuou, Seirei no Moribito

Biraz daha genç işi şeyler istiyorsan Death Note, Code Geass, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Black Lagoon, Berserk, Claymore, Neon Genesis Evangelion, Great Teacher Onizuka, Rurouni Kenshin

Sosyal ağlarda paylaş

pek genç vs. diye sınıflamamak lazım bence. bugün haikyuu, boku no hero, one piece hala keyifle izliyoruz okuyoruz 30'larda da ?

ayrıca önerip daha fazla çeşitlendirmiyim seçeneklerini, üstteki önerilerden ayıklayıp seçim yapmana yardımcı olayım. güzel hikayeleri, müzikleri, karakterleri var, farklı farklı settingler, artık neredeyse hepsi klasikler, seç beğen al.

fullmetal alchemist: brotherhood (kesinlikle)
ghost in the shell
cowboy bebop
samurai champloo
ergo proxy
steins gate (hadi +1 eklemem olsun bu)
haikyuu (spor istersen. voleybolun neyini izleyeyim diyorsun ilk, ama sonra izliyorsun..diğerlerine göre uzun, hala devam ediyor)
great teacher onizuka (komedi istersen)

Elan_Morin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Komedi olarak hala Full Metal Panic? Fumoffu'yu geçen olmadı benim için. Detroit Metal City çok iyiydi sonra, Oreshura, Daily Life of High School Boys ve Asobi Asobase de aklıma geliyor. Sket Dance'in çok matrak bölümleri vardı. Sket Dance her şekilde top tier anime zaten. Komedi çok kişisel bir şey ama, genelde ölçüt çok sübjektif oluyor. Gintama mesela hiç beğenemedim.

Ergo Proxy açısından, hala yönetmenlik açısından ilk bölümünü geçebilen olduğunu sanmıyorum. Özellik ilk bölümün kapanışı...

Sci-fi daha kolay ama, hiç düşünmeden %90 bunlar çıkar çoğunluktan: Steins;Gate, Cowboy Bebop, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Last Exile, Ergo Proxy, Planetes, Time of Eve, Legend of the Galactic Heroes. Daha az bilinir ama kaliteli sci-fi olarak, en azından farklı bir öneri olarak Rideback diyebilirim.

Daha kısa ve ciddi ciddi insanı kalbinden vuran bir sci-fi istiyorsan Planetarian'ın 2016 uyarlaması var.

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.04.2021 at 01:55, bigxsmile dedi ki:

Herkese teşekkür ederim. Hepsini izleyemem ama elbette önerdiklerinize bakıp seçip izleyeceğim.

aslinda aradigin tarzi da anlatman lazimdi. Ornegin one piece, naruto, bleach, hunterxhunter ve turevleri dovus shounenlerinden genel olarak tiksinen birisi olarak benim yapacagim tavsiye o tarz eglencelik anime ariyorsan senin isine yaramayacaktir. 

Sosyal ağlarda paylaş

"Death Note izle, zirvede bırak"çı gençler de geldiyse bunları yazmak şart oldu demektir.

Filmler/az bölümlü OVA'lar:
-Royal Space Force
-Venus Wars
-Megazone 23 (Mümkünse konusunu okumadan izle bunu)
-Gunbuster
-Bubblegum Crisis
-Black Jack OVA & Movie
-Rurouni Kenshin: Trust & Betrayal
-Mobile Suit Gundam Movie Trilogy
-Ocean Waves
-From Up on Poppy Hill
-Wind Rises

Standart uzunlukta seriler:

-Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
-Welcome of the NHK
-Psycho Pass
-Bokurano
-Zegapain
-Steins;Gate
-GATE: Jieitai Kanochi nite Kaku Tatakaeri
-City Hunter (Seversen devam serilerini de izle)
-Soukyuu no Fafner 
-Armored Trooper Votoms
-Uchuu Senkan Yamato 2199
-Serial Experiments Lain
-Boogiepop Phantom (Öncesini anlatan seri Boogiepop and the Others adıyla çok sonradan çıktı ama ben bu serinin tadını değil onda, hiçbir şeyden alamadım)

Çerezlik Komedi:

-Back Street Girls
-Daily Lives of High School Boys
-Astro Fighter Sunred
-Sakigake Otokojuku
-Hataraku Maou Sama

Uzun seriler:

-Legend of the Galactic Heroes
-Detective Conan (Episodik olduğu ve plot armor'suz zeka oyunlarının her türlüsünü barındırdığı için uzunluğu gözünü korkutmasın)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...