Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yürüme bandı tavsiyesi

Saeros

Öne çıkan mesajlar

koşu topicleri vardı ama orda sormak mı doğru olur bilemedim, dedim yeni konu açayım

evden çıkmayı normalde bile sevmeyen bir insanım, şimdi virüs falan derken hiç çıkmaz oldum. 1 senede 10 kilo aldım haliyle, daha da şişerim heralde bu gidişle.

onun için diyorum ki bi yürüme bandı alayım da en azından hareket olsun, tıpır tıpır yürüyüp koşayım evimin konforunda.

2000-3000 fiyat aralığında güzel bişeyler tavsiye edebilecek var mıdır?

aradığım çok bir özellik yok açıkçası, güzel güzel çalışsın bi de eşek ölüsü gibi ağır olmasın istiyorum ki evde gerekirse sağa sola çekiştirebileyim, bütün gün salonun ortasında durmasın

göbeğim ve ben cevaplarınızı bekliyoruz

(bilmiyorum farkeder mi ama onu da yazayım, boy 189 kilo 93)

Sosyal ağlarda paylaş

Yürüme bandı alma abi, 10 yıldır koşan biri olarak diyebilirim ki bantta koşarsan dizlerini mahvedersin.

Onun yerine spinning bisikleti al, anlattığın duruma çok daha uygun. Eklemlerini zorlamadan mis gibi kalorini yakarsın.

edit: yürüme demişsin ama elbet jog / koşu temposuna çıkarsın.

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Walkingpadler var ama 10km/sa hıza kadar çıkabiliyormuş. Yer kaplama açısından en azı bu sanırım. Ama kilo sınırına göre model değiştikçe fıyat artıyor.

Çevrende koşabileceğin park vs varsa güzel bir koşu ekipmanı al , çık koş çok daha sağlıklı üşenme ?

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Yürüme bandı alma abi, 10 yıldır koşan biri olarak diyebilirim ki bantta koşarsan dizlerini mahvedersin.

Onun yerine spinning bisikleti al, anlattığın duruma çok daha uygun. Eklemlerini zorlamadan mis gibi kalorini yakarsın.

edit: yürüme demişsin ama elbet jog / koşu temposuna çıkarsın.

diz konusunu duydum ya, şu zamana kadar almamamın sebebi de onun korkusu aslında

bisiklet alsam kalori yakarım evet ama belimi filan kuvvetlendirmek de istiyorum, yürüyüş yapmak gibi olmaz ki. olur mu?

Saeros tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@Saeros

Abi ben sana nacizane tecrübemle biraz spor önerisi yapayım. Yetmez ama evetçi olabilirim fakat hem emekli profesyonel sutopçuyum, hem de uzun süredir koşuyorum. Bonus olarak en yakın arkadaşım personal trainer :)

Kilon var, koşmaya başlarsan zaten direkt sakatlanırsın, 100% yani 99% bile değil. İlla yürüyüş / koşu diyorsan uzun süre hızlı tempo yürüyüşte kalmanı öneririm. Koşu öyle lanet bir şey ki, istediğin kadar fit ol, destekleme antrenmanı yapmıyorsan (bacakları kuvvetlendirmek için) bir noktada mutlaka sakatlıyorsun. Ben ne zaman sadece koşu ile spor yapsam, 3-4 ayın sonunda bacağım, bileğim vs. bir yerim mutlaka sakatlanıyor. Epey spor ile uğraştım, koşu vücudunu en iyi tanımanı gerektiren sakatlık riski en yüksek olan spor dalı diyebilirim.

Ben sana koşu şu aşamada kesinlikle önermiyorum. Yapacağın en iyi şey, bir spinning bisikleti almak ve haftada 2 de mat çalışması yapmak. Gözünde büyütme, basit hareketler. Plank, squad, mountain climber vs. gibi basit hareketlerle sırt, karın üst vücut "kas" yapmazsın şişmezsin ama ortopedik anlamda vücudunu güçlendirirsin - spinningle de cardionu yaparsın kilonu verirsin. Mis gibi sağlıklı olursun.

Ben hareketlerle ilgili yardımcı olurum istersen en azından başlangıçta neler yapmanın iyi olacağı ile ilgili. Her türlü desteğe açığım. Seninle aynı boydayız ama benden 15 kg fazlasın. Kilonun zararlarını bilecek bir adamsın zaten bunun farkında olup değiştirmek istediğine göre. Ben her türlü desteğe hazırım.

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi her türlü desteğe açıksan özelden iban yolluyorum

ve evet zaten istesem de koşamam şu an, onun için yürüme bandı yazdım koşu bandı değil, her ne kadar aynı şey olsa da fds

şu bisiklet işine bi bakayım, hareket olarak da aslında 2 hafta önce sağdan soldan bakıp başladım bişeyler yapmaya, güzel oldu. kaslarım ağrıyor falan, vücut kendini hatırlamaya başladı eauh. yine de sen burdan ya da özelden yaz istersen hareket olarak aklına gelenleri, bi kenara not düşeyim

Sosyal ağlarda paylaş

Bel ve boyun fitigimla takibe aldim ben de topic'i. Evde minik bir spor salonum var ama fitik olunca yalan oldum direk. Benim de boyum 191cm 83kg falanim su an, ama yagli vucudum. Normalde 76kg falan oldugumda iyi hissediyorum kendimi.

Doktor yuzme tavsiye etti, butun havuzlar kapali cevrede, yuruyemiyorum da belim agriyor markette alisveris yaparken dahi. Bisiklet kaliyor bir tek sanirim.

Sosyal ağlarda paylaş

Sırt - Core

Bu iki hareketle başla, ufak ufak arttır yeterli olur. Maksat güçlendirmek, gaza gelip sakatlanmak değil :P

Plank (Sırt - Core) - Plankte direkt durarak başlama, fazla gelebilir. Böyle başla sonra 1 dk falan durursun.

plank-singles-1587048377.png?resize=768:

Shoulder bridges (Sırt -core) - Bu da hafif gibi gözükse bile hem sırt hem core için muhteşem.

bridge2.jpg

Bacak

Squat zaten allahın emri, yapabildiğin kadar düz squat yap.

how-to-squat-common-mistakes-1200x800-1-

Ek olarak kendini iyi hissedersen lunge yapabilirsin, bunu opsiyonel yazıyorum. Dikkatli ol ama bunu yaparken dengeni kaybetme, biraz alışkanlık gerektiren bir hareket.

24Life-cover-photo-lunge-annotated-D1.jp

Üst taraf için çok bir şeye gerek yok, şınav çek üçer beşer kendini çok zorlamadan. Ama bu kiloyla zor, az yap. Dumbell var mı? Varsa 2-3 tane basit hareket ekleyelim;

Lateral rise;

lateral-raise.jpg?itok=Od0ktMYu

Biceps curl

dumbbells-countdown-home-workout-biceps-

İkisini de mümkün olduğunca hafif ağırlıklarla, hamlığını atmak ufaktan da kuvvet kazanmak için yap.

Bunlarla biraz toparlanınca profesyonel destek kesinlikle öneririm, anatomi bilen adam gibi bir PT'den. Çünkü kim ne derse desin senin vücudun özelinde yazılmış bir programa ihtiyacın var, yoksa tünelin ucu sakatlık.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Saeros dedi ki:

evden çıkmayı normalde bile sevmeyen bir insanım, şimdi virüs falan derken hiç çıkmaz oldum. 1 senede 10 kilo aldım haliyle, daha da şişerim heralde bu gidişle.

onun için diyorum ki bi yürüme bandı alayım da en azından hareket olsun, tıpır tıpır yürüyüp koşayım evimin konforunda.

2000-3000 fiyat aralığında güzel bişeyler tavsiye edebilecek var mıdır?

Nautilus var bizde, ikinci el almıştık, çok memnunum. öyle bir şeyler bulabilecek imkanın varsa olabilir. yoksa sıfır alacaksan diz meselesi için darbe emici özelliğine bakabilirsin. genelde spor salonlarında Life Fitness ve Voit ürünleri oluyor, ama epey'de en ucuzu şu: https://www.epey.com/kosu-bandi/hattrick-convert-m.html

yok, diz konusuna çok takıksan, o zaman eliptik bisikletlere bakabilirsin. annemin dizleri çok hassas ve sadece onları kullanabiliyor.

1 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Kilon var, koşmaya başlarsan zaten direkt sakatlanırsın, 100% yani 99% bile değil.

koşması zararlı olacak kadar kilosu varsa zaten koşu bantları tam aradığı şey. koşu bandı aldığında illa 25-30 kmh hızla koşması gerekmiyor. yavaş yavaş yürüse bile yeterli. sakatlanmayı geç, kalp krizi yaratabilir çok kilolu birisinin koşması.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, deadwoll dedi ki:

Bel ve boyun fitigimla takibe aldim ben de topic'i. Evde minik bir spor salonum var ama fitik olunca yalan oldum direk. Benim de boyum 191cm 83kg falanim su an, ama yagli vucudum. Normalde 76kg falan oldugumda iyi hissediyorum kendimi.

Doktor yuzme tavsiye etti, butun havuzlar kapali cevrede, yuruyemiyorum da belim agriyor markette alisveris yaparken dahi. Bisiklet kaliyor bir tek sanirim.

ham vücutla crossfit'e başlayıp belini inciten bir tanıdığım var. şimdi hoca eşliğinde pilates salonuna gidiyor.

şöyle aletlerde pilates yapıyor:

cb99882c84519107edbb7eb91629f943.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Ham vucüt ile crossfit ? asfsdads

Eğitmeni dinlemeden kendi yaptıysa tebrik etmek lazım. Zaten haraketleri hiç bilmeyen birinin oturtmadan ve eğitmensiz  yüklenmemesi lazım.

4 dakika önce, Bone dedi ki:

ham vücutla crossfit'e başlayıp belini inciten bir tanıdığım var. şimdi hoca eşliğinde pilates salonuna gidiyor

Sosyal ağlarda paylaş

sakatlanmama konusunda kendime güveniyorum ya, yani acı yok raki modunda değilim hiç, zira farkediyorum direk eklemler ANANSKM moduna giriyor biraz zorlayınca. hemen bırakıyorum ben de ne yapıyorsam.

plank yapıyorum mesela, ama squat ve lunge yaparken sağ diz direk alarm vermeye başlıyor. çok abartmıyorum o yüzden onları. şınav da çekemiyorum, omuz eklemleri direk AĞBİ diye bağırıyor. onun yerine ayakta durarak duvarda filan şınav çekiyorum, maksat omuzlar güçlensin biraz.

shoulder bridges ve dambıl olayına gireyim bi de, mantıklı

teşekkürler ilgi alaka için ❤️

Sosyal ağlarda paylaş

bisiklet önerisini görüp arttırıyorum. bu koronaya özel daha iyi gelebilecek bir etkinlik:

çok heveslendiydim bi ara bu sistemi eve kurmayı da. pahalı diye vazgeçtiydim ? şimdi korona vakti tekrar düşüneyim aslında.

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 08.04.2021 at 09:36, sipeyskeyk dedi ki:

@Saeros

Abi ben sana nacizane tecrübemle biraz spor önerisi yapayım. Yetmez ama evetçi olabilirim fakat hem emekli profesyonel sutopçuyum, hem de uzun süredir koşuyorum. Bonus olarak en yakın arkadaşım personal trainer ?

Kilon var, koşmaya başlarsan zaten direkt sakatlanırsın, 100% yani 99% bile değil. İlla yürüyüş / koşu diyorsan uzun süre hızlı tempo yürüyüşte kalmanı öneririm. Koşu öyle lanet bir şey ki, istediğin kadar fit ol, destekleme antrenmanı yapmıyorsan (bacakları kuvvetlendirmek için) bir noktada mutlaka sakatlıyorsun. Ben ne zaman sadece koşu ile spor yapsam, 3-4 ayın sonunda bacağım, bileğim vs. bir yerim mutlaka sakatlanıyor. Epey spor ile uğraştım, koşu vücudunu en iyi tanımanı gerektiren sakatlık riski en yüksek olan spor dalı diyebilirim.

Ben sana koşu şu aşamada kesinlikle önermiyorum. Yapacağın en iyi şey, bir spinning bisikleti almak ve haftada 2 de mat çalışması yapmak. Gözünde büyütme, basit hareketler. Plank, squad, mountain climber vs. gibi basit hareketlerle sırt, karın üst vücut "kas" yapmazsın şişmezsin ama ortopedik anlamda vücudunu güçlendirirsin - spinningle de cardionu yaparsın kilonu verirsin. Mis gibi sağlıklı olursun.

Ben hareketlerle ilgili yardımcı olurum istersen en azından başlangıçta neler yapmanın iyi olacağı ile ilgili. Her türlü desteğe açığım. Seninle aynı boydayız ama benden 15 kg fazlasın. Kilonun zararlarını bilecek bir adamsın zaten bunun farkında olup değiştirmek istediğine göre. Ben her türlü desteğe hazırım.

şuna +1 dediği her şey başıma geldi. ben 134 kilodan 88'e inmiştim sonra iki dizimi birden sakatladım. bir kaç hafta düzgün yürüyemedim bile şimdi 120lerdeydim covid sonrası bi 10 kilo aldım geri vermeye çalışıyorum sağolsunlar ilk salonları kapatıyorlar. dizden sonra tendonumda zedelendi ara ara ağrıyor bir türlü geçiremedim.

plank konusunda dediği de doğru çünkü onda da sanırım geçen omzumu cortlattım daha doktora gitmiyorum kesin bişiyleri bozdum orda. sakin sakin başlamak uzun döneme yaymak lazım ben aşırı zorluyordum. daha gençken belki vücut o kadar zorlamıyordu da şimdi yaş 35 eskisi gibi hızlı yardırmamaya çalışıyorum, 1-2 ay hocayla çalıştım adam öldürecek kadar zorlatıyor ondan bende yürüyüşe geçtim, sonra hafif basket yapıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...