Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Valheim

zipzip

Öne çıkan mesajlar

2 gündür çıkamadığım Viking temalı hayatta kalma oyunu. Odin abim dünyaları birleştirdikten sonra 10. dünyada kalan düşmanları için bizi gönderiyor ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyundaki amaç; geliş - boss kes - daha da geliş - boss kes - çok geliş - son bossu kes. Hayatta kalmanın yanı sıra dungeonlar var. Grind deli gibi var. Emek var. Oyunda Türkçe dil desteği de bulunmakta. 10 kişiye kadar co-op destekliyor ki zaten tek başına oynamak bayağı işkence bunu. Kaplamalar çok potato ama çok da göze batmıyor. 

https://store.steampowered.com/app/892970/Valheim/

Ben çok aşırı sevdim oyunu, 2 gündür gördüğüm her yerde övüyorum. Gelin birlikte övelim.

Sosyal ağlarda paylaş

dün çok hevesle aldım yükledim ama 1 saat geçmeden iade ettim. workshop yap dedi yaptım, workshop'a tıkladım

"workshop needs a roof"

ya sal işte ne çatısı, tıklayalım yapalım direk. iki duvar çektim falan, ama building de çok yavan geldi, biraz daha fallout 4 akıcılığı bekliyordum galiba.

biraz daha polish sonrası tekrar almayı düşünebilirim grafikler de biraz düzelirse

Sosyal ağlarda paylaş

On 05.02.2021 at 18:31, Saeros dedi ki:

dün çok hevesle aldım yükledim ama 1 saat geçmeden iade ettim. workshop yap dedi yaptım, workshop'a tıkladım

"workshop needs a roof"

ya sal işte ne çatısı, tıklayalım yapalım direk. iki duvar çektim falan, ama building de çok yavan geldi, biraz daha fallout 4 akıcılığı bekliyordum galiba.

biraz daha polish sonrası tekrar almayı düşünebilirim grafikler de biraz düzelirse

takıldığın şeyi zkem gerçekten sdfgk

şunu ilk okuyunca hmm biraz bızıklı bi oyun herhalde dedim de sonra arkadaşlarla aldık, çatı falan dert değil 3-5 odun toplayıp hallediyon yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Xenocide dedi ki:

takıldığın şeyi zkem gerçekten sdfgk

şunu ilk okuyunca hmm biraz bızıklı bi oyun herhalde dedim de sonra arkadaşlarla aldık, çatı falan dert değil 3-5 odun toplayıp hallediyon yani. 

abi sırf o değil, yukarıda da belirtilmiş o yüzden onu yazmadım ama grafikler falan da fazla çamur

"zamanında minecraft oynamadın mı piç" diceksin, ama o tarzın farklı bi çekiciliği var

burda "gözlüğümü mü takmayı unuttum" hissiyatı oluşuyor

yani azcık düzeltseler de girsem oynasam şu yazdıklarım içimde patlasa çok güzel olur, benim dileğim o

Sosyal ağlarda paylaş

Bu neymiş böyle heryerde övüyorlar, goty ilan eden bir sürü kişi var, survival sevmiyorum ama buna 30 saat gömdüm diyen var. Olayı ne bunun tam olarak, klasik hiç birşey olmadan başla, biraz equipment tool craftla, bi base buildle tarzı oyunlardan sıyrılan tarafı nedir.

Sosyal ağlarda paylaş

Peki base building olayı oyunun contentinin ne kadarını oluşturuyor. Survival oyunlarda herşeyi 1 kere görünce olayın bi mekana yerleşip işte evdi bahçeydi duvardı olayına dönüşmesini sevmeyen birine önerir misiniz. Mesela Subnautica'yı baya beğendim base kurmak zorunda olsan bile oyunun asıl olayı sağı solu gezmek olduğu için yan bir uğraş olarak kalıyordu base işleri, ilerde submarine açılınca zaten mobil base gibi iş görüyordu. Veya Last Oasis'te walker olayları falan iyiydi gene. Bir yere kurulup oyunu nerdeyse sürekli orda geçirmekten ziyade etrafı gezeyim, bişeyler açılsın progress olsun vs. olayları daha cezbediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Qali dedi ki:

Peki base building olayı oyunun contentinin ne kadarını oluşturuyor. Survival oyunlarda herşeyi 1 kere görünce olayın bi mekana yerleşip işte evdi bahçeydi duvardı olayına dönüşmesini sevmeyen birine önerir misiniz. Mesela Subnautica'yı baya beğendim base kurmak zorunda olsan bile oyunun asıl olayı sağı solu gezmek olduğu için yan bir uğraş olarak kalıyordu base işleri, ilerde submarine açılınca zaten mobil base gibi iş görüyordu. Veya Last Oasis'te walker olayları falan iyiydi gene. Bir yere kurulup oyunu nerdeyse sürekli orda geçirmekten ziyade etrafı gezeyim, bişeyler açılsın progress olsun vs. olayları daha cezbediyor.

2 tarafa da hitap ediyor diyebilirim. Base olayı ekipman geliştirmek için önemli. 1 tane main base'in olacak mecburen. Ama oyunun asıl hedefi dediğin gibi sağı solu gezerek öldürmen gereken bossların yerini bulmak, onları summonlamak için gerekenleri yapmak ve öldürmek.

Fakat arkadaşlarla bi süredir oynuyoruz, ilk bossu kestik, 2. ye geçemiyoruz bi türlü, baya baya uzakta, gidene kadar perperişan olduk, gittiğimizde de saldırıya falan uğradık, bi dağıldık, sonra orada başka küçük base kurduk götü başı toplamak için, sonra da bossa saldırmaktan vazgeçtik. 

1 kolay da 2 için epey bi ilerleme katetmek gerekiyor sanırım. Bi de şeyden emin olamadım, 2. boss olarak biz Elder bulduk da hani şansa mı bulduk elder'ı yoksa her türlü 2. boss elder mı oluyor? Sağı solu gezsek başka boss'un lokasyonunu gösteren tableti bulabilir miyiz?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...