Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Ryzen 7 3700x

Engg

Öne çıkan mesajlar

Abiler selamlar. Ryzen 7 3700x eski işlemcimi satıyorum. Tertemiz hiç bir sorunu yok. 5600x'e geçiş yaptığım için satıyorum. Kutulu faturalı incehesaptan. 2019 kasımda alındı 9 ay daha garantisi devam ediyor.

Hiç overclock yapmadım, aksine pbo kapatıp undervolt kullandım işlemciyi, cillop gibi tertemiz ürün. Ryzen ikinci ellerde genelde pinler kafalarda soru işareti yaratabilir. Ben ilk sahibiyim kutuyu açıp pc ye taktım ve soketten yeni çıkaradım, başka pc'de kullanılmadı. herhangibir pin yamulma vs sorunu kesinlikle yok.

İşlemci soğutucusuzdur veya 5600x'den çıkan sıfır wraith stealth fanı yollayabilirim, overclock yapmazsanız işinizi görecektir.

Fiyat soğutucusuz 2.250tl soğutucu ile 2300tl düşünüyorum, pazarlık çok sevdiğim bir konu değildir.

spacer.png

IMG_20210210_012536.jpg

IMG_20210210_013348.jpg

IMG_20210210_013232.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Hem sifir hem ikinci el piyasasini biliyorum ve sifir fiyatin 4de 3u gibi bir fiyata satiyorum. İslemci fiziksel bir zarari olmadigi surece en garanti ikinci el parcalardan biri, eskimez yorulmaz performansi azalmaz. Daha ucuz 3700x satan da gormedim yurticinde açıkçası.

Fiyati da 2200e düştüm

Sosyal ağlarda paylaş

Elma ile armut, neye gore cok daha iyi bir islemci? Tum render benchlerinde 3700x %10 15 daha iyi. Tum single core testlerde de 5600x % 10 15 daha iyi. Tercih meselesi tamamen. Yakında 3600 fiyati linkleyip bu fp olarak daha iyi falan diyeceksiniz herhalde ?

6/12 ile 8/16 yi bu kadar basit kiyaslayamazsiniz

Sosyal ağlarda paylaş

e sen de satıp 5600x e geçmişsin işte madem kötü neden geçtin :D hadi seni üzmemek için daha iyi demeyelim,  kafa kafaya diyelim, 5600x sıfırı 2400 sen 2200'e ikinci el 3700x koymuşsun, bence hala pahalı abi.

sen bilirsin, satan sensin :D

applicationlarda kafa kafaya, oyunlarda tek çekirdek performansı çok iyi 5th serisinin, dolayısı ile ÇOK daha iyi. sory ama öyle yani.

edit: pure balta için gelmedim topice, yeni sistem topladık arkadaşa da, (oyun için, workstation değil) son birkaç haftadır içim dişim OEM oldu ondan geldim direkt, yanlış anlama :)

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

50 dakika önce, paradoksalkedi dedi ki:

e sen de satıp 5600x e geçmişsin işte madem kötü neden geçtin ? hadi seni üzmemek için daha iyi demeyelim,  kafa kafaya diyelim, 5600x sıfırı 2400 sen 2200'e ikinci el 3700x koymuşsun, bence hala pahalı abi.

sen bilirsin, satan sensin ?

applicationlarda kafa kafaya, oyunlarda tek çekirdek performansı çok iyi 5th serisinin, dolayısı ile ÇOK daha iyi. sory ama öyle yani.

edit: pure balta için gelmedim topice, yeni sistem topladık arkadaşa da, (oyun için, workstation değil) son birkaç haftadır içim dişim OEM oldu ondan geldim direkt, yanlış anlama ?

Offtopic : videoyu izliyordum da i5 10400 de fiyatına göre baya iyi performans veriyormuş ya, intelden f/p ürünü gelmesi şaşırttı

Sosyal ağlarda paylaş

Ben 5600x daha kötü diye birşey demedim, daha iyi de demedim, basite siz indirgemeye çalışıyorsunuz.  

İkisinin de birbirine üstün olduğu taraflar var, biri 6/12 diğeri 8/16 işlemciyi nasıl terazi ile tartar gibi ölçebiliriz ki?

Sadece oyun benchmarklarına bile bakınca,

csgo overwatch ve pubg de 5600x daha iyiyken gta5 ve fortnite da 3700x daha iyi.  

Bu sadece oyunlarda tabi ki, diğer bütün raw total cpu güç isteyen benchlerde ve renderlarda 3700x zaten önde.

E sıfır fiyatlarına bakınca 3700x' in sıfırı zaten 5600x sıfırından daha pahalı hala, biri 300$ dan piyasaya çıktı diğerinin fiyatının düşmüş hali bile dünyada hala 350$ civarı.

Benim renderlık bir işim yok, profesyonel şekilde oynadığım oyun da tamamen single core işlemciye yükleniyor bu yüzden 5600x bana daha uygun bir seçenek. 3700xde de hiç bir sıkıntım yoktu adeta canım sıkıldı da degiştirdim gibi birşey oldu ucuza denk getirince.

2400 e söylediğiniz işlemci de tray zaten, kutulu almak istediginizde 5600x ler 2650 den başlıyor. Ben mesela ikinci el faturalı kutulu ürün alırım ama kutusuz tray pek tercihim degildir. Satılmazsa dediginiz gibi fazla yazmışımdır ilerde fiyatı düşürebilirim, veya teklif alabilirim. 

Engg tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Bir süre ilgilenemedim vs derken yalan oldu bunun satışı, ilanları da güncellemeyince tabi fiyatlar outdated kaldı kimse sormadı fiyatlar yüksek kaldıgı için.

Günceldir Fiyat 1950tl dir, güzelce 40 kat havalı poşetle kargolanır. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...