Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klavye Tavsiyesi

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

11 dakika önce, photographer dedi ki:

Sadece 6 tuş değil sorun. NUSH ve NUSB tuşları da eksik. Öyle olunca Türkçeye çevirince büyüktür küçüktür işaretlerini basamıyorsun. Coderlar bilir. 

ANSI ile ISO farkindan bahsediyorsun bu TR ve US layoutlariyla ilgili bir problem degil. Coderlar bilir. 

CFROTty.png

szILl4e.png

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.08.2021 at 15:14, KHaRoN dedi ki:

Nasi yani? 300 liraya ABS tus takimi almak mi?

Bari yeni takim aliyorsaniz double shot PBT alin. 

Direkt ABS kotu diye kestirip atmak yanlis. GMK keycapler de ABS. Onemli olan malzeme ve baski kalitesi. Ama uzun kullanimda parlama kacinilmaz abs keycaplerde.

Doubleshot olayi da bence overrated. Kaliteli dyesub pbt keycapler de guzel gayet.

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.06.2021 at 17:18, Aiko dedi ki:

k3 beyaz ışık mavi switch'i 836 tl'ye aldım + gümrük olacak gelince. gümrük için satıcıya mesaj attım düşük göstersin fiyatı diye. çok bi gümrük ödeyeceğimi sanmıyorum. 20 30 tl fln öderim muhtemelen.

16,5 TL ödedim merak eden olursa yazıyım. 10$ göstertmiştim klavyeyi.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Aluriel dedi ki:

Direkt ABS kotu diye kestirip atmak yanlis. GMK keycapler de ABS. Onemli olan malzeme ve baski kalitesi. Ama uzun kullanimda parlama kacinilmaz abs keycaplerde.

Doubleshot olayi da bence overrated. Kaliteli dyesub pbt keycapler de guzel gayet.

Ben ABS kotu demedim ki. Zaten ortalama ustu bir mekanik klavyede ustunde buyuk ihtimalle ABS keycapler gelir, bunu bide 300 tl vererek sokup tekrar ortalama kalite ABS takmanin fiyat/performansini sorguladim. Ztn yeterli seviyede doubleshot PBT (read: doubleshot lar daha pahali olmasina ragmen) 250-300 tl civarlarinda. Ornegin hyperX in giris seviyesi pbt takimi bu konuda hayli ovgu aliyor. 

Otesinde PBT karsisinda ABS ciddi ucuz bir materyal. Parlama esneme, ses, malzeme kalinligi ve texture farklari da iyi biliniyor. 

GMK nin ABS keycapleri de sanirim yapi ve kalinlik olarak en iyi capler olabilir, ucuz tek kat pbt lerden cok cok daha iyi. Karsilastirma olarak guzel bir ornek degil o yuzden bence. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, goldbären dedi ki:

neyle değiştirelim, mutlaka tr layout olmasını istiyorum tüm tuşlar dahil, öyle olunca 6dan fazla cap değişecek. t'nin üzerindeki ₺ bile olsun istiyorum ?  hani gergenin linkine yurtiçi hazır bir alternatif yok böyle kısıt koyarsak, var mı atladığım

Benim su ana kadar gordugum bir tek Tai Hao da var bir tek TR layout doubleshot pbt keycap set.

https://shop.tai-hao.com/products/tai-hao-exotic-layout-1

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, KHaRoN dedi ki:

Ben ABS kotu demedim ki. Zaten ortalama ustu bir mekanik klavyede ustunde buyuk ihtimalle ABS keycapler gelir, bunu bide 300 tl vererek sokup tekrar ortalama kalite ABS takmanin fiyat/performansini sorguladim. Ztn yeterli seviyede doubleshot PBT (read: doubleshot lar daha pahali olmasina ragmen) 250-300 tl civarlarinda. Ornegin hyperX in giris seviyesi pbt takimi bu konuda hayli ovgu aliyor. 

Otesinde PBT karsisinda ABS ciddi ucuz bir materyal. Parlama esneme, ses, malzeme kalinligi ve texture farklari da iyi biliniyor. 

GMK nin ABS keycapleri de sanirim yapi ve kalinlik olarak en iyi capler olabilir, ucuz tek kat pbt lerden cok cok daha iyi. Karsilastirma olarak guzel bir ornek degil o yuzden bence. 

en dandik gmk set 100$+ olarak basladigi icin bir yerde haklisin aslinda karsilastirmaya sokmamak lazim. Ama yine de kaliteli abs keycap gayet iyi olabiliyor. 

ABS avantaji renk ve daha guzel gorunmesi, bir de uretim sirasinda/sonrasinda egilme bukulme olmuyor bunda bildigim kadariyla. PBT setlerde tam duz olmayan spacebar gorulmemis sey degil cunku.

PBT ile renk konusunda sikinti olabiliyor, cesit fazla degil gibi yad sinirli. Egilme bukulme durumlari da var buyuk tuslarda ozellikle. Parlama yada renk kaybi olmuyor pbt keycaplerde ama avataji var.

Double shot konusu ise bence biraz overrated tuslar ve baski kaliteli oldugu surece.

Dyesub pbt fiyat peformans olarak iyi gibi bence. Keycaplere klavye parasi verecek imkan yoksa.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...