Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anime Indirilebilir Altyazi Sorunu

Namessar

Öne çıkan mesajlar

TLDR: Turkiye deki anime gruplarindan sadece subs larini downloada acan var mi?

Merhaba,

Benim bir seedbox uzerine kurulmus bir anime icin plex serverim var. (whatbox) Seedbox tan download emirlerini veriyorum, plex serveri da download klasorunu direk okuyor.  Animeleri stream ederek izliyorum. Indirdigim animelerin neredeyse tamami hardcoded olmayan subs. Telefon, tablet, pc, tv, istedigim yerden izleyebiliyorum ve transcode vs ile ugrasmak gerekmiyor, plex quality sinden tutun codec ine herseyi kendi ayarliyor.

Son zamanlarda kiz arkadasim animelerime ilgi duymaya basladi. Ancak kendisinin ingilizcesi direk izleyebilecek kadar iyi degil.

Plex in normalde local subs destegi var. Filmlerde bu sorunu plex icinden Opensubtitles.org aramasi yaparak cozuyoruz. Ya da web den gonullu ceviri yapmis birilerini bularak subs i alip plex icinden yukluyorum. Ancak animelerde iki sekilde de subs bulmak cok zor. Ornegin tum Natsume sezonlarindan sadece 2 tanesi icin subs bulabildim. Dolayisi ile ya Turkce anime yayini yapan sitelerde istedigimiz animeyi arayip buluyorum. Ancak elimde h.265 10bit codecli fistik gibi 1080p 20mbit anime streami dururken, surunen baglantilarda dusuk kalite turkce altyalizili streamlere mahkum kaliyorum. 

Bu nedenle ciddi ciddi kendim oturup ingilizce subs lardan turkce ye anime cevirmeye basladim, ancak amerika yi bir daha bir daha kesfediyoruz. Zaten turkiye de bir cok grup bu cevirileri yapiyor.

Bu gruplardan subs larini download a acanlar var mi? bazilarinin forumlarina ve sitelerine baktim, bulamadim.

Sosyal ağlarda paylaş

AMT (AnimeMangaTr) tüm çevirilerinin altyazılarını paylaşıyor.

https://animemangatr.com/forum/7-amt-fansub-altyazı-ve-manga-çalışmaları/

https://animemangatr.com/forum/55-anime-çevirileriniz/

Ayriyeten foruma üye olup yardım istediğin durumu buradan da yazarsan eminim ek sonuçlara da ulaşacaksın. AMT diğer yerli gruplara pek benzemez, gerçekten yardımcı olmak isteyen ve derdi bağcı dövmek olmayan nadir oluşumlardan biri. Umarım işini görür.

edit: Ayriyeten VPN kullanarak PlanetDP'den de Türkçe Anime altyazısı arayabilirsin ama DivXPlanet tiranlarının kalıntıları tarafından kuruldukları için Anime'leri izlemeden altyazısına eksi yada yeşil basan bir tür kayırma sistemi var. Yani verdikleri onay seviyelerini ciddiye alma.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır relatable konu varken bende şunu sorim, düzgün bitrate-cam gibi One Piece arşiv yapmak istiyorum. Marineford a kadar olan yerler tabiki çok iyi olmaz ama o arc ve sonrasını bir siteden indirdiydim gayet kaliteliydi görüntü 720p olmasına rağmen, 1080p düzgün bitrate gibiydi. Dosya boyutlarıda büyüktü vs

Format atmak durumunda kaldım ve unuttum bunları, alayı çöp oldu. Çoğu yerden indirdim denedim ama hepsi bok gibi görüntü ve bitrate. Şunların düzgün halini nereden bulurum bir yol gösterin plz.

Sosyal ağlarda paylaş

şu public trackerda baya iyi packler var tb boyutlarında

https://nyaa.si

mesela: https://nyaa.si/view/1331089

11 saat önce, GONDARCENGIZ dedi ki:

Hazır relatable konu varken bende şunu sorim, düzgün bitrate-cam gibi One Piece arşiv yapmak istiyorum. Marineford a kadar olan yerler tabiki çok iyi olmaz ama o arc ve sonrasını bir siteden indirdiydim gayet kaliteliydi görüntü 720p olmasına rağmen, 1080p düzgün bitrate gibiydi. Dosya boyutlarıda büyüktü vs

Format atmak durumunda kaldım ve unuttum bunları, alayı çöp oldu. Çoğu yerden indirdim denedim ama hepsi bok gibi görüntü ve bitrate. Şunların düzgün halini nereden bulurum bir yol gösterin plz.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, GONDARCENGIZ dedi ki:

USB HDD varsa doldurabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...