Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpeğimin garip durumu

Gmzsengull

Öne çıkan mesajlar

Merhaba 4 yaşında melez dişi bir köpeğim var. 1 bucuk ay önce kısırlastırdım. Gayet iyi atlattı falan ama son 2 haftadırnbir şeyler oldu cok sık ve kokulu gaz cıkartıyor ayrıca mamasını yiyince kusuyordu şimdi azaldı cok nadir  , dışkısı bir kez sadece kanlı değilde garip kırmızı çiğ etli seylerle cıktı.Vet e götürdüm film cekilde yabancı cisim falan yok.İştahı yerinde ama mamasını koklayıp yemiyor sonra. Acana balıklı olanı kullnıyorum severek yiyordu önceden. Dıskısı normal ama hala sık sık gaz cıkarıyor.Yaşayan oldu mu daha önce? 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Gmzsengull dedi ki:

Merhaba 4 yaşında melez dişi bir köpeğim var. 1 bucuk ay önce kısırlastırdım. Gayet iyi atlattı falan ama son 2 haftadırnbir şeyler oldu cok sık ve kokulu gaz cıkartıyor ayrıca mamasını yiyince kusuyordu şimdi azaldı cok nadir  , dışkısı bir kez sadece kanlı değilde garip kırmızı çiğ etli seylerle cıktı.Vet e götürdüm film cekilde yabancı cisim falan yok.İştahı yerinde ama mamasını koklayıp yemiyor sonra. Acana balıklı olanı kullnıyorum severek yiyordu önceden. Dıskısı normal ama hala sık sık gaz cıkarıyor.Yaşayan oldu mu daha önce? 

Kısır köpek mamasına geç tabii ki

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.03.2021 at 13:26, goldbären dedi ki:

belki bağırsak florası bozulmuştur, zamanla düzelebilir. zaten veterinere gitmişsiniz o bir sorun görmüyorsa sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
e ana kız resimlerinizi atın da köpüşümüze maşallah diyelim ?

Evet öyle olmus maması bozulmus ondan ? ne cabuk bozulduysa mama ilk defa basıma geldi ?

https://hizliresim.com/Nkz9MZ  

Bu da kızımın resmi ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Sorun çözülmüş ama protein oranından bahsedildiğini gördüm şunu söyleme ihtiyacı duyuyorum. Et oranı %60'ın üzerinde olan mamalar diğer mamalara göre günlük gramaj olarak daha az verilir. Mesela Acana'da 5 kg inaktif bir köpeğe günlük verilmesi gerekilen mama 60 gram iken bu miktar tahıllı mamada 120 grama kadar çıkabilir. Evcil hayvan besleyen kişilerin en büyük yanlışı evcil hayvanlarına günde yemeleri gereken miktardan daha fazla vermeleri. Eğer günlük yemesi gereken miktardan fazla veriyorsanız bu tarz sorunlar da oluşturabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

gecmis olsun, masallah cok guzelmis surati

benim 1-2 kere basima geldi bozuk mama olayi, gayet marketten aldigim kapali paket, hayvanlarda tarif ettigin gibi etkiler verdi, neyse gunun sonunda it sonucta, 2-3 gun midesi bozulur 4, gun kendine gelir hicbisi olmaz, tekrar gecmis olsun

Sosyal ağlarda paylaş

On 5.04.2021 at 04:13, DoGMeaT dedi ki:

gecmis olsun, masallah cok guzelmis surati

benim 1-2 kere basima geldi bozuk mama olayi, gayet marketten aldigim kapali paket, hayvanlarda tarif ettigin gibi etkiler verdi, neyse gunun sonunda it sonucta, 2-3 gun midesi bozulur 4, gun kendine gelir hicbisi olmaz, tekrar gecmis olsun

Suan iyi gibi ama hala toparlanmaya calısıyor hemen yoruluyor falan 

Sosyal ağlarda paylaş

On 4.04.2021 at 19:48, Litminov dedi ki:

Sorun çözülmüş ama protein oranından bahsedildiğini gördüm şunu söyleme ihtiyacı duyuyorum. Et oranı %60'ın üzerinde olan mamalar diğer mamalara göre günlük gramaj olarak daha az verilir. Mesela Acana'da 5 kg inaktif bir köpeğe günlük verilmesi gerekilen mama 60 gram iken bu miktar tahıllı mamada 120 grama kadar çıkabilir. Evcil hayvan besleyen kişilerin en büyük yanlışı evcil hayvanlarına günde yemeleri gereken miktardan daha fazla vermeleri. Eğer günlük yemesi gereken miktardan fazla veriyorsanız bu tarz sorunlar da oluşturabilir. 

Ben kısırlastırılmıs hayvanlar için olan mamalardan kullanamıyorum maalesef kümes hayvanları tavuk içerikli oldugu için. Yan etkisi oluyor köpeklerime :/  veterinerimiz normal mamaya devam edebilirsiniz sadece kontrollü verirseniz kilo alımını engellersiniz demişti tabi bir de yürüyüş falan ile .o yüzden ben de biraz azaltarak vermiştim :/ bu arada şimdi n&d ye döndük tekrar ama hala gaz sorunu var ya cok sık yapıyor hala gazını. Dışkısı da yumusak biraz tam ishal denemez. 1 hafta tavuk pirin tavuc yemişti yavas yavas döndük yine karıstırıp bu yemekle normal mi acaba bu gaz sorunu ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.03.2021 at 13:26, goldbären dedi ki:

belki bağırsak florası bozulmuştur, zamanla düzelebilir. zaten veterinere gitmişsiniz o bir sorun görmüyorsa sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
e ana kız resimlerinizi atın da köpüşümüze maşallah diyelim ?

ahajajskdfsag ulan ya

noys try matey

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 08.04.2021 at 13:10, Gmzsengull dedi ki:

Ben kısırlastırılmıs hayvanlar için olan mamalardan kullanamıyorum maalesef kümes hayvanları tavuk içerikli oldugu için. Yan etkisi oluyor köpeklerime ?  veterinerimiz normal mamaya devam edebilirsiniz sadece kontrollü verirseniz kilo alımını engellersiniz demişti tabi bir de yürüyüş falan ile .o yüzden ben de biraz azaltarak vermiştim ? bu arada şimdi n&d ye döndük tekrar ama hala gaz sorunu var ya cok sık yapıyor hala gazını. Dışkısı da yumusak biraz tam ishal denemez. 1 hafta tavuk pirin tavuc yemişti yavas yavas döndük yine karıstırıp bu yemekle normal mi acaba bu gaz sorunu ?

n&d'nin hangi mamasını kullanıyorsunuz, köpeğiniz kaç kg ve günde kaç gr mama veriyorsunuz? n&d, acana, orijen gibi mamalarda günlük miktar çok önemli. eğer günlük aktivitesi yetersizse ve yemesi gereken miktarın üzerinde yiyorsa gaz problemi yapar n&d. Günde ne kadar verdiğinizi ölçmüyorsanız ölçmeye başlayın. günde 1 saatten az aktifse beslenme tablosundaki kilosuna göre en düşük miktarla başlayın ve gözlemleyin. 

ben n&d ile beslerken dışkı kokusu oluyordu ama acana ile beslerken hiç koku problemi olmuyor. markadan markaya değişebileceği gibi mamadan mamaya da çok büyük farklar oluşabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...