Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hosting Tavsiye

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

4-5 sene önce yurt içi hosting şirketi olarak Vargonen'i kullanıp memnun kalmıştım. Yaklaşık 1.5-2 yıl kadar bir siteyi host ettik, herhangi bir sorun yaşamadık. Genel olarak hep olumlu yorum yapmışlar.

Kendi işlerim hani hobi şeklinde takılmalık olarak ise 2015'den beri Digitalocean'ın giriş seviyesi droplet'ini kullanıyorum. Bakımları önceden haber veriyorlar hani orada da bunca zamandır hiç sorun yaşamadım.

AWS ve Azure'ın giriş seviyesi paketleri bence bir tık pahalı kalıyor. Oce4n yazmış mesela AWS Lightsail olabilir bu tarz daha ucuz bir alternatif lazımsa. Tabii Digitalocean ve Lightsail ile AWS / Azure arasında bir sürü konfigürasyon farkı var. Network'ten tut disk alanı oluşturmaya Digitalocean ve Lightsail hazır olarak geliyor.

Web hosting haricinde tümden VPS şeklinde sunucuyu alır her şeyine bakarım diyorsan bence sırasıyla Digitalocean, Vultr, Linode veya UpCloud alternatiflerinden birine göz atabilirsin.

VPS ile uğraşamam bildiğimiz web hosting tarzı paketlerden birisi lazım ve yurt dışı olsun diyorsan o zaman Almanya'da Hetzner var. Hem fiyatları uygun hem de epeyi sağlamlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Hosting arayınışda faydalı olabilecek bi site önereyim, 
http://hostinginfo.com.tr/ adresinde Türkiye'deki 500 den fazla hosting firması hakkında bilgiler bulunmakta.
Hosting firmalarını popülerliğine göre, YSC Belgesi alım tarihine göre , 
alan adı tescil tarihine göre veya alfabetik listeleyerek inceleyebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

Hosting arayınışda faydalı olabilecek bi site önereyim, 
http://hostinginfo.com.tr/ adresinde Türkiye'deki 500 den fazla hosting firması hakkında bilgiler bulunmakta.
Hosting firmalarını popülerliğine göre, YSC Belgesi alım tarihine göre , 
alan adı tescil tarihine göre veya alfabetik listeleyerek inceleyebilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...