Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Valheim

zipzip

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...

ya onları biliyorum, yapılabiliyor da kolaylık ve pratik açısından diyorum o kadar accesible sayılmaz. yine yapabiliyorsun. ama şu yere dikerkenki kısım çok irrite ediyor. conan oynadınız mı hiç? illa karşılaştırıp duruyorum elimde değil.

yere kalaslardan foundation gibi bir şeyle başlamış bi youtube bugün rehberini izlemiştim. o şekilde deneyeceğim bir de. yeri düzleştirme işi de pratik değil hiç istediğim gibi olmuyor. en azından yere kalas atıp yerden bir metre yukarıda başlayayım dedim.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kolay ve pratik olmasa bu kadar uğraşmazlar, zaten oyun da negatif yerdi bu kadar tutmazdı. builddin çok katkısı var. baya iyi ya, rust, conan exiles, ark survival evolved, the forest vs oynamış biri olarak en sevdiğim build bu oyunda var.

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

baya bi oynadım, ikinci patronu da dövdüm. atmosferi çok iyi, ama sırf sailing var diye çekiyorum eksiklerini. en azından longship yapana kadar durmam. şimdilik bir karve'im var güzel güzel yüzdürüyorum. oyunun hayat kalitesi eksikliği çok fazla. bunu da zor/güzel/gerçekçi diye savunuyorlar. umarım geliştiricileri komüniteyi dinlemezler. çünkü eksikleri bile deli gibi savunuyorlar nerede yazsam (pati için değil).

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, sylvanas dedi ki:

baya bi oynadım, ikinci patronu da dövdüm. atmosferi çok iyi, ama sırf sailing var diye çekiyorum eksiklerini. en azından longship yapana kadar durmam. şimdilik bir karve'im var güzel güzel yüzdürüyorum. oyunun hayat kalitesi eksikliği çok fazla. bunu da zor/güzel/gerçekçi diye savunuyorlar. umarım geliştiricileri komüniteyi dinlemezler. çünkü eksikleri bile deli gibi savunuyorlar nerede yazsam (pati için değil).

eksiklik dediğin ne mesela? bazılarını ben de savunabilirim gibi geldi de merak ettim sdfds

Sosyal ağlarda paylaş

workbench için çatı, en ufak bi repair için kulübe inşa etmek, oto koşma yaparken yönün fareyi takip etmemesi, küçük taşlara takılıp kalmak, kayıp devam etmiyor yani baya takılıp kalıyo. ev içi zemine campfire kuramamak. smelter gibi şeylerin kapasiteleri. kuyruklu neckten kuyruk düşmemesi. aklıma geldikçe eklerim.

bi de her oyundaki gibi helmet giyince kel oluyoruz. oyun dünyasında yapmanın en zor olduğu şey galiba.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

-workbench mantık işi, "açık havada yağmur çamur imurşun gidiyo =(" deseler verecek cevabım yok.

-taşlara takılıp kalmak oyuncuya onu görsel communicate edemiyorsa kötü. hani taşa baktığında "buna takılmamam lazım la" diyor musun demiyor musun, o önemli. bakınca "tamam abi büyük ok takılırım buna" diye inandırsa da oyunun flow'unu bozuyorsa da kötü evet. beni çok rahatsız etmedi ama seni ediyorsa da niye ediyor diyemem.

-oto koşma çok kötü evet

-bu da mantık işi "tahta üstünde ateş mi yakılır abi" desen gene verecek cevabım yok.

-kapasite %100 qol ve suspension of disbelief dengesi. ben 100 tane soksam rahatsız olmam, ahmet 10 tane koyunca "bu buna sığmaz ki ya =(" diyebilir. biri diğerinden (10 tane vs 100 tane sokmak) daha doğru değil ama oyunun kendi içinde tutarlı olması lazım bu konularda. valheim'ın olmadığından eminim sdfds

-neck evet ayıpmış.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...

uzun zaman sonra tekrar valheim'a başladım

her şey güzel gidiyordu ta ki swamp'a girene kadar

abomination diye gerizekalı bi mob eklemişler

tek weakness'ı fire, ama swamp'ta sürekli yağmur yağdığı için fire işe yaramıyor. yanda meadows biome vardı oraya çektim kitelaya kitelaya yarım saatte falan öldürdüm. swamp'a geri döndüm, 20 adım sonra bi abomination daha çıktı karşıma. e sktr git.

bi de wraith diye bi mob eklemişler, yine swampta. o da ayrı bi dövdü gerçekten feleğim şaştı.

yani swamp zaten hali hazırda zor ve iğrenç bir yerdi, niye zorlaştırmak için böyle çaba harcamışlar çok ilginç. şevkim götüme girdi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...