Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Talkback Ozelligi Olan Ev Kamerasi

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Gectigimiz hafta anneannemi son 60 senedir yasadigi evden bize daha yakin olabilecegi bir yere tasidik. Eski oturdugu yerde komsularin hepsinin birbirinde anahtari vardi birbirlerine gelip gidip arkadaslik ediyor, zaman zaman da dustu mu kaldi mi diye anahtarla eve girip birbirlerini kontrol ediyorlardi. Bir cogu vefat etti, kalan sonuncusu da apartmana yeni tasinan komsulariyla problemler yasayinca tasindi. Bizimki de tek kalinca boyle bir tasinma karari almak zorunda kaldik. 

Simdi yeni evine yerlestirdik, yakinda olmasi da iyi oldu. Fakat ciddi bir isitme problemi var ve tv izlerken sesi cok acmamak icin kulaklik kullanmak istiyor. Durum boyle olunca da telefonunu, kapiyi falan duymuyor. Bunun icin su geri konusmaya imkan kilan bebek kamerasi, ev kamerasi gibi bir cozum kullanalim dedim, neyse ki itirazsiz kabul etti. 

Simdi;

ucuz yollu,

wifi dan router a baglanip cok kablo salatasi yapmadan calisabilecek, 

Kameraya dahili hoparlorden yuksek ses cikisiyla konusmaya imkan verecek, (bu kismi degerlendiren review bulamiyorum)

dahili sd kart girisi olup en azindan son 8-10 saati kaydedip uzak erisime imkan veren (olsa iyi olur ama birinci oncelik degil)

bir cozum ariyorum. Bilmedigim ve kullanisli olabilecek farkli ozellikler de vardir muhakkak. 

Fiyatlar ve urunler cok sacilmislar. 150tl den baslayip 450-500$ a arlo pro 3 e kadar yolu var ama bizim gereksinimimize en ucuz hangisi cevap verir bilemedim. 

xiaomi mijia 360 260 liraya baya dikkatimi cekti. 

motorola focus 66 da oda sicakligini falan da olcebilen ,bebeklere yonelik bir kamera. 300 liraya bu da mantikli geldi ama ses seviyeleri kafami kurcaliyor. 

Bu aletlerle tecrubesi olanlar yazabilirler mi?

Veya kameraya ek olarak ne gibi cozumler kurabilirim eve? 

Sosyal ağlarda paylaş

Biz kullandık bir süre, şu en ucuz kameralardan almıştım görüntü süper ses eh işte, kulaklıkla teyzenin duymama ihtimali yüksek bence. Daha görsel bir çözüm bulmanız lazım bence, telefonu çalınca televizyonun oraya bir yere monte etğiniz  ışık yansın mesela kesin vardır böyle şeyler. Ya da görüş alanına bir tablet yapıştır WhatsApptan arama yapın ekranı görür herhalde?

Sosyal ağlarda paylaş

xiomi mijia 360 ucuz yollu ve işini görür, bunu alınca kayıt özelliğini kullanmak icin 32GB sd kart da alırsın, son 1 haftanı üstüne yaza yaza kaydeder. Yok ben herşeyi kaydetmek istiyorum dersen o zaman router üzerinde usb girişi varsa ona bir HDD takıp doğru tanıtarak kayıtları oraya da alabilirsin. Evde bir süre kullandık, kayıt olayı elektrik gittiğinde bozuluyordu ancak talk back sorunsuz çalışıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yi Home 1080p kullanıyoruz 2 yıldır, 3 tane var evde. Tek sorunu yılda 1-2 kere kısa süreli server problemi olduğunda bağlanamamak (bizim denk geldiğimiz). Onun dışında memnunuz. Hafıza kaydına hareket algılanınca (görüntüden istenen bölgeyi de detection zone yapabiliyorsun) veya bebek ağlaması duyunca (opsiyonel ve şiddeti ayarlanabiliyor, ama ani bazı sesleri de ağlama sanabiliyor) notification veriyor ve kayıt oluşturuyor. İster sürekli kayıt, ister hareket algılanınca kayıt başlatacak şekilde de ayar yapılıyor vs.

Xiaomi Mijia 360 da benzerdir, eğer motor ihtiyacı varsa o da alınabilir.

Bir de TV izlemek için yıllar önce dedeme Sennheiser'ın bir kulaklığını almıştım;

https://www.amazon.com/Sennheiser-SET840-Assistive-Listening-Headphones/dp/B0036Z82PQ/ref=sr_1_3?crid=23H2I09UCW07&dchild=1&keywords=tv+listening+devices+sennheiser&qid=1613024359&sprefix=tv+listening+devices+senn%2Caps%2C297&sr=8-3

Dedem yıllarca kullandı, şimdi babannem kullanmaya devam ediyor. Gayet başarılı ürün. Tek sıkıntımız dediğin gibi TV izlerken dış dünyaya tamamen kapanıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ben kedim için Xiaomi Mijia Smart Home 360 almıştım. Uzun süreli evde olmadığım zamanlarda kontrol edebileyim diye. Talkback üstünden çağırınca hemen geliyor miyav miyav konuşmaya başlıyor. Kamera bugüne kadar aldığım ilk Xiaomi ürünü oluyor. Açıkçası saydığın özellikler hatta daha fazlası mevcut. Senin için anladığım kadarıyla en önemlisi şuan talkback diye düşünüyorum. Mijia 360'ın sesi yüksek, mikrofonu ise temiz diyebilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar icin tesekkur ederim

@LiebeTablet koydum bir tane ama cevap vermeye gerek kalmayan ek bir iletisim yolu ariyorum, sonucta onun da kapagini kapatip yerini degistirebilir. Sonra unutulup kaliyor masanin v.b. ustunde, yine telefonla ayni maceraya donuyor. Belki goz hizasina isikli falan bi cozum vardir ama, biraz arastiricam bunu da.

@Robert_Poche Kayit konusunda degil 1 gun son 12 saat bile yeter, maksat ulasamayinca konusulmadan gecen zamanda hangi odaya gecmis onu gormek.

@xaty Yi Home'a da bakayim. Ses seviyesi ve netligi nasil konusmak istendiginde? 

Kulaklik konusunda bu senn. s840 gibi in-ear cozumleri begenmedi, kullanamadik. Hafif bi over-ear kulaklik istedi, bir de 3 metrelik uzatma kablosu aldirdi, koltugunun arkasina kabloyu cektim; kulakligi direkt oraya takiyor. Kablo karmasasi da makul derecede onlenmis oluyor. 

2 saat önce, orc_lord dedi ki:

Mijia 360'ın sesi yüksek, mikrofonu ise temiz diyebilirim.

Kullanan birinden sunu duymak gercekten iyi. Buyuk ihtimalle bunu alip bir deneyecegim, en kotu ihtimalle bi yerlerde degerlendiririm kamerayi. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, orc_lord dedi ki:

Ben kedim için Xiaomi Mijia Smart Home 360 almıştım. Uzun süreli evde olmadığım zamanlarda kontrol edebileyim diye. Talkback üstünden çağırınca hemen geliyor miyav miyav konuşmaya başlıyor. Kamera bugüne kadar aldığım ilk Xiaomi ürünü oluyor. Açıkçası saydığın özellikler hatta daha fazlası mevcut. Senin için anladığım kadarıyla en önemlisi şuan talkback diye düşünüyorum. Mijia 360'ın sesi yüksek, mikrofonu ise temiz diyebilirim.

Alakasız olacak ama ben de bu kameradan hem kedi hem de hırsız için alıp koyayım diyorum.

Motion detect açınca kediyi algılayıp, ayırabiliyor mu? Yoksa hareket eden ne varsa uyarı mi gönderiyor?

Bir de çektiği videoyu aninda cloud'a upload yapma gibi bir özelliği var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
40 dakika önce, Deathblade dedi ki:

Alakasız olacak ama ben de bu kameradan hem kedi hem de hırsız için alıp koyayım diyorum.

Motion detect açınca kediyi algılayıp, ayırabiliyor mu? Yoksa hareket eden ne varsa uyarı mi gönderiyor?

Bir de çektiği videoyu aninda cloud'a upload yapma gibi bir özelliği var mı?

Motion detect için yapay zeka destekli yazmışlar ama canlı algılaması şeklinde bir ayrım yapmıyor. Herhangi bir hareket algıladığı zaman 10 saniyelik görüntüsü ile birlikte bildirim gönderiyor. Yüksek veya düşük olarak farklı hassasiyet seçilebiliyor.

Cloud olayı ise yok diye biliyorum. İçerisine SD kart takılabiliyor veya NAS'ta depolamaya izin veriyor. 32 GB'lık kart ile yanlış hatırlamıyorsam HD olarak 1 haftalık görüntü saklanabiliyor. Cihaz fişe takılıyken bağlanıp eski kayıtlar kolay bir şekilde izlenebiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Kedi için hareket algılayıp kayıt oluşturuyor ama sadece kediyi ayırt et diyebileceğin özellik onda var mı bilmiyorum. AI ile face ve hayvan tanıyanları var Xiaomi'nin diye biliyorum da başarısı hakkında fikrim yok.

Cloud'a yüklesin istersen subscription gerekiyor ve aylık para veriyorsun. Yi Home'da ve Kami'lerde böyle en azından, 360 modelinde de vardır diye tahmin ediyorum.

Titreşim olayı biraz zahmetli oluyor, telefonu yanında tutsa o da titriyor zaten. Diğer türlü şarj falan sıkıntı, sürdürülebilir olmamıştı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...