Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jahrein ve LGBTİ+ Gaga Bulut kavgası

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

On 02.11.2021 at 16:43, sipeyskeyk dedi ki:

Anlatamadım galiba, ben milletvekili adayı değilim. Ek olarak geçmişte ve şuanda düşündüklerimi inkar etmiyorum hepsi açık. İstediğinizi dökebilirsiniz ama size bir faydası olmaz.

sipeyse zamanında max uyuz olan biriydim ben de. ama adam haklı. bu çocuğu itin götüne sokuyorsa herkes eski tayyipçi diye jahrein'in eski gerzek açıklamalarını da paylaşması normal. ki sipeys forumda konuşuyor sadece öbürü milletvekili olacam falan diye triplere girip twitterdan imamoğluna falan saldıran bi tip. 

alman pasaportlu kıbrıslı TBMM'ye girip sorunlarımızı çözecek lol

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.11.2021 at 18:14, Tampere dedi ki:

sipeyse zamanında max uyuz olan biriydim ben de. ama adam haklı. bu çocuğu itin götüne sokuyorsa herkes eski tayyipçi diye jahrein'in eski gerzek açıklamalarını da paylaşması normal. ki sipeys forumda konuşuyor sadece öbürü milletvekili olacam falan diye triplere girip twitterdan imamoğluna falan saldıran bi tip. 

alman pasaportlu kıbrıslı TBMM'ye girip sorunlarımızı çözecek lol

ya bence olaya yanlis yerden yaklasmissin ama temelindeki mantigi anlayabiliyorum. bu adamin secilir secilmez "hahaha ich bin turken livestreamer in parlamento jajajaja" falan yapip da global contente kasip vekillik gorevini tassaga almayacaginin garantisi yok. bu korkutucu bir sey. boyle bir durum yasanirsa destekleyenler omurleri boyunca bu travmayi atlatamaz. 

yani vurgulayayim, adamin pragmatist takilip da secim olayini sahsi livestream kariyerinin parcasi haline getirmeyeceginin garantisi yok. Ama hayati boyunca toplamda 2 saatten fazla jahrein izlememis biri olarak jahrein'in twitch tecrubesini, streamerlik kariyerini 21. yuzyilin demokrasi tecrubesine ve pratigine olumlu katki yapacagina kuvvetle inaniyorum. 

ve sunu soyleyeyim, jahrein okuyunca, izleyince herife uyuz olmak normal bir sey. adam uyuz biri cunku abi. adamin karakteri bu. komik kiyas olacak ama voltaire ile ayni cagda yasayip onunla yuz goz olsaydiniz ona da uyuz olmaz miydiniz? uyuz hissettirmesi bug degil feature bence.

ayrica, bu millet neden karizmatik politikaci ariyor anlamiyorum, tokmakci arar gibi politikaci aramak. yakisikli olsun, sempatik olsun falan istemek niye anlamiyorum. 2021 turkiyesindeyiz, ulkucu gecmisi olan ex-fasist adama ovguler yigmak zorunda kaliniyor... trabzonlu muteahhite ovguler yigmak zorunda kaliniyor... bir tek obez bir alamanci gamer mi goze batti? mecliste gaming chair gormektense daha fazla karadenizli burnu gormeyi, daha fazla ulkucu tesbihi gormeyi mi yegleyelim?

yani 600 kusur vekil gonderiliyor zaten meclise, sectiginiz sey vekil adaylari arasindan hangilerini gondereceginiz. bu adam yerine kimi seciyorsunuz ki bu adam kotu bir aday olmus oluyor? deniz baykal bile mecliste (eger halen olmediyse).

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Ovacikpirinci dedi ki:

bu adam yerine kimi seciyorsunuz ki bu adam kotu bir aday olmus oluyor? deniz baykal bile mecliste (eger halen olmediyse).

şu bütün konunun özeti gibi, siz değil misiniz abi %90'ı yatıp, şerefsizlik yapıp, devlet kaynaklarını tüketen, kapalı kapılar arkasında birbirleriyle goygoy yapıp bütün hayatımızı sken adamları seçen(parti farketmiyor)? 

* konunun değil vekillik tartışmasının bu arada unutmuşum.

seçimde gidip akpye, mhpye, chpye, tkpye vs oy verip gelip burada herhangi birinin vekillik adaylığını eleştirmeniz baya oximoron.

ps: bir şey diyeceğim de durduk yere jahrein fanboy olacağım, hayatımda izlemedim 5dkdan fazla, sevmem de pek kendisini.

Meow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

az once twitterdaki imamoglu (karsu) olayini okudum. jahrein %100 hakli ya.

tampere yukarda jahrein icin "triplere girip imamogluna saldiran biri" demis mesela, 3 ihtimal var: 1. olayi bilmiyor 2. olay karsudan ote (yani benim bilgim disinda seyler var) 3. tampere gercek bir comar. Olayin ozeti de sey: imamoglu belediyeden ihaleyle konser verdirtmis sarkiya, sonra da youtubeda bedava PR videosu cekmisler beraber. hic etik degil, jahrein bunu elestirdigi icin de adama "huuuu sen bizim imamoglumuzu nasil suclarsin..." falan cekiyorlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

ben de bilmiyordum olayı da yazdığını okuyunca ben olsam eleştirmezdim pek açıkcası ?

olayın tamamı buysa etik olarak da gayet tartışmalı bir durum, belediyenin bütçesinden direk karsuya ödeme çıkıp kendine pr videosu çektirse eleştiririm de, dolaylı bir olay. Neyse bu saatte ayakta ne işim var benim ya.

ps: yatmadan genel olarak görüşümü belirteyim, ülkenin durumu bu haldeyken, herhangi biri mv adayı olduğunda ya da ülkede bir şeyleri değiştirebilecek bir pozisyona gelmek istediğinde hala ilk olarak olumsuz yanlarını eleştirip, kimse biryere gelmesin kafasındaki insanlardan nefret ediyorum, hayatınız boyunca böyle bir şansa sahip olamayacağınız için mi ya da artık boka battık iyice kötü olsun geberelim dediğiniz için mi bu tutumdasınız anlamıyorum, çünkü bu kafayla devam edersek olaylar hayal ettiğinizden 1000 kat kötüye gidebilir. Yarın İmamoğlu cb adayı olsa gelip şurada kötüleyecek, trolleyecek tonla adam var. Mansur aday olsa aynısı.. Gidin yönetin arkadaşlar o zaman? Çünkü ben bu bok çukuru 3. dünya ülkesinden sıkıldım.

Meow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Jahrein'in adaylığının kötü olması mevcut siyasi sistemde bağımsız aday olunca oyların çöpe gitme riski olması. Yoksa herhangi biri aday olabilir. Atıyorum İstanbul 1. bölgede 8 vekil varken partili vekile oy attığında seçilemezse diğerine kayar. Bağımsızda yok böyle bir şey.

Ülkede muhalifler otoriter rejim altında ezilirken efendim belediyeye konser vermiş kişinin youtube kanalına belediye başkanı çıkamaz diye bir kriter olmaz. Buna eleştiren birinin günde 2 saat televizyonlarda muhalif siyasetçilerin görünmemesi veya engizisyona çıkar gibi çıkmasını eleştirmesi lazım. Bu büyük adaletsizliği kanıksayarak yok sayıp öbür tarafta ideal bir siyaset düzeni aramak adil bir düzen arayışına denk gelmiyor. Tam tersine adaletsizliği savunmak oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Ovacikpirinci dedi ki:

tampere yukarda jahrein icin "triplere girip imamogluna saldiran biri" demis mesela, 3 ihtimal var: 1. olayi bilmiyor 2. olay karsudan ote (yani benim bilgim disinda seyler var) 3. tampere gercek bir comar. Olayin ozeti de sey: imamoglu belediyeden ihaleyle konser verdirtmis sarkiya, sonra da youtubeda bedava PR videosu cekmisler beraber. hic etik degil, jahrein bunu elestirdigi icin de adama "huuuu sen bizim imamoglumuzu nasil suclarsin..." falan cekiyorlar. 

Şimdi buradaki Jahrein'ın mallıklarını bilmeden adamı stream sitelerinden izleyip tanıyan biri olarak bence de konuya çok hakim değilsin. Çomar kısmına değinmiyorum zaten ilginç bi kafa. 

Burda kimse şişman gamer'ın ne işi var mecliste demiyor. Kimse gamer milletvekili yerine inşaatçı ya da ülkücü olsun da demiyor. Bu forumun zaten hepsi şişman gamer. 

Olay gençken mahalleden tanıdığın mal ötesi bir arkadaşının yıllar sonra girdiği tripleri görünce "ne dio lan bu mal" tepkisi vermemiz. Kaldı ki adam milletvekili olacam diyor, vekil olmak istediği ülkenin askerlerini işgalci olarak tanımlıyor. Ha olamaz mı? Olabilir. Kendi görüşüdür. Belki ben de Kıbrıs doğumlu olsam benzer fikirlere sahip olabilirdim o ayrı bir konu. Ama sen halktan oy isteyen siyasetçi olacam diyorsan bu fikirlerinin de kamuya açılmasına tırnak içinde "ifşalanmasına" alışacaksın. Sipeysin paylaşımı gayet normal. Normal ötesi hatta olması gereken. 

İmamoğlu olayına gelirsek emin ol burada da kimse Tayyip gitsin de İmamoğlu ihaleleri dağıtsın biz çalalım artık diye falan düşünmüyor. Eko bizim reisimiz laf ettirmeyiz de demiyor. Olay şu sen Ithilien'den Mordor'a geçiyorsun. Yolda Gondor rangerları seni çevirip durduruyor. Daha sonra Mordor'a giriyorsun. Arada Shelob, Minas Morgul falan geçiyorsun bin tane dayak yiyorsun ölümden dönüyorsun hayatının ağzına sıçılıyor. Sonra diyorsun ki ya Mordor'a girerken Rangerlar bize sadece ekmek verdi düzgün yemek vermedi. Bundan şikayet ediyorsun. 

Jahrein'ın 2021 Türkiyesinde Twitterdan gaza gelip küfürler ederek İmamoğluna saldırması bu kadar salakça geliyor bana. Kokoreç yüzünden AB'ye giremeyeceğiz konuşulan bir Türkiye değil şuan yaşadığımız ülke. Evet yanlış bir şeydir belediye başkanından avanta alan şarkıcı durumu varsa falan ama o kadar umurumda değil ki şu ortamda. Bunun bi adım ötesi "Abiii CHP, AKP aynı yeaaaaaa" "Abiii adam Beylikdüzünü komple satın almış Tayyip'ten kötü olur yeaaaaa" bu lümpenliğe geçiştir. Bunları da kafam çekmiyor bu saatten sonra. 

Ülke yıkılmış her şey literally bitmiş rezalet ötesi durumdayız yarın kafamızın kesilmeyeceğinin garantisi yok adam çıkmış 20 yılda seküler kesimin tek zaferini almış belediye başkanına obscure bi yerlerden laf sokma sataşma peşinde. 170 bin lira ne aq ben vereyim belediyeye benim adıma düzenlesinler konseri. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, eldar dedi ki:

Jahrein'in adaylığının kötü olması mevcut siyasi sistemde bağımsız aday olunca oyların çöpe gitme riski olması. Yoksa herhangi biri aday olabilir. Atıyorum İstanbul 1. bölgede 8 vekil varken partili vekile oy attığında seçilemezse diğerine kayar. Bağımsızda yok böyle bir şey.

Ülkede muhalifler otoriter rejim altında ezilirken efendim belediyeye konser vermiş kişinin youtube kanalına belediye başkanı çıkamaz diye bir kriter olmaz. Buna eleştiren birinin günde 2 saat televizyonlarda muhalif siyasetçilerin görünmemesi veya engizisyona çıkar gibi çıkmasını eleştirmesi lazım. Bu büyük adaletsizliği kanıksayarak yok sayıp öbür tarafta ideal bir siyaset düzeni aramak adil bir düzen arayışına denk gelmiyor. Tam tersine adaletsizliği savunmak oluyor.

This +1

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Tampere dedi ki:

Olay gençken mahalleden tanıdığın mal ötesi bir arkadaşının yıllar sonra girdiği tripleri görünce "ne dio lan bu mal" tepkisi vermemiz. Kaldı ki adam milletvekili olacam diyor, vekil olmak istediği ülkenin askerlerini işgalci olarak tanımlıyor. Ha olamaz mı? Olabilir. Kendi görüşüdür. Belki ben de Kıbrıs doğumlu olsam benzer fikirlere sahip olabilirdim o ayrı bir konu. Ama sen halktan oy isteyen siyasetçi olacam diyorsan bu fikirlerinin de kamuya açılmasına tırnak içinde "ifşalanmasına" alışacaksın. Sipeysin paylaşımı gayet normal. Normal ötesi hatta olması gereken. 

Şimdi okları üzerime alacağım, şu olayı forum gereksiz abartıyor.

Evet, jahrein eskiden buradaydı, mal mal konuşmuş da olabilir. De abi hanginiz 20 yaşındayken mal mal konuşmuyodunuz? Ben baya malmışım mesela kendi adıma konuşayım. 20 yaşındaki halimle şu anki halim arasında dağlar kadar fark var. 

Ben 20 yaşında mal mal konuştum, mal hareketler yaptım diye, hayatımın geri kalanını 20 yaşında yaptıklarımın etkisinde mi geçirmek zorundayım?

Dün programı izledim, adam gayet aklı başında konuşuyor. Söylediği şeylere katılmasan bile bi altyapısı var. "ben bunun çöcühlüğünü biülüyrüm yeaa küçücük pipiisi vardieaağğ" çok sığ bi bakış açısı oluyor. Hani 35'inde falan mal mal konuşur, 45'inde tersini konuşur, o zaman okey de 20 ile 30 arası ciddi fark, bütün bakış açıları bu dönemde şekilleniyor zaten. 

not: açıp 1 kere yayınını izlemişliğim yok. fanboy falan değilim. thx.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada meclisteki vekillerin %99.9'undan daha akıllı ve bilgili biri olduğundan ben de eminim. Gerçi o Jahrein'in iyiliğinden çok meclisin kötülüğünden kaynaklanıyor. 

Eski konuşmalar konusunda ben de malın tekiydim yüksek ihtimal buradayken boşa banlanmadık zamanında heralde ama vekil adayı falan olucam diyorsan da biri çıkarıp eski konuşmalarını çıkarabilir. Bu da bu işin doğasında var. Sipeys'e niye bu kadar takıldı millet ben onu anlamadım. 10 yıl önce maldın o yüzden artık hiçbir şey yapamazsın demiyorum adama ama 10 yıl önce x bi konuda böyle diyordun, şimdi de siyasete giriyorsun şuanda da böyle mi düşünüyorsun diye sorulabilir bu doğal. 

Yine de İmamoğlu konusunu saçma buluyorum. 

Hepinizi seviyorum arkadaşlar bana çomar diyen pirinç seni de seviyorum kavga çıkmasın Cystein için ?

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, arcane dedi ki:

siyasetimiz forumdan yolu gecmis insan tartismaya indirgendi. bunun da akp doneminde gerceklestigini tarihe not duselim.

aranizda baska siyasete kapak atma plani olan veya kazara dusunebilecek olan varsa temenni:

lutfen yapma.

2010 referandum topiclerini falan Ace Attorney tarzı çok çılgın tartışmalara çevirebiliriz ya. İçim ürperdi hatırlayınca gecenin köründe patide siyaset postları atmak falan gir WOW oyna ne işin var gençliğini yaşa ya ? 

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, Tampere dedi ki:

Bu arada meclisteki vekillerin %99.9'undan daha akıllı ve bilgili biri olduğundan ben de eminim. Gerçi o Jahrein'in iyiliğinden çok meclisin kötülüğünden kaynaklanıyor. 

Eski konuşmalar konusunda ben de malın tekiydim yüksek ihtimal buradayken boşa banlanmadık zamanında heralde ama vekil adayı falan olucam diyorsan da biri çıkarıp eski konuşmalarını çıkarabilir. Bu da bu işin doğasında var. Sipeys'e niye bu kadar takıldı millet ben onu anlamadım. 10 yıl önce maldın o yüzden artık hiçbir şey yapamazsın demiyorum adama ama 10 yıl önce x bi konuda böyle diyordun, şimdi de siyasete giriyorsun şuanda da böyle mi düşünüyorsun diye sorulabilir bu doğal. 

Yine de İmamoğlu konusunu saçma buluyorum. 

Hepinizi seviyorum arkadaşlar bana çomar diyen pirinç seni de seviyorum kavga çıkmasın Cystein için ?

speyse takınılmasının sebebi, zamanında komiklik şaka olsun diye melih gökçek'e "sizin hakkınızda büle büle konuşiyler" şeklinde bi ss atılmıştı yanılmıyosam ve sıkıntı olmak üzereydi. kapalı devre bi forumken durduk yere hedef haline gelmenin anlamı yok vs. kaygılarından ötürü yani.

2021 yılına gelmiş olduğumuz için bu devirde çıkacak olan HERHANGİ bir genç siyasetçinin (internet - teknoloji ile ilgili olduğunu varsayıyorum) geçmişte saçmaladığı şeyleri bulabilirsin. Şu anda siyasetteki ensesi kalınlar 50+ yaş ortalaması. Adamların zamanında internet yok anasını satayım yoksa onlar da büyük saçmalamıştır. Ama şimdi devir değişiyor, Jahrein ilk örnek ve bence çok güzel bir örnek. Seversin sevmezsin, çok büyük bir kitleye hitap edebiliyor, tek başına siyasetteki BÜTÜN aktörlerden daha fazla Z kuşağına hakim. Ben bunu bi tür kurtuluş yolu olarak görüyorum,  adam muhalif ve Z kuşağı adamın peşinde. Daha ne istiyosun, popülist söylem peşinde de değil. Bırak şekillensin işte, bu şekilde yavaş yavaş gençler ele geçirmeye başlayacaktır siyaseti. Her şey mükemmel olacak diye bi şey yok, tabii ki birileri çıkıp "geçmişte böle böle demiştin" diyecektir. Ama mesela günümüz siyasetçilerine bunu desen politik politik konuşup düzgün bi cevap vermeden sorunun arkasından dolanır, jahreine desen herhalde "olabilir emenike, sen de mal mal konuşmuşsundur nedir yani?" der geçer. 

Bilemiyorum altan, ben olumlu görüyorum gayet şu süreci. bi de dediğim gibi, programı izledim, söylediği her şeyin altı dolu geldi bana en azından boş konuşmadı. Ekrem İmamoğlu'nun konser-video muhabbeti mesela beni triggerlamamıştı ama adamın argümanını dinleyince, "e yani haklılık payı da var aslnıda" diye düşündüm açıkçası.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Ovacikpirinci dedi ki:

nasıl haklı ya lol. herif kılıcdaroglu ile birebir ropartaj yapmıs chp içinde contactı var. bi telefon ile işin detayını ögrenebilecekcen twitterda prim kasıyor. kendini o kadar haklı görüyor ki opucukle mi katılmış pr ya falan diyor hahahah. bariz belediyeden para yendiğini ima ediyor.

ahabr gibi twit atıyo kendi ama, ondan sonra akite falan yalan haber davası açıyor kendine yapılınca lol

Flassh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Xenocide dedi ki:

biliyorum, geçmişte öyle bi olay yaşandı, tekrar benzeri yaşanabilir diye speysinki de daşlandı onu diyorum

Ben bu yuzden kizdim, sonrasinda ne muhabbet gecti pek takip etmedim. Sacma sapan isler ama. Jahrein midir nedir, eminim sacma sapan bir suru lafi vardir zaten internette twitchte. Illa giciksaniz gommeye calisiyosaniz, Karsu marsu donmus girin agzina sicin. Ama su forumda yazilan seylere bulasmayin yani. 

Twitterda birsey yaziyorsun cimhirbabamiza hakaretten ceza.

Facede keza ayni.

Disarida cafede tartisirken gomsen sovsen yandan bir sivil cikicak basina bela olucak belli.

Isyerinde de benzer, hatta ornek vereyim bizim bankanin cisco yazismalarini okudular MB mufettisleri, ondan dava actilar cimhirbabamiza hakaretten gene millete. Bildigin isyerindeki kankalarini flnda sahit yazdirdilar zorla, yoksa isten atmakla fln tehdit ettiler.

Birkac adim sonra evde banyoda adama sovsek, komsu gestapoya haber verecek gelip kapiya alacaklar

Birakin private bir alanimiz kalsin ya oturup konusabildigimiz ozgurce. Su ise de yaramayacaksa pati ne ise yariyor yani, insani resmen forumdan uzaklastiriyorsunuz. YAZDIKLARINIZ HER ZAMAN SIZE KARSI KULLANILABILIR moduna giriyoruz iyice, birde sozde liberal sipeys veriyor bunu twittera. Neden, cunku insanlarin ozgurce konustuklari bir platformdaki nispeten ozgur bir donemdeki yazilarinin, herkesin bir adamin emriyle hapse atilabildigi ve bu ozelligin cooldown bittigi gibi tekrar tekrar kullanildigi bir donemde sosyal medyaya tasinmasi cok liberal bir hareket. 

Anlamsiz anlamsiz isler birde 20 yil once adama gicik oluyormus ondan oluyor yani hersey lol, grow up pls

Buradan her sosyal medyaya post tasiyan tipe de ayni tepkiyi vericem, zaten bu normal karsilaniyorsa sokayim patiye ne giricem discorda gecelim hakkaten topluca

Sosyal ağlarda paylaş

Heheh ulan fatih bir de yılların duayen gazetecisi olacaksın. Programına çıkardığın ve mahlası isminden daha önemli olan bir internet figürünün nickini söylemeyi beceremiyorsun. Hiç mi bakmadın kimdir bu adam diye, hiç mi bir danışmanın söylemedi adamın nickini? 

Iyy bir de iki saat almanya övmüşler yine iki alman sevici yan yana gelip kusucam

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...