Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ASUS TUF 3080 yanıyor

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Kesinlikle kartın vrami 102 derecenin altına düşüremiyorum.

kartın ana derecesi 52 iken fanların %87-94 calısması üzerine arastırma yaptım. Ve Hwinfo32 indirerek kartın vramlerinin yanmakta olduğunu gördüm.

Elimde asus 3080 strix de var. Bu kart ise 53 derecede %66 fanla çalışıyor vram ısısına baktığımda ise 90 derece. 

diğer bilgisayarda stok fan 2x sli Titav V bağlı ufak bir kasada. Dereceleri 66 fanlar %69 vram ısısı ise 70. Kesinlikle bir daha tuf 3080 almam. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer iade etmek istemiyorsan termal ped almalısın, Goering doğru söylemiş

https://www.hepsiburada.com/kuvars-termal-pad-ped-sogutucu-silikon-pad-1-5-mm-kalinlik-2-x-2-cm-50-adet-p-HBV00000LT2RP

kartı açacaksın abi

Şunun benzeri bir iş çıkartman lazım

https://pasteboard.co/JNpszd4.png

Sorunu başka yerde aramaya gerek yok direkt kartta sorun

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.02.2021 at 16:14, akirafes dedi ki:

Kesinlikle kartın vrami 102 derecenin altına düşüremiyorum.

kartın ana derecesi 52 iken fanların %87-94 calısması üzerine arastırma yaptım. Ve Hwinfo32 indirerek kartın vramlerinin yanmakta olduğunu gördüm.

Elimde asus 3080 strix de var. Bu kart ise 53 derecede %66 fanla çalışıyor vram ısısına baktığımda ise 90 derece. 

diğer bilgisayarda stok fan 2x sli Titav V bağlı ufak bir kasada. Dereceleri 66 fanlar %69 vram ısısı ise 70. Kesinlikle bir daha tuf 3080 almam. 

napıyosun abi bu kadar kartla ? coin mi ?

Sosyal ağlarda paylaş

Thermal pad lerinde farklilari var. Hazir alicakken kuvars in 3.6W/mk yerine 6W/mk lik Artic yada 8W/mk lik Thermal Grizzly in pad lerini almak yerinde olur. Yurtdisi fiyatlari linkteki kuvars in fiyatina denk ama Tr fiyatlari ne olur bilmiyorum.

Gallant tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

aynı çip değil mi rogdaki ile ilginç.

bu kartın günlük 10$ getirisi var, yurtdışından uygun fiyata getirilirse 3 ayda parasını çıkarıyor ki ilk partiler geldiğinde bütün miningciler topladı %90 ını. youtube da denk geliyorum, kekonun biri 1 milyonluk mining rig kurmuş, günlük 2500 kemiksiz getirisi var diyordu sdfg

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 11.02.2021 at 10:38, Gallant dedi ki:

Thermal pad lerinde farklilari var. Hazir alicakken kuvars in 3.6W/mk yerine 6W/mk lik Artic yada 8W/mk lik Thermal Grizzly in pad lerini almak yerinde olur. Yurtdisi fiyatlari linkteki kuvars in fiyatina denk ama Tr fiyatlari ne olur bilmiyorum.

bunu görünce aklıma geldi, fazla kalın alırsanız bu sefer de ortadaki termal macun temas etmeyebilir yüksek kaldığı için (linus bir videosunda yaşamıştı). en temizi bunu inceleyen hesaplayan birileri olmuştur, iyice bakın sdf

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...