Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Kombat (2021)

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

10 saat önce, progamer dedi ki:

Güzel sahneleri fragmana koymuşlar gerisi meh. Filmin ismini Mortal Kombat koyup turnuvayı göstermeyen senaristi ve yönetmeni alkışlıyorum burdan sdf. Zaten bütün filmi Avustralyanın madenlerinde çekmişler. Scorpion ve subzero'nun bütün sahneleri fragmandaydı. Hani MK9 dan beri zaten oyunların senaryosunu film gibi yapıyorlar, böyle gereksizce sırf değişiklik olsun diye değiştirmişler hikayeyi ama olmamış hiç.

Shang Tsung'u oynayan adamda sıfır karizma. Orjinal Shang Tsung'un yanından geçemez. Öyle dikildi 5 dakka sadece sdf

tam orj shang tsung kadar iyi adam bu zamanda böyle filme bulamazlar yazacaktım ki önceki sayfada yazmışım zaten

On 19.02.2021 at 11:53, Silphatos dedi ki:

aga ilk filmde raiden christopher lambert, shang tshung da cary tagawa.  onlardan iyi adam bulamayacaklarına göre normal

Sosyal ağlarda paylaş

fatalitylerin hepsini gerçekleşmeden tahmin ettim ve birebir aynı yapmışlar oyun ile çok hoşuma gitti, onun dışında çok fazla sorunlu tarafı var tabi ama beni de tatmin etti. orjinal film senaryo oyunculuk ve shang tsung bakımından daha iyidi, hatta subzero scorpion epik şarkıda kapışıyolardı sanırım.  Ama burdaki kano ve kung lao çok çok daha iyidi, keşke crossover gelse ehue.

Sosyal ağlarda paylaş

On 19.02.2021 at 15:22, Sam dedi ki:

yeni dredd hollywood a-lister'dan ziyade b-movie gibi ama çizgiroman da zaten o kıvamda olduğundan adaptasyon aslına daha sağlık denebilir. ben de ilk izlediğimde etkilemedi ama ikinci izlediğimde daha çok hoşuma gitti, çok daha kendini sakınmayan bir film.

cp77 oynadıktan sonra ikinciye izledim ben de , baya tatlı geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

laksdkjsdfasd

Böyle yazınca biraz garip olmuş da şu tarz şeyleri yapmaya gidiyor anlamında yazmıştım:

Sinema ile ilgili workcamp falan videoları da vardı diye hatırlıyorum, sektöre baya hakim yani. Babası da seslendirmen.

Spoiler

µh tarafından düzenlendi
çünkü eşeğin
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, µh dedi ki:

Bu çocuk Türk de devamlı yurtdışında falan takılan, oyuncularla roportaj vs. yapan biri.

Sırf meraktan sonuna kadar tahammül ettim.

Adamın seslendirmesi rezalet, reklamdan para götüreyim diye uzattıkça uzatmış. 2.52'ye kadar zaten sırf goygoy var.

Özetle adam tersten anlatsa da sonuç şu:
- İşin kolayına kaçıp eskisi gibi normal çekim yapmak yerine her şeyi efekte yüklüyorlar
- Böyle oluncatüdyolar aynı filmde bir sürü farklı efekt stüdyosuyla paralel çalışmak zorunda
- Öyle olunca efekt fiyatı coşuyor, stüdyolar birim efekti ucuza getiriyorlar, o yüzden efektçiler batıyor, batmamak için kaliteden kısıyor
- Üstüne bi de Stüdyolar, hele Marvel falan çok sık film çektiği için acayip bir zaman baskısı var, efektçilere vakit vermiyorlar

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Rewendor dedi ki:

Sırf meraktan sonuna kadar tahammül ettim.

Adamın seslendirmesi rezalet, reklamdan para götüreyim diye uzattıkça uzatmış. 2.52'ye kadar zaten sırf goygoy var.

Özetle adam tersten anlatsa da sonuç şu:
- İşin kolayına kaçıp eskisi gibi normal çekim yapmak yerine her şeyi efekte yüklüyorlar
- Böyle oluncatüdyolar aynı filmde bir sürü farklı efekt stüdyosuyla paralel çalışmak zorunda
- Öyle olunca efekt fiyatı coşuyor, stüdyolar birim efekti ucuza getiriyorlar, o yüzden efektçiler batıyor, batmamak için kaliteden kısıyor
- Üstüne bi de Stüdyolar, hele Marvel falan çok sık film çektiği için acayip bir zaman baskısı var, efektçilere vakit vermiyorlar

clickbait içerik olmuş. eskiden neyin gerçek neyin efekt olduğunu ayırt edemiyorken şimdiki filmlerin tamamen yeşil perde önünde çekiliyormuş hissi vermesi, efekt teknolojisinin gelişmesinden dolayı demeye getirmiş. nerede lotr, nerede hobbit. yeni matrix filminin de bu konuda hayalkırıklığı yaratacağını düşünüyorum. the matrix'i 30 defa izledim, hiç efekt yok her şey gerçek deseler inanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, progamer dedi ki:

Film değil de sanki netflix dizisinin ilk bölümü gibiydi ya.

+1.

Artilar:

Fatalityler guzel olmus.

Scorpion u oynayan amca.

Kung Lao.

Spoiler

Ozel hareketlerin arcana ile aciklanmasi (Gerci find your arcana cumlesi bir ara baydi beni)

Eksiler:

Hazir setting ve karakterler varken, yapimci ve senarist bir taraflarindan setting ve karakter uydurmus. Warner elindeki IP ler ile ne yapacagini bilmeyen bir firma. Her seferinde sacma bisi yapmayi beceriyor.

Shang Tsung, Raiden castingleri cok kotu. Christopher Lambert in ustune daha iyi Raiden cikarmalarini beklemiyordum, ama yine de orta karar birisini bulurlar diye umut etmistim. Yanilmisim.

Konusu turnuva olan filmde, turnuva gostermemek nedir ya.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...