Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Valheim

zipzip

Öne çıkan mesajlar

bu oyunun niye bu kadar tuttuğunu, herkesin deliler gibi oynadığını anlamış değilim. iyi reklam kasılmış, youtube kanallarına twitchçilere iyi para yedirilmiş herhalde.
kötü bir oyun değil elbette ama bu kadar abartılacak yönünü görmekte zorlanıyorum. bir sürü iyi indie oyun çıkıyor, şu kadar hype'ı hiçbiri almadı. en son minecraft'ta görmüştüm bu kadar abartıyı.
"şu şu var şu şu var" diye anlatılan özelliklere bakıyorum da, zaten böyle bir ton survival oyunu var. coop oynadığın zaman onlar da gayet eğlenceli olabilen şeyler. ama sanki bir tek bu oyunda varmış gibi davranılıyor.
günümüz hype devri... ne kadar iyi oyun yaparsan yap, ünlülere bu şekilde para yedirmediğin sürece piyasada hakettiğin değeri göremiyorsun. benim anladığım o.

Sosyal ağlarda paylaş

ben burda başlığı gördüm, tipi hoşuma gitti diye aldım. vikingli seviyorum bi de zaten.

daha önce bu tarz survival oynamamıştım. daha doğrusu oynayıp "yok ya benlik değil" diye bırakmıştım forest'i, subnautica'yı filan. hele o "early access open world coop survival builder sandbox" buzzword çorbasını gördüm mü YA YETHER diye alt-f4'lüyordum browser'ı/steam'i hatta, o derece.

biraz rimworld ve terraria oynamıştım. arada indirip 2-3 gün oynuyorum yine ama early game'deki teknolojiyi seviyorum onlarda. ağaç kestin ev yaptın, demir kazdın kılıç yaptın şeklinde. "magic dust'la havucu birleştirince kanat yapıp uçuyosun" kısmına geldi mi midem bulanıyor. wiki olmadan bi bok yapamıyosun sonunda. rimworld'de daha az bu tabi.

zıpzıp'ın burda açtığı başlığı "reklam alan streamer" kategorisine koyacağını sanmıyorum benim case'imde, açıp izlemedim adamın yayınını yani.

aldım, sevdim "gene mi survival, fuck off" diyen biri olarak. iyi oyun.

gökyüzüne yggdrasil basmış adamlar, daha ne yapsınlar?

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de survival pek sevmem özellikle base işleri falan, 25 saat gömdük arkadaşla, bilmiyorum daha ne kadar oynarım ama oyunun bu kadar tutması normal. Optimizasyonu eh meh ama early access bi oyuna göre baya solid, yani EA çıkıp 2-3-4 sene sonra tam çıkışını gerçekleştiren birçok oyundan daha az buglı, açtığın andan itibaren kapatana kadar minimum düzeyde sıkıntı yaşıyorsun. Ayrıca pvp oyunu olmadığı için oynayan öyle girip 2 arkadaşla köyümü bitireyim, 2 bişey öldürüp upgrade yapayım kafasıyla oynayabiliyor ve bunları yaparken çok fazla bir sorunla karşılaşmıyor. Yani oyunun getirdiği çoğu şey yenilikçi olmayabilir ama yaptığını düzgün yapan, viking temalı, bıcır grafikli bi survival işte, yetiyor bu da millete. 

Öyle twitchte oturup saatlerce izlenecek bir oyun tarzı yok zaten oyunda, izlemesi bayık bir oyun, şimdi izleniyordur belki popi oldu diye ama sanmıyorum twitchten patlama yaptığını.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Cokomantis dedi ki:

zıpzıp'ın burda açtığı başlığı "reklam alan streamer" kategorisine koyacağını sanmıyorum benim case'imde, açıp izlemedim adamın yayınını yani.

yok be bana demiyor onu o. ben de firmanın reklam verdiğini sanmıyorum. zaten twitch'de öyle ahım şahım oynanan bir oyun değil. nopixel yeni sezona girdi, bütün büyükler orada şu an. cohh falan oynuyor. zaten sponsorlu olduğunda başlıkta #ad zorunluluğu var twitch'de. herkes 'sevdiği' için oynuyor oyunu.

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, Bone dedi ki:

bu oyunun niye bu kadar tuttuğunu, herkesin deliler gibi oynadığını anlamış değilim. iyi reklam kasılmış, youtube kanallarına twitchçilere iyi para yedirilmiş herhalde.
kötü bir oyun değil elbette ama bu kadar abartılacak yönünü görmekte zorlanıyorum. bir sürü iyi indie oyun çıkıyor, şu kadar hype'ı hiçbiri almadı. en son minecraft'ta görmüştüm bu kadar abartıyı.
"şu şu var şu şu var" diye anlatılan özelliklere bakıyorum da, zaten böyle bir ton survival oyunu var. coop oynadığın zaman onlar da gayet eğlenceli olabilen şeyler. ama sanki bir tek bu oyunda varmış gibi davranılıyor.
günümüz hype devri... ne kadar iyi oyun yaparsan yap, ünlülere bu şekilde para yedirmediğin sürece piyasada hakettiğin değeri göremiyorsun. benim anladığım o.

oyunu ben de aldım oynadım şu an final fantasy ile uğraştığımdan devamını getiremedim. cidden şanslı oyun yani, bir şekilde gören duyan geldi adamlar rekor kırıyor. streamer dünyasını takip etmiyorum ama twitch falan etkili olmuştur ya da youtube. iki ünlü yayıncı önerince coşuyor oyun. benim listemde survivalle craftla alakası olmayan adamlar bile aldı. yoksa conan'ın tahtına yaklaşan olmadı daha benim için. valheim'i viking teması ve özellikle gemi yeklenli olayı için aldım ben. gemi kullanımı oyunu sattırıyor bana direkt dsab.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...